Moje posledné mestské zastupiteľstvo 29.11. 2018

Píšem svoj posledný odpočet práce v pozícii poslanca mestského zastupiteľstva Dolného Kubína. No ani na poslednom rokovaní som nepoľavil pri hájení zodpovedného nakladania s majetkom mesta a rozhodovania.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu
(zdroj: web)

Bezplatné Wifi zóny do mesta

Moderný svet, atraktívne a turisticky zaujímavé mesto sa nevyhne ponúknutím služieb bezplatného internetového pripojenia na verejných priestranstvách. Iniciovali sme preto zatraktívnenie centrálnych zón mesta prostredníctvom voľného WIFI pripojenia. Bezplatné pripojenie má byť dostupné všetkým obyvateľom mesta a jeho návštevníkom prostredníctvom širokopásmového internetu s minimálnou rýchlosťou 30 Mbit/s. Ako prvé lokality budeme riešiť: Námestie P. O. Hviezdoslava, Námestie slobody,budovu Mestského kultúrneho strediska a Park Martina Kukučína pri Kolonádovom moste.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nasvietenie Kostola sv. Kataríny Alexandrijskej

Je logické a pre atraktivitu mesta veľmi zaujímavé spolupodieľať sa na zviditeľňovaní zaujímavých budov v meste. Podobná aktivita sa realizovala na sídlisku Brezovec. A práve pri tejto akcii prebiehala polročná spolupráca s cirkvou, staviteľom a členmi mestského výboru. Zodpovedne a pedantne sme rozhodovali o výbere lámp, intenzite svietenia a počte lámp. Takýto prístup však nebol dodržaný v prípade „starého kostola“. Žiadosť bola podaná 28. 10. 2018, mesiac pred zastupiteľstvom, mestský výbor mal obmedzený čas venovať sa uvedenej investícii a adekvátne zhodnotiť využitie dotácie. Aj 15-tisícová dotácia si zaslúži poctivé rozhodovanie.

SkryťVypnúť reklamu

To, že dnes zažívame dobré ekonomické časy, neznamená, že by sme mali zaspať na vavrínoch. Týka sa to aj našich mestských spoločností. Hlavne v spoločnosti Aquarelax je nutné pripraviť a schváliť investičný plán obnovy. Som rád, že sa bude ním zaoberať dozorná rada už 7. decembra. Je to dôležitý strategický plán na zabezpečenie dlhodobého fungovania a poskytovania kvalitných služieb pre návštevníkov. Nové zastupiteľstvo a primátor bude mať na čom stavať. 

Ján Raclavský

Ján Raclavský

Bloger 
Politik
  • Počet článkov:  116
  •  | 
  • Páči sa:  30x

Odborník na verejnú správu, štátnu správu a samosprávu. Zaujímajúci sa o dianie, problémoch a procesoch na ministerstve vnútra. Nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva v rokoch 2010-2018.Raclavský JánPropagujt Zoznam autorových rubrík:  Verejná správaDolný KubínPolitikaSpoločnosťNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu