Rozpínavosť chobotnice

Súčasná vládna koalícia po množstve korupčných škandálov dostala trefný prívlastok chobotnica. Tak ako chápadlá chobotnice, aj temné sily v úzadí vlády sa lepia na rôzne kšefty.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)
Obrázok blogu
(zdroj: Shooty)

V školstve je to smutne známe prideľovanie dotácií na vedu a výskum pochybným firmám, v doprave pri výstavbe obchvatu Bratislavy firmy skladali sprostredkovateľom peniaze za vyvážanie zeminy pod budúcu D4/R7, až po ozbrojené sily, kde sa to hemží netransparentným obstarávaním stíhačiek alebo obrnených vozidiel, až po ministerstvo zahraničných vecí s kauzou Evka. Ministerstvo vnútra s nákupom helikoptér nemožno opomenúť.

No rozpínavosť chobotnice sa nemeria len ukradnutými miliónmi presunutými do daňových rajov. Chápadlá oligarchie sa neobmedzujú len na ekonomickú aktivitu, v dnešných časoch sme svedkami silnej uzurpácie moci prostredníctvom čelných predstaviteľov politických strán. Dokonca v takých inštitúciách, v ktorých sme si to doteraz ani nevedeli predstaviť. Najnovšou obeťou sa stáva Ústavný súd SR. Pred odbornosťou a morálnou bezúhonnosťou sa, žiaľ, viac dostáva do popredia politická príslušnosť a počet našich ľudí sediacich v parlamente.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sme svedkami, ako sa morálne zdefraudovaný Radoslav Prochádzka, ktorého morálne zlyhania poznajú až v Luxemburgu, opätovne uchádza o verejnú funkciu. Bývalý šéf Siete, ktorý otvorene klamal a umožnil vzniknúť tejto vláde, má pravdepodobne neopísateľnú potrebu kontrolovať dodržiavanie ústavných princípov na Slovensku, keď tých morálnych sa zriekol. Ostáva dúfať, že zdravý rozum a svedomie neumožní 76 poslancom hlasovať za jeho nomináciu. Útek z ministerstva spravodlivosti majú v pláne aj štátne tajomníčky Pfundtner a Jankovská, tá druhá čelí podozreniam z podieľania na násilnom prebratí trenčianskeho podniku od pôvodného majiteľa.

SkryťVypnúť reklamu

Omnoho vážnejšia a pre spoločnosť zlomová je kandidatúra expremiéra a poslanca NR SR Róberta Fica. V tomto prípade niet pochýb o snahe stranícky si uzurpovať pozície na najvyšších pozíciách Ústavného súdu. V tomto prípade nehrozí uspokojenie sa s pozíciou „radového“ člena súdu. Aké ústavné rozhodovanie môžeme očakávať od človeka, ktorý býva v byte daňového podvodníka, alebo ku ktorému mala mafia tak blízko, že s ním „spávala“ v jednej posteli...

Slovensku žalostne chýbajú politické elity mysliace to s touto krajinou dobre a dlhodobejšie, minimálne dlhšie ako len zabezpečenie si svojho dôchodkového príjmu. 

SkryťVypnúť reklamu

Ďakujem aj za Vašu podporu na VYBRALI.SME.SK

Ján Raclavský

Ján Raclavský

Bloger 
  • Počet článkov:  114
  •  | 
  • Páči sa:  7x

Odborník na verejnú správu, štátnu správu a samosprávu. Zaujímajúci sa o dianie, problémoch a procesoch na ministerstve vnútra. Nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva v rokoch 2010-2018.Raclavský JánPropagujt Zoznam autorových rubrík:  Verejná správaDolný KubínPolitikaSpoločnosťNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu