Čierna ťažba v lesoparku pokračuje!

Písmo: A- | A+

Pokračuje a dá sa len hádať, či v tom má prsty riaditeľ Kutka, niekto z pracovníkov lesoparku, niekto z magistrátu alebo kamarát komunálny poslanec. Tu sa kruh uzatvára.

Takmer celý minulý týždeň lietala v priestore bratislavského lesoparku od Kamzíka, cez Ahoj, až po Kolibu stará a známa vétrieska a jej osádka sa venovala ťažbe dreva. Nešlo pritom o popadané, suché alebo inak napadnuté stromy. Bez problémov pílili zdravé kusy, spracovávali a nakladali. Veď čo, zima sa blíži a kamaráti si radi zakúria v krboch. Je to také moderné! Ak si myslíte, že pri takýchto zlodejinách vám pomôže Stráž ochrany prírody, tak ste na omyle, jej členovia sú častokrát rôzni štátni úradníci typu Patrika Luttera - poľovníka a niekoľko násobného kandidáta na rôzne poslanecké funkcie a doteraz vedúceho pracovníka odboru ochrany životného prostredia Okresného úradu Bratislava. Inak, my nezabúdame, Patrik Lutter je zlaté dieťa Mečiarovej mládeže! Členovia tejto "stráže" si preukazy vybavovali hlavne preto, aby sa ako vášniví poľovníci dostali autom priamo do lesa. Pre nič iné.

Choré stromy zostávajú.
Choré stromy zostávajú. (zdroj: Robert Puk)

Dlhodobé problémy so spravovaním lesoparku sú známe širokej verejnosti. Táto stále dúfa, že sa niečo pohne správnym smerom. Posledným krokom bolo zvýšené úsilie Bratislavčanov, ktorí v podstate dotlačili poslancov mestského parlamentu spraviť všetko preto, aby sa z lesoparku nestal prales, ale ani púšť podobná vojenskému výcvikovému priestoru Záhorie. Spoločnými silami sa podarilo v Lesoparku do konca roka úplne zastaviť ťažbu a od budúceho roka, okrem iného, stanoviť jasné pravidlá a podmienky pri nakladaní s drevnou hmotou. Rozhodlo vedenie mesta, všetci poslanci a vôbec všetci kompetentní. Nosom krútila len objaviteľka a tútorka všemocného pána riaditeľa Jarmila Tvrdá, vraj kde zoberieme 300 000 eur na dotáciu pre lesopark? No, pani Tvrdá tam, kde so železnou pravidelnosťou preflákavate a tunelujete každoročne desiatky miliónov eur v mestských podnikoch - počnúc dopravným podnikom, cez vodárne a končiac OLO a jeho predraženými službami.

Zdravé sa ťažia.
Zdravé sa ťažia. (zdroj: Robert Puk)

Ani zákaz však nepomohol. Riaditeľ Kutka a jeho podriadení asi rozhodli inak. Nie je na tom nič divné. Už desať rokov v lesoparku totiž platí, že čo povie riaditeľ to je sväté, poprípade čo rozkáže jeho poľovnícka družina. Pýtate sa prečo? Lebo je to politický protežant, nie odborník. Presadzovali ho a doteraz držia politické strany, ktoré už dlhodobo devastujú celé mesto. A to vo všetkých oblastiach života. Devastátori z KDH, SDKÚ a ich koaličné prilepence na čele so Sieťou a Most-Híd. Samozrejme za výdatnej pomoci ich sponzorov. Inak je pre mňa veľkým prekvapením, že sa veľa z týchto politických skrachovancov, bez akýchkoľvek morálnych princípov a zásad, vôbec dostalo do mestského zastupiteľstva, ale na miesta starostov a poslancov rôznych mestských častí.

Obrázok blogu
(zdroj: Robert Puk)
Skryť Zatvoriť reklamu