Uprace Ivo Nesrovnal Ftáčnikov chliev?

Písmo: A- | A+

Neuprace. A dôvodov, podložených faktami, je niekoľko. Predovšetkým, nejde o človeka, ktorý by prišiel z nového prostredia a nezaťaženého minulosťou. Prišiel ako bývalý člen strany, ktorá sa veľkou mierou zaslúžila o zdevastovaní tohoto mesta - od negatívnych zásahov do životného prostredia až po nezmyselné výčiny niektorých developerov. A dialo sa tak napriek mnohým upozorneniam odborných pracovníkov magistrátu. O tunelovaní mestských podnikov ani nehovorím.

Pred niečo vyše rokom o tomto pánovi nepočulo a ani zďaleka nevedelo viac ako 90 % Bratislavčanov. Prichádza bývalý vicežupan Bratislavského samosprávneho kraja, člen vedenia bratislavskej organizácie SDKÚ, ktorú rýchlo opustil pred jej krachom. Prichádza človek, ktorý zasadal vo finančnej komisii mesta. A prichádza človek, ktorý je verejnosti známy, že uteká alebo sa nezúčastňuje zasadnutí mestského zastupiteľstva, takmer vždy, keď sa rozhoduje o veciach, ktoré zásadne ovplyvňujú život a tvár tohoto mesta. Naposledy sa tak stalo, keď utiekol pri hlasovaní o ďalšom osude bratislavského lesoparku. A spomínate si medializovanú, škandálnu kauzu predaja pozemkov, pri pohrebnej službe Marianum? No schválne, pozrite si ako hlasoval.

Slúbil Bratislavčanom akýchsi 111 krokov ako zlepšiť Bratislavu, postaviť ju na takú úroveň ako Viedeň, Mníchov, Zurich, či Berlín. Na čiastočné splnenie týchto sľubov by potreboval Kellnerovu peňaženku a prenájom časti Bundeswehru. Žeby tú peňaženku mal sľúbenú?

Žiadny kandidát na primátora nemôže sľúbiť toľko, 111 bodov z ktorých každý vyžaduje riešenie dosť vážnych a dlhodobo zanedbávaných problémov. Určiť sa dá možno päť priorít, napríklad riešenie problematiky čiernych stavieb, jasné dohody s developermi, postupné opravy ciest, ochrana zelene a budovanie parkov (ak ešte je kde), čistota, a v neposlednom rade poriadok v mestských podnikoch. Poriadok v mestských podnikoch však nie je výmena niektorého z generálnych riaditeľ ov a dosadenie niektorého z kamarátov sponzora kampane. Iste veľa Bratislavčanov volilo Iva Nesrovnala ako truc podnik proti Milanovi Ftáčnikovi, ktorý za sebou nechal zdevastované mesto - navštívte Šafárikove námestie, Hlavnú stanicu, Podhradie, Petržalku, zdevastované cesty a hrdzavé trolejbusy a spomeňte si na jeho nezmyselné záväzné stanoviská k rôznej výstavbe napriek negatívnym odporúčaniam jeho odborných pracovníkov.

Myslíte, že toto sa zmení s človekom, ktorý prišiel z prostredia v ktorom roky pôsobil? Myslím, že nie. Spolustraníkov z SDKÚ a partnerov z koaličného KDH mal v mestskom zastupiteľstve ako maku, tak sa mohol začať realizovať už pred štyrmi rokmi.

Skryť Zatvoriť reklamu