Ostré zastupiteľstvo, rok pred voľbami,09. 11. 2017

V poslednej dobe je zaujímavé sledovať prácu niektorých kolegov poslancov. Neviem čomu to mám pripísať. Či blížiacimi sa voľbami v roku 2018 alebo ich náhlym prebudením? Faktom je, že sa vystúpenia na zastupiteľstvách priostrujú.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Obrázok blogu
(zdroj: web)

Primátor mesta dostal jasnú a verejnú výzvu, odvolať prednostu úradu z pozície. Zatiaľ si primátor za svojou nomináciou stojí. Uvidíme dokedy.

Kontrola na „zimáku“ či rekonštrukcia námestia odhalila viaceré porušenia. Porušenie finančnej disciplíny, v prípade rozhodnutia primátora o zmene použitia financií zo športových aktivít na reprezentačné účely. Ale aj nezaevidovanie predaja lámp, a následné vrátenie neoprávnene získaného majetkového prospechu na účet mesta. Práve tieto kontroly odhalili potrebu zmeniť rokovací poriadok a nakladanie s majetkom mesta. V prípade dotácií nie je možné argumentovať nevyčerpaním celej sumy, ako obhajoby na povolenie presunov pre primátora, aby sa financie dostali tam kam majú. Dobrý hospodár rozhoduje na základe zdravého rozumu, tak aby sa dotácia neminula účinku, a tou je podpora mladých športovcov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Toto zastupiteľstvo bolo hlavne o výsledkoch kontroly, ktoré ukázali, že nám výrazne škrípe manažment na úrade a ukazuje sa neochota „koaličných“ poslancov bezhlavo hlasovať za predložené materiály.

Ján Raclavský

Ján Raclavský

Bloger 
Politik
  • Počet článkov:  115
  •  | 
  • Páči sa:  22x

Odborník na verejnú správu, štátnu správu a samosprávu. Zaujímajúci sa o dianie, problémoch a procesoch na ministerstve vnútra. Nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva v rokoch 2010-2018.Raclavský JánPropagujt Zoznam autorových rubrík:  Verejná správaDolný KubínPolitikaSpoločnosťNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu