Koalícia chaosu pokračuje

Tri týždne trvajúca koaličná kríza, ktorá nevedno prečo vznikla, pred verejnosťou v piatok skončila. Teda aspoň nám trio predsedov strán zahralo svoju zvučnú sláčikovú symfóniu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Pochybnosti však pretrvávajú. Vôbec nie je isté či sú trecie plochy obrúsené, a o čo vlastne stálo v pozadí celej krízy. Jedno je nám však už jasné: Vďaka Bohu za Danka! Počas týchto letných mesiacov nám skutočne nehrozila uhorková sezóna.

Celú krízu odštartoval Andrej Danko smskou, ktorou partnerom oznámil vypovedanie koaličnej dohody. SMS-ky a odkazy v médiách sa stali počas predchádzajúcich troch týždňov hlavnými komunikačnými prostriedkami. Dnes už predsedovi parlamentu postačuje podpísať akýsi dodatok, o ktorého obsahu má diskutovať pracovná skupina. Zatiaľ je jasné, že Dankovi je nejasné čo vlastne chce. Kpt. Chaosu vraj chýba aj intenzívnejšie rokovanie koaličnej rady (pravidelne v pondelok). Verme len, že to nebude prostredníctvom smsiek, alebo obežníka, ktorý sa stal na oplátku hitom poslednej vlády, kedy členovia rokovali a hlasvoanie per rollam.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ficovi stačí refreš v Dunaji

Alebo to má byť personálny refreš vlády, ktorý sa, ale nekoná? Premiér Fico ho hneď v zárodku odmietol spôsobom sebe rovným a ranný refreš v Dunaji mu stačil. V personálnych zmenách teda nemôžeme očakávať žiadne významne zmeny. A kým náhrada za ministra školstva Plavčana je čisto v rukách SNS, musíme sa zmieriť s padajúcou kvalitou školstva. Pri slovách premiéra, že bude rád, ak nástupca na školstve bude pokračovať v dobrej práci svojho predchodcu, mrazí. Nemôžeme očakávať iný prístup aký sme mali možnosť vidieť? Kauzy prideľovania 300 mil. eur súkromným firmám, polemika o správnom type písania, spor s navýšením miezd pedagogických a nepodagogických zamestnancov či nerealizovateľnou reformou Učiace sa Slovensko sú hodné nepokračovania v Plavčanových krokov.

SkryťVypnúť reklamu

Kpt. Chaos

Chaos, spôsobený konaním kpt. Dankom (Chaosom) pravdepodobne bude pokračovať. Jednoducho preto, že sa Andrej Danko neuspokojí s prehrou, ktorú utŕžil. Naznačujú to aj jeho slová: "Disharmóniu našich vzťahov ste dnes nemohli cítiť". Disharmóniu môžeme očakávať teda zajtra, o týždeň alebo mesiac? Je priam do oči bijúce, že budeme opätovne svedkami udalostí, ktoré opäť prerastú do krízy, tentoraz väčšej a s ďalekosiahlejšími dopadmi. Najpravdepodobnejšie pri riešení ministrov za SMER-SD.

Paradoxne najpohodovejšie letné obdobie, aj keď po dvoch veľkých celospoločenských protestoch, zažíva minister vnútra, ktorý sa s vetrom vo vlasoch preháňa na motorke po amerických cestách.

SkryťVypnúť reklamu

A medzitým kotlebovský tábor rastie a silnie na podpore (Polis nameral 14,2%). Táto koalícia nepredstavovala, nepredstavuje a ani nebude predstavovať hrádzu proti extrémizmu.

Ide koalíciu chaosu!

Článok môžete podporiť aj na VYBRALI.SME.SK

Zdroje:

Tlačová konferencie predsedov koaličných strán: http://bit.ly/2wVyH1N

Ján Raclavský

Ján Raclavský

Bloger 
  • Počet článkov:  114
  •  | 
  • Páči sa:  7x

Odborník na verejnú správu, štátnu správu a samosprávu. Zaujímajúci sa o dianie, problémoch a procesoch na ministerstve vnútra. Nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva v rokoch 2010-2018.Raclavský JánPropagujt Zoznam autorových rubrík:  Verejná správaDolný KubínPolitikaSpoločnosťNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu