Pán poslanec Blaha

Písmo: A- | A+

Tento blog urazí minimálne jednu osobu, aj keď nie je písaný s týmto cieľom. Žiaľ, pán poslanec Blaha mi nedal na výber.

Toto je článok o človeku, ktorý absolútne odmieta akúkoľvek kritiku, pričom sa sám hrá na martýra dnešnej „skazenej kapitalistickej“ doby.

V prvom rade si povedzme, kto Ľuboš Blaha je. PhDr. Ľuboš Blaha, PhD., ako wikipédia hovorí, je slovenský politológ, filozof, marxistický politik a od roku 2012 poslanec NR SR za stranu SMER-SD. Študoval politológiu na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a v štúdiu pokračoval na Univerzite Komenského v Bratislave, pričom doktorát obhájil na Ústave politických vied SAV. Myslím, že tento krátky popis by k danej osobe bohate stačil, komu by sa daných informácií málilo, sú dostupné na wikipédii. Teraz by som prešiel k samotnej myšlienke, prečo píšem práve o tejto osobe.

Je to už nejaký piatok, čo som o poslancovi Blahovi počul nejaké tie nepekné veci. Vraj je to človek, ktorý na Facebooku rozdáva bany, vo svojich statusoch, ktoré sú siahodlhé, obhajuje komunistický režím a absolútne neznesie kritiku.
Veľmi som tomu nevenoval pozornosť, však prečo sa aj zapodievať obyčajným radovým poslancom. Žial, pán poslanec sa obul do niečoho, do čoho ho nič nie je. Bol júl 2017 a Ľuboš Blaha napísal, dnes už legendárny status o festivale Pohoda, kde sa nevyhol kritke prezidenta Andreja Kisku a taktiež nazval všetkých účastníkov daného festivalu „Deti hamburgerov“.
Úprimne, nedalo mi to a na jeho facebookovú stránku ĽUBOŠ BLAHA som napísal komentár v štýle:
Pán Blaha, nerozumiem Vašej kritike daného festivalu, ale ak sa Vám nepáčia na festivale hamburgery, o rok môžete organizátorov požiadať o boršč.
Daný komentár som teraz len sparafrázoval, keďže sa k nemu už nemôžem nijak dostať. Pýtate sa prečo? Odpoviem jednoducho. Trvalo približne 10 minút a za daný komentár, v ktorom neboli použité vulgarizmy alebo nejaké osobné narážky, aké dal pán Blaha na účastníkov Pohody, som dostal ban. Komentár sa stratil v hlbinách internetov a mne prakticky ostali len slzy pre plač, lebo všetky emotívne výlevy pána poslanca som síce mohol aj naďalej čítať, ale kvôli banu som ich nemohol nejak komentovať a rozprúdiť diskusiu.

Môžete si povedať, že toto je len emotívny výlev človeka, ktorý dostal ban a doteraz to neprekusol. Popravde mi to bolo jedno a prakticky som daný ban videl ako argumentačnú výhru nad človekom, ktorý nevedel reagovať na nevinnú poznámku o ruskej polievke.
Napokon sa ale ukázalo, že pán Blaha rozdáva bany úplne každému človeku, ktorý s ním nesúhlasí vo všetkom. Aj preto som si jeho statusy (aj keď som ich už nemohol komentovať) všímal čoraz viac. Často to bol neskutočný masochizmus, ale aspoň mi to ukázalo, aký človek je prakticky platený z daní občanov a teda aj mojich.

Vyberiem teda pár statusov, ktoré mi hli žlčou.

V prvom rade by som rád spomenul status, v ktorom sa vysmieval Lucii Nicholsonovej, že má len maturitu a mala by predávať mandarinky na Miletičke. Áno, poslanec Blaha mal v prípade maturity pravdu, ale nikde nie je napísané, že poslanec NR SR musí mať silou mocou vyštudovanú vysokú školu. Dôvod tohto útoku mi je dodnes neznámy, ale moje vyjadrenie k danej veci je nasledovné.
Pán poslanec zaslepený tým, že vyštudoval školu, ktorá je zapojená do škandálu okolo rigoróznej práce Andreja Danka, je podľa mňa ten posledný, čo by si mal na ľudí s maturitou otvárať ústa. Navyše tým nepriamo urazil aj nejedného človeka, ktorý ho dostal na teplé miestečko v NR SR, pretože si dovolím tvrdiť, že okrem rodiny ho krúžkovali predovšetkým ľudia so slabosťou pre komunizmus a ľudia s minimom kritického myslenia. Netreba postrádať ani fakt, že zatiaľ čo Lucia Nicholsonová dostala v parlamentných voľbách v roku 2016 celkovo 84 963 preferenčných hlasov, pán poslanec dostal len 2746 hlasov, čo z neho robí možno vyššie vzdelaného človeka, ale človeka menej chceného v NR SR.

Ďalším takýmto statusom, ktorého dĺžka prekoná bežnú slohovú prácu maturanta gymnázií bolo bagatelizovanie verbálneho útoku neznámeho muža na Karolínu Farskú. Na jednu stranu sa dá polemizovať o tom, čo predchádzalo a čo nasledovalo po krátkom videu, ktoré obehlo slovenský Facebook, na stranu druhú ale treba opäť povedať, že človek, ktorý nevie riešiť komunikáciu s oponentmi vo virtuálnom svete, by nemal čo bagatelizovať útok na dvadsaťročné dievča, ktoré popri maturite dokázalo spoluorganizovať pochody Za slušné Slovensko. Sám pán poslanec by asi po podobnom útoku na verejnosti mesiace nevyšiel z domu a len by písal o tom, ako je nepohodlný a snažia sa ho odstrániť. V podstate, takéto veci píše aj teraz, keďže mu podľa jeho slov nikto nedáva mediálny priestor. Teda až na Slobodný vysielač.

U mňa si viac-menej posledný klinček do rakvy zatĺkol pán poslanec po nedávnych protestoch k ucteniu si spomienky úmrtia investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky, Martiny Kušnírovej. V tomto statuse nezabudol spomenúť, ako Kiska a opozícia tancujú na hrobe dvoch mladých ľudí a podobné bláboly, na ktoré som si už nejak pri čítaní jeho fantazmagórií zvykol. Čo ma dorazilo bola jeho reakcia na komentár, ktorý mu tam napísala sestra nebohého novinára. V samej podstate tam síce napísal, ako veľmi si vážil jeho prácu, čo sa ani zďaleka nedá považovať za úprimnú sústrasť alebo nejaké ospravedlnenie rodine. Všetku ľútosť navyše šmahom ruky zmazal, keď nezabudol zaútočiť v tom istom komentári na šéfredaktora portálu aktuality.sk, Petra Bardyho. Azda jediná vec, ktorá mu v tomto prípade slúži ku cti je tá, že komentár od Márie Kuciakovej nezmazal. 

Áno, toto je poslanec NR SR, pán Ľuboš Blaha. Človek schopný opovrhovať ľuďmi len preto, že nemajú vyštudovanú vysokú školu. Človek, ktorý nie je schopný argumentovať ani len s bežnými občanmi na Facebooku a zniesť ich kritiku. Politik, ktorý obhajuje komunizmus, ale využíva všetky výhody kapitalizmu. Filozof, ktorý aj napriek tomu, že doktorát obhájil na SAV, hlasoval proti inštitúcii, ktorá mu poskytla titul, ktorým sa teraz oháňa.
Ako sa hovorí, zdochýnajúci kôň kope najhoršie a pán Blaha je toho jasným dôkazom. Keď sa prekrúžkoval do NR SR v roku 2016, SMER-SD mal podporu na úrovni 28%. Pri momentálnych 20%, by sa teda pán poslanec len sotva dostal s jeho, ani nie 3000 hlasmi tam, kde je. Ostáva mu teda už len taktika Borisa Kollára, ktorý sa do parlamentu dostal vďaka Facebooku. Na rozdiel od neho však musí Blaha osloviť dôchodcov a ľudí, ktorí s nostalgickou slzou v očku spomínajú na časy socializmu a to len pomocou šírenia bludov a chŕlenia síry na opozíciu, združenia Za slušné Slovensko a prezidenta Kisku.

A čo bol vlastne cieľ tohto blogu? Robert Fico sa rád oháňal tým, že koalácia je hrádzou proti extrémizmu, teda proti ĽSNS. Sám má však v svojich radoch človeka, ktorý má dosť zvláštne, niekedy až extrémne názory a tým je práve Ľuboš Blaha. Navyše je tento človek o to nebezpečnejší, že sa mu nedostane toľko pozornosti, ako Andrejovi Dankovi alebo Mariánovi Kotlebovi. 

Autor: Filip Pančík

Skryť Zatvoriť reklamu