Slovensko Hollywoodska katastrofa alebo Mayska obroda?

Momentálne prežívame turbulentné časy, preto som sa rozhodol čo to napísať a podeliť sa o svoje názory a postoje. Kauzy všetkých politických strán od samostatnej éry Slovenska,  nás voličov utvrdzujú v tom, že to čo bolo verejným tajomstvom – podplácanie, provízie, či nezmyselne predražené projekty je realita nášho života.  Som presvedčený, že  politika je len odrazom toho, aký v skutočnosti sme my sami (Veď poznáme „ďakovné“ u lekára).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V celej spoločnosti tak cítiť krízu dôvery človeka v politikov a politiku. Prejavuje sa to v apatii ísť voliť. Lámu sa historické rekordy – veď viac ako polovica ľudí nepríde vôbec k volebným urnám. (Zverejnené: http://volby.sme.sk/c/6256392/volit-sa-chystaju-najma-priaznivci-smeru.html).


Volebná účasť sa znižuje aj vďaka dosluhujúcim politikom, ktorých sa kauzy dotýkajú. Nastal čas, kedy táto generácia politikov presluhuje. Stáli však pri veľkých systémových zmenách v našej spoločnosti - spomeňme si na daňovú reformu, reformu samosprávy, dôchodkovú reformu, ale aj vstup SR do EÚ či menovej únii, za čo im bezpochyby patrí veľká vďaka, ale je čas ísť a prepustiť miesto Novej Generácii politikov. Nastal čas na hodnotovú a ideovú obmenu. Vstúpili sme do nového tisícročia, čakajú nás nové výzvy. Otázka je, kto na tieto výzvy môže reagovať? Voliči rozhodnú už 10. marca 2012. Verím, že to nebude koniec sveta ako nám hlásia hollywoodske filmy, ale obroda podľa mayského kalendára.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


P.S.: Politici majú ťažkú úlohu vrátiť Slovákom dôveru v nich samých a v zodpovednú a čistú politiku. Osobne som takých našiel. Verím v Mayskú obrodu, preto volím Novú Generáciu politikov: www.volimNG.sk

Ján Raclavský

Ján Raclavský

Bloger 
  • Počet článkov:  113
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Odborník na verejnú správu, štátnu správu a samosprávu. Zaujímajúci sa o dianie, problémoch a procesoch na ministerstve vnútra. Nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva v rokoch 2010-2018.Raclavský JánPropagujt Zoznam autorových rubrík:  Verejná správaDolný KubínPolitikaSpoločnosťNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu