Súboj ég, na ktoré doplatí Slovensko

Po páde vlády Ivety Radičovej nastalo v spoločnosti silné rozčarovanie, až také, že na 4 roky na Slovensku vládla jedna strana. Po 89 to bolo prvýkrát a následky vládnutia Smeru sú dnes stíhané.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu
(zdroj: web)

Jankovská, Kočner, mafia v blízkosti vtedajšieho premiéra Fica. Voľbami 2020 katarzia začala. Vďaka tomu má súčasná vláda silný mandát od občanov - ústavnú väčšinu 93 poslancov. Nezískali ju na presadzovanie interrupcií, riadenie krajiny cez statusy, ale ani na vnímanie Slovenska ako excelovskej tabuľky, či presviedčanie bývalého výsadkára v maskáčoch o druhom SNP.

Mandát bol jasný, vyčistiť chliev po 12 rokov vlády SMERU. Vidíme to pri zatýkaní sudcov, politikov a čelných predstaviteľov polície.

Štandardné politické strany sú na okraji záujmu a sú vnímané ako korupčné skupiny. Oprávnene, neprešli sebareflexiou, ale sebadeštrukciou (SDKÚ - DS, MOST - HÍD) . Celou historickou líniou Slovenska (okrem pár výnimiek), sa tiahne tieň deštrukcie strany s odchodom lídra. Takýto stav je etablovaných politických strán v západných demokraciách nevídaný. Sebareflexia odchodom predsedu, poznačeného kauzami, kryštalizuje hodnoty v politike a posilňuje dôveru občanov v politické strany a štát samotný.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Súčasná skúsenosť nám ukazuje, že liekom nie je ani nesúrodá masa akože obyčajných ľudí. Ľudí, ktorí nemajú žiadnu skúsenosť s politikou, tvrdiac, že nie sú politici. Tak ako sa nedáme operovať lekárom, ktorý je bez skúseností, nezverujme vládu ľudom bez skúseností s politikou. Politiku vnímajme širšie, nielen ako zákonodarný zbor národnej rady. Má ísť o verejne činné osoby s jasným morálnym profilom a verejnosti známou profesijnou históriou.

Dnešná vládna kríza poukazuje na absenciu štandardných mechanizmov politických strán. Neexistencia vnútrostraníckej diskusie, nastavovanie zrkadla a získavania politickej podpory vo vnútri vlastnej strany podporuje vládu jedného muža!

SkryťVypnúť reklamu

Osobne vnímam pozíciu politických strán, štandardných, s regionálnymi štruktúrami, výchovou tzv. "kádrov" (rozumej kvalifikovaných a erudovaných politikov) za podstatný aspekt rozvoja parlamentnej demokracie, ktorá bude predvídateľná, dôveryhodná a expertná. Súčasní aktéri vládnej krízy sú tí istí ako v roku 2012. Je rok 2021 poučení minulou skúsenosťou si musia uvedomiť, že ma súboj ich ég doplatí celé Slovensko.

Politika má byť nudná a dôveryhodná!

Ján Raclavský

Ján Raclavský

Bloger 
Politik
  • Počet článkov:  117
  •  | 
  • Páči sa:  33x

Odborník na verejnú správu, štátnu správu a samosprávu. Zaujímajúci sa o dianie, problémoch a procesoch na ministerstve vnútra. Nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva v rokoch 2010-2018.Raclavský JánPropagujt Zoznam autorových rubrík:  Verejná správaDolný KubínPolitikaSpoločnosťNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
SkryťZatvoriť reklamu