Vstávaj! Ideme na referendum.

Niekto sa ešte nezobudil, aby si všimol, že už tu máme demokraciu. Takým prajem dobrý deň, pretože ráno je už dávno za nami. A poniektoré ranné vtáčatá už stihli riadny kus práce. Človek by sa čudoval, keby nespal spánkom "spravodlivých socialistov".

Písmo: A- | A+
Diskusia  (21)

To že ústavní činitelia a na nich naviazaná garnitúra neplánuje ísť na referendum je celkom logické. Oni by sa mali - vo fungujúcej demokracii - vyjadriť až k výsledkom referenda a zaujať k nim jednoznačný postoj. Či už tým, že prijmú konkrétne zákony, alebo pádnymi argumentmi zdôvodnia ich nezačlenenie do legislatívy. Neviem pochopiť, kde berú tú drzosť poniektorí politici a odporúčajú neísť k referendu. Robili by to aj keby výsledný referenda boli záväzné pre parlament? Robili by to aj vtedy, keby referendum bolo platné bez ohľadu na počet voličov? Alebo sa len hrajú s plebsom? Skúšajú Slovákov, či vieme skákať podľa toho, ako oni pískajú? Ale veď to má byť naopak - oni sú na pódiu a my v hľadisku. Nielen raz za štyri roky máme právo povedať, čo chceme vidieť. Nie čo chcú vidieť ich agenti, sponzori, či manažéri, ktorí im vybavovali toto skvelé angažmán, ale čo si želáme my - občania ľudia v hľadisku. Myslieť si, že referendum je iniciatíva niektorých ľudí je úplne legitímne, lebo oni s tým prišli. Ale na základe počtu podpisov počas petície je zrejmé, že to nie je len ich osobným záujmom. Pokojne sa k tomuto záujmu mohli prihlásiť aj politici iných strán a verejne prehlásiť: "Aj ja som sa zúčastnil tejto petície." Veď keď mi záleží na čo len jednej otázke z tohto referenda, tak sa ho zúčastním, aj keby som na ňu odpovedal negatívne. Toto je demokracia. Prečo idem na referendum:1. Nie je mi to jedno.2. Mám na to právo.3. Nemusím, ale chcem.4. Keď sa aj k niektorej otázke nevyjadrím, môj hlasovací lístok bude stále platný.5. Výsledky referenda nie sú zaplateným prieskumom medzi iba oslovenými ľuďmi, ale osobným názorom reálnych občanov, ktorým na týchto otázkach naozaj záleží.

Ján Poloha

Ján Poloha

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek bežného výskytu, ale nie hromadného typu. Kresťan, technik, so záujmom o históriu, ale vždy hľadajúci iný pohľad na veci ako je ten "bežný". Zoznam autorových rubrík:  Kresťanstvo s ručením obmedzenParadoxyCamino de SantiagoEkonomické rozprávkyPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
SkryťZatvoriť reklamu