Skúška

Dnes som bol na skúške z predmetu Kryptografia a bezpečnosť. Myslím, že prípravu som neodflákol, ale našli sa veci ktoré som nevedel dobre. Pri prvom čítaní poznámok som zistil, že nerozumiem jednej veci... to je samozrejmé, keď neboli moje. Mohol som si vybrať konzultácie alebo kašľať na to. Ako pravý študent som sa rozhodol pre možnosť s vyšším rizikom a už som sa tej téme nevenoval, nezdala sa mi totiž nejaká dôležitá. Keď som sa dnes konečne vydriapal na tretie poschodie, kde sa daná skúška konala, zmocnili sa ma pochybnosti. „Čo ak sa ma na to opýta?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Prišiel som tu posledný, typické otázky už skúšajúci isto vyčerpal. Na druhej strane môže položiť znova tú istú..." Možno to poznáte. Po hodnej chvíli som bol na rade. Vošiel som dnu. Pán docent na mňa s úsmevom. Srdce mi búši. „Noooo, vy mi poviete o posuvných registroch..." V tú chvíľu je mi to všetko jasné. Na co som sa obliekal do toho blbého starého obleku? Na čo som sem vôbec chodil? Otočím sa a hneď vypadnem? Sadol som si do starého kresla a lovil v pamäti... nic. Srdce sa znova ukľudnilo. Pousmial som sa nad tým, aký je život sviňa.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Niekto sa naučí jednu vec a spraví, ja sa jednu nenaučím a nespravím. Nedá mi to. Život je sviňa... mal som všetko tak pekne rozplánované. Zostať budúci týždeň doma s mamou, lebo otec ide na operáciu. Zajtra som chcel zapiť na menšej stretávke absolvovanie všetkých predmetov. Teraz kvôli tomu, že som sa nenaučil jednu vec, sa to všetko komplikuje. Som na rade, p. docent je sklamaný z výkonov ostatných skúšaných. Dnes prešli len dvaja, boli sme šiesti. Vedel som, že štatistiku nevylepší. „No povedzte, čo je to ten register..." „Viete, dnes máte asi zlý deň, neviete trafiť otázku." Obaja sme sa pousmiali.

Skryť Vypnúť reklamu

Skôr ako stihol nejako zareagovať, požiadal som ho nech mi to aspoň vysvetlí, aj tak som posledný. Vysvetlil, síce v krátkosti, ale stačilo mi to na pochopenie. Keď som už bol taký rozbehnutý, tak som ešte skúsil presvedčiť ho, či ma nevyskúša ešte tento týždeň. „Skúste prísť v piatok okolo deviatej tu možno budem, ale nič Vám nesľubujem." „Ďakujem." Tomu vravím z minima maximum. V hlave si upratujem svoje plány na najbližšie dva týždne. Zajtra sa zrejme neopijem, aj keď ako sa poznám...

Zatváram za sebou dvere. Nie som smutný ani sklamaný, ale nie som ani šťastný. Taký neopísateľný pocit. Pristihnem sa však ako sa usmievam. Bude to ťažký záver týždňa.


Autor textu: František Bakala

(Blog Prvý Pokus je určený novým autorom, ktorí chcú uverejniť len jeden článok, alebo sa chcú podľa reakcií naň rozhodnúť, či písať pravidelne.)

Prvý pokus

Prvý pokus

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  777
  •  | 
  • Páči sa:  14x

Ak chcete zverejniť svoj text na tomto blogu, pošlite nám ho e-mailom vo worde na adresu matus.paculik(at)smeonline.sk. Nezabudnite na predmet PRVÝ POKUS.Výber textov je v právomoci redakcie, ktorá má právo zmeniť autorom navrhnutý titulok. Väčšinu článkov zverejňujeme, ale vyhradzujeme si právo ktorýkoľvek odmietnuť aj bez udania dôvodu, najmä ak sa autor nepodpíše celým menom.Vždy uveďte aj vašu poštovú adresu a telefónne číslo. Tieto dva údaje nezverejníme, ale musíme ich mať k dispozícii kvôli overeniu identity alebo pre prípad, že sa váš článok rozhodneme honorovať.Ak meno a priezvisko priamo v článku nechcete uviesť, prosíme, napíšte nám dôvod. Za istých dôležitých okolností tieto údaje nepublikujeme, redakcia ich však vždy musí poznať.Zaradenie textu zväčša trvá niekoľko dní. Na tomto blogu nezverejňujeme poéziu ani prózu. Zoznam autorových rubrík:  Slovenské zdravotníctvoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu