Pracujemako sprievodca a každý deň sa pohybujem v zafajčenom fajčiarskom vozni akontrolujem cestujúcim lístky ... (Zákon 377 z 26. mája 2004 § 7 odstavec 1 písmeno a: zakazuje sa fajčiť v prostriedkochpravidelnej osobnej železničnej dopravy okremvyhradených vozňov )
Pracujemako barman a každý deň musím vdychovať cigaretový dym našich zákazníkov ...
Pracujemako čašník a musím rozdávať jedlo aj v oddelenej fajčiarskej časti ... (písmeno h:zákona 377 zakazuje fajčiť v zariadeniach spoločného stravovania okrem tých zariadení spoločnéhostravovania, ktoré majú oddelenú časť pre fajčiarov)
Pracujemako ... veď to je jedno. Čítal som štúdiu/prieskum, podľa ktorej je na 8%pracovísk na Slovensku dovolené fajčiť kdekoľvek.
A terazsa sám seba pýtam.
Neporušujemôj zamestnávateľ zákon, keď neutvára podmienky na zabezpečenie ochrany nefajčiarovpred škodlivým vplyvom tabakového dymu? (Zákon 377 z 26. mája 2004, § 8 odsek 1písmeno a).
Neponosujezákon, keď nezabezpečuje, abypracovisko, stroje, zariadenie, náradie, nástroje,materiály, pracovné pomôcky, pracovné postupy, usporiadanie pracovných miest aorganizácia práce neohrozovali bezpečnosť a zdravie pri práci? (Zákon 330 z 25.októbra 1996, § 8 písmeno b)
Neporušujezákon, keď nezabezpečuje, aby chemické, fyzikálne, psychické a biologické
faktorya látky neohrozovali bezpečnosť a zdravie zamestnancov (Zákon 330 z 25. októbra1996, § 8 písmeno i)
Neporušujemôj zamestnávateľ zákon ak musím vdychovať cigaretový dym na mojom pracovisku?
Pýtatesa, že či som fajčiar? A záleží na tom?
Autor: Marian Bizub
(Blog Prvý pokusje určený novým autorom, ktorí chcú uverejniť len jeden článok, alebosa chcú podľa reakcií naň rozhodnúť, či písať pravidelne.)