Miliardár kúpalisko nepotrebuje

Písmo: A- | A+

Aký miliardár a aké kúpalisko? No veď to, ktoré má "revitalizovať" Arca Capital na Železnej studienke. Už dlhé mesiace sa občianske združenie Zachráňme Železnú studienku dohaduje so spomínaným investorom, vedením mesta a mestskou časťou Nové Mesto o zavádzajúcom projekte ohľadne revitalizácie kúpaliska. Samozrejme, obyvatelia nie sú naivní, a pochopili, že táto snaha investora je len zásterkou pre ďaľšiu výstavbu. Nebudem rozoberať už známe fakty o nezmyselnosti projektu, preto uvediem len to, že na kúpalisko potrebujete dostatok vody, ktorá tu nie je. A tiež, že ide o najchladnešie miesto v Bratislave. A potom, povedzte mi, kto bude päť kilometrov pešo šliapať - či už od Červeného mosta alebo Kamzíka, aby si mohol rozložiť deku a okúpať sa.

A teraz k investorovi. Za spoločnosťou Arca Capital stojí človek veľmi zdatný v obchodovaní a to v širokom spektre oblastí. Je to slovenský miliardár Pavol Krúpa, ktorý sa pohybuje medzi Prahou, Bratislavou a Kyjevom. O jeho úspechoch hovorí fakt, že v roku 2003 založil spoločnosť Arca Capital, ktorá drží aktíva v hodnote stoviek miliónov eur. Pôsobí na Ukrajine, kde má rozpracované veľké developerské projekty a obchoduje na tamojšej burze cenných papierov. Preslávil sa kúpou 31 percent akcií Moravia Energo od expremiéra Stanislava Grossa za 100 miliónov českých korún. A teraz sa rozhodol darovať Bratislavčanom kúpalisko. Tento darček v podobe 1,7 milióna eurovej investície na revitalizáciu kúpaliska, bez akéhokoľvek zhodnotenia, od veľmi zdatného a prezieravého obchodníka ako je Pavol Krúpa, je teda pre každého logicky uvažujúceho človeka nezmyselný. Môže sa jeho zástupca Marek Gaži na prezentáciách snažiť akokoľvek. Ak by aj uvažoval o tom, že investuje do niečoho takého, bolo by to pravdepodobne v niektorom regióne východného Slovenska, možno v Mengusovciach, odkiaľ pochádza.

Takže pre ľahké pochopenie: jeho aktivity sa uberajú úplne iným smerom. A naozaj sa nepotrebuje prizerať, ako sa jeho deti spolu s ostatnými plavočia na kúpalisku na Železnej studienke. Ak sa pohrabete v jeho životopise, pochopíte, že ho zaujímajú len a len developerské projekty. Už ich má nie málo za sebou.

A plus - jeho krédom, ktoré rád opakuje, je vyjadrenie jedného z najbohatších ľudí sveta Warrena Buffeta: "keď kupuješ veci, ktoré nepotrebuješ, časom budeš predávať tie, ktoré potrebuješ". A práve toto je ten prípad. Doslova.

Skryť Zatvoriť reklamu