Minúta po dvanástej, pán Kaliňák

Píše sa november 1989. Vládna komunistická nomenklatúra osočuje protestujúcich študentov ako západom platených revolucionárov, nebránila sa použiť vtedajšiu Štátnu bezpečnosť, „tajných, či vodné delá na potlačenie protestujúcich.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

V júni 2017 študenti po druhýkrát organizujú Veľký protikorupčný protest, po prvom v Bratislave, sa tie terajšie konali už aj v Košiciach a Prahe.

Tak ako komunisti značkovali študentov počas Nežnej revolúcie, môžeme podobné tendencie vidieť aj dnes. S tým rozdielom, že túto úlohu za vládu prevzali alternatívne média a radikálne skupiny šíriace hoaxy, nenávisť a výmysly.

Tisíce ľudí, bojovníkov proti korupcii to neodradilo ani tentoraz a definovali jasné ciele. Chceme ostať žiť v tejto krajine, v krajine bez korupcie a so zodpovednou politikou a politikmi.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nie je možné, aby na čele ministerstva vnútra stál autor vety: „Korupcia na najvyšších miestach neexistuje, niet čo stíhať“ Má to byť odkaz pre vyšetrovateľov, kde je hranica ich vyšetrovania?

My občania, stojaci už po druhýkrát na námestí a žiadajúci odstúpenie ministra vnútra, neberieme ako argument neodvolateľnosti ministra Kaliňáka, získané preferenčné hlasy vo voľbách. Je to absolútne irelevantné číslo, ktoré nedáva ministrovi beztrestne pokračovať v jeho činnosti. Koniec koncov, ani jeden hlas mu občania nedali na pozíciu ministra.

Slovami generálneho prokurátora Čižnára: „Netvárme sa tu, že korupcia na najvyšších miestach nie je, ona tam je.

SkryťVypnúť reklamu

Je preto nesmierne dôležité, pre zachovanie demokratického zriadenia v našej krajine, aby sme sa neustále dožadovali odpovede na otázku, kedy minister vnútra odstúpi; a nie, že nie!

SKUTOK SA STAL!

Podpisový hárok na odvolanie ministra vnútra Slovenskej republiky JUDr. Roberta Kaliňáka nájdete TU!

Článok môžete podporiť aj na VYBRALI.SME.SK

Hit tohto leta: Skutok sa nestal nájdete TU

Obrázok blogu
(zdroj: hnonline)
Ján Raclavský

Ján Raclavský

Bloger 
  • Počet článkov:  114
  •  | 
  • Páči sa:  7x

Odborník na verejnú správu, štátnu správu a samosprávu. Zaujímajúci sa o dianie, problémoch a procesoch na ministerstve vnútra. Nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva v rokoch 2010-2018.Raclavský JánPropagujt Zoznam autorových rubrík:  Verejná správaDolný KubínPolitikaSpoločnosťNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu