1,9 milióna na investície vo volebnom roku, 28. 06. 2018

Pár mesiacov pred voľbami sa chce každá samospráva prezentovať, čo všetko pripravuje alebo realizuje na skvalitnenie života občanov v meste, či obci. Naše mesto nie je výnimkou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Už pri schvaľovaní rozpočtu na tento rok sa deklarovali významné investície: cyklocesta pri rieke Orava, rekonštrukcia lokality pri ul. SNP a okresnom úrade, riešenie križovatky „Tesco“ – pri železničnom priecestí, oprava cesty od kostola na garáže na ul. M. Hattalu, vyriešenie dopravnej situácie pri ZŠ Kňažia. To sú len tie najväčšie investície v rádovo státisicoch eur, ktoré musíme realizovať do konca tohto roka. Tomu, čomu sme sa venovali na poslednom predprázdninovom zastupiteľstve v krátkosti rozpíšem.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kontroly pre hlavného kontrolóra

Nemenej dôležitú úlohu v miestnej samospráve plní hlavný kontrolór. Pred jeho kontroloróv nie sú zatvorené žiadne dvere. Dovolil som si mu navrhnúť vykonanie 2 kontrol v spoločnosti Aquarelax a to:

  1. Vykonať kontrolu dodržiavania zákona o sťažnostiach pri vybavovaní podaných sťažnosti.

  2. Dodržiavanie zákonníka práce u zamestnancov od začiatku roka 2018 pri určovaní jednotlivých smien.

Mesto má patriť ľuďom, nie autám

Kubínčania na jednotlivých sídliskách vnímajú rôzne intenzívne problematiku parkovania. Vypuklý problém nastal pri výstavbe parkovacieho domu na ul. Nemocničná. Občania dotknutých bytoviek spísali petíciu proti realizácii tohoto zámeru. Obrátili sa na prokuratúru a podľa mojich informácií Krajská prokuratúra im dala za pravdu. Ide o parciálny problém v jednej časti sídliska.

SkryťVypnúť reklamu

Na riešenie nepriaznivej situácie s parkovaním potrebujeme vedieť reálne čísla. Preto som si vyžiadal informáciu o počte vonkajších a garážových parkovacích miest/státi, ktoré sa nachádzajú na sídlisku Brezovec. Koľko byt. jednotiek a aký počet obyvateľov nad 18 rokov má na Brezovci nahlásení trvalý pobyt. Tieto údaje sú potrebné pri ďalšom napĺňaný strategického dokumentu, schváleného už v roku 2018, o riešení statickej dopravy.

IBV Brezovec

Je to kľúčová a za posledných 10 rokov najväčšia akcia v réžii mesta, určená na predaj stavebných pozemkov pre občanov, ktorí majú záujem stavať rodinný dom v meste. Mestské zastupiteľstvo schválilo zámer predať tieto pozemky cez verejnú dražbu. Prostredníctvom poslaneckého návrhu sme chceli podmienky dražby schvaľovať v zastupiteľstve (návrh neprešiel). Prednosta upresnil na zastupiteľstve „úvodnú“ cenu za m2 – na 60 eur/m2. Predaj pozemkov prostredníctvom dražby ostáva v plnej kompetencii a zodpovednosti mestského úradu.

SkryťVypnúť reklamu

Zmena rozpočtu

Už pri schválení pôvodného rozpočtu sme plánovali množstvo investícií a aktivít, ktoré vyťažia pracovníkov na 100%. Tie najväčšie som spomenul na začiatku článku. V súčasnej dobe, kedy ekonomika je vo vysokých otáčkach, množstvo projektantov a stavebných firiem je nesmierne vyťažených, je podľa mňa veľmi neprezieravé plánovať ďalšie a ďalšie akcie. O to viac, že sme poriadne nezačali realizovať žiadne z už schválených.

V mestskom zastupiteľstve sa aj napriek tomu schválili investície vo výške viac ako 600 000 eur, ktoré pôjdu napr. na zateplenie materskej školy, dofinancovanie zateplenia ZUŠ P. M. Bohúňa, dokončenie rekonštrukcie letného štadióna či výstavbu multišportového ihriska v areály ZŠ Kohútov sad.

SkryťVypnúť reklamu

Je na nás všetkých poslancov dozerať na úspešné dokončenie všetkých akcií do konca roka 2018

Materiály z MsZ sú TU

Skrátený video záznam TU

Ján Raclavský

Ján Raclavský

Bloger 
Politik
  • Počet článkov:  116
  •  | 
  • Páči sa:  30x

Odborník na verejnú správu, štátnu správu a samosprávu. Zaujímajúci sa o dianie, problémoch a procesoch na ministerstve vnútra. Nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva v rokoch 2010-2018.Raclavský JánPropagujt Zoznam autorových rubrík:  Verejná správaDolný KubínPolitikaSpoločnosťNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu