Belarus - Invázia diktátorov?

Všetko nasvedčuje , že presne k tomu sa schyľuje. Dôvodov na takéto počínanie falzifikátora volieb je niekoľko. Rozoberme si možné scenára vývoja v Bielorusku, ale nevynechajme ani motiváciu účastníkov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Zhrnutie úvodného stavu stavu1. Alexander Lukašenko je dlhoročný diktátor, napriek tomu nie vypatlaný idiot.

Tzv. Minské dohody, ktoré určili "demarkačnú líniu" medzi suverénnou Ukrajinou a tými Putinom zabratymi územiami z neho "mierotvorcu". Toto si blbec nevymyslí. Ten systém na nejakých základoch stál. "S bajonetmi sa dá robiť mnohé monsieur, ale nie sa na ne posadiť!" povedal už Talleyrrand Napoleonovi.2. 25 rokov mali Bielorusi jeho falšovanie volieb a elimináciu opozície "na háku". Cui bono?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prečo im to doteraz vyhovovalo? Guľášový socializmus. Bolo lepšie ako inde v Rusku. Pozrite sa ako reagujú ľudia na slovo "STABILITA" kdekoľvek. A to nielen v post-soc-prc krajinách. Sľúbte človeku stabilitu a odhlasuje vám demokraticky gilotínu a stanné právo pre každé mesto.3. Guľášovému socíku došlo mäso.

No ale to všetkým za Covidu sa zmenšili porcie. Len im došli úplne zásoby. Je to ako keby ste v Prahe a Plzni spravili nedostupným pivo, v Turecku kávu.4. Falošné informácie. Totálne falšovanie výsledkov volieb beriem ako bieloruskú národnú folklórnu vyšívku.

A sám som si v prvých chvíľach myslel, že zajtra je to preč, aj keď sa objavili protesty. Potom zisťujem, že 42% ľudí odvolilo korešpondenčné popredu, že Cichanouska musela vypadnúť, že koľkých zatkli a 3 dni pred voľbami vypli internet a koľkých pozatýkali. A pán prezident sa poprechádzal po všetkých špeciálnych útvaroch.5. Gangster vedel, že stratil podporu aj u "gulastistov"

SkryťVypnúť reklamu

, takže sa tou spanilou jazdou po špeciálnych jednotkách uistil, že má ich plnú podporu a varoval ich, že čo sa stane ak padne. On zdrhne, ale oni pôjdu ľuďom dekorovať pouličné osvetlenie.6. Nezabúdajme, že niečo nevieme:

Čo spravia s krajinou liberálni Rusi a Bielorusi(nepáči sa mi ten termín, ale sú to oligarchovia), ktorých dlhodobý apetít po zhltnutí Bieloruskej ekonomiky bol Lukašenkom zabrzdený. Keď niečo brzdím dlhodobo, štart bude rýchly.Do myslí gangstrov

Gangstri ako Lukašenko a Putler už vedia, že im ide o krk. Ich mentalita pozná politické riešenia len kým sú si istí silovým sekundárnym riešením. Mentálna porucha a relikt zo studenej vojny: Nestiahnu tanky, budeme strieľať rakety s jadrovými hlavicami.

SkryťVypnúť reklamu

Pred pár dňami sme s najlepším priateľom pozerali film "Trinásť dní" o Kubánskej kríze a povedal som "Predstav si, že by tam neboli oni, ale Churchill vs. Stalin!" Jeden chybný krok a dnes sa len vyvolení učíme klinové písmo. No a ľudí, ktorí vydržali viac ako dve dekády pri moci a nescvokli má moc nenapadá. Možno tak Ramessee II. a Dioklecián, ktorý mal dosť rozumu sa moci vzdať, keďže ju mal ako nástroj a nie ako cieľ. Málokto si udrží taký nadhľad tak dlho.Možnosti vývoja

 1. Lukašenko prijde k rozumu - uzná neplatnosť volieb, podaju si ruku s opozíciou ako v roku '89 sa naši vykúpili. Pravdepodobnosť asi ako že ho manželka vyhodí z okna.2. Dvojvládie -

SkryťVypnúť reklamu

Lukašenko bude podľa seba prezident, opozícia si stanoví svoju vládu a nikto nebude vlastne nikomu platiť dane, nič vyplácať na dávkach a bude jemne povedané bordel.3. Zhodia ho vlastní -

k tomuto nemám rozvinutý dôvetok. Bhenazir Bhuto vravela, čo jej kládol na srdce jej otec: "Každý Caesar sa musí báť svojej praetoriánskej gardy!"4. Tanky z Moskvy -

Bobuzial je táto možnosť drahá, krvavá a s nedoziernymi následkami, je nesporne najpravdepodobnejšia. Asi to nepôjde tankovo ako v auguste '68 u nás, ale k útoku pravdepodobne dôjde. Ako obvykle, nepôjde o útok, ale o "bratskú pomoc", navrch bude mať právne krytie, keďže na toto majú Ruska Federácia a Bielorusko vytvorené súštátie. Môže ísť o finálny test, či NATO sú len papieroví panáci.

Toľko k mojím názorom na možné vetvy vývoja, ale myslím, že keď už sa Veľvyslanec Bieloruska vyjadril, keď dvakrát za dva dni Putler sľubuje vojenskú pomoc, tak je hodina dvanásta, aby bola v médiách správa nie o dajakom "znepokojení", ale o jasnom odsúdení aj od slovenskej diplomacie.

Uvidime, ci mu "dobije baterky"...
Uvidime, ci mu "dobije baterky"... (zdroj: ZOMRY)
Ondrej Putra

Ondrej Putra

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  131
  •  | 
  • Páči sa:  22x

Presvedčený pravicový liberál s úctou k životnému prostrediu. Som predseda OZ Hnutie Ganymedes. Podporovatel Progresivneho Slovenska za West Midlands(Birmingham) v United Kingdom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu