Súboj ég, na ktoré doplatí Slovensko

Písmo: A- | A+

Po páde vlády Ivety Radičovej nastalo v spoločnosti silné rozčarovanie, až také, že na 4 roky na Slovensku vládla jedna strana. Po 89 to bolo prvýkrát a následky vládnutia Smeru sú dnes stíhané.

Obrázok blogu
(zdroj: web)

Jankovská, Kočner, mafia v blízkosti vtedajšieho premiéra Fica. Voľbami 2020 katarzia začala. Vďaka tomu má súčasná vláda silný mandát od občanov - ústavnú väčšinu 93 poslancov. Nezískali ju na presadzovanie interrupcií, riadenie krajiny cez statusy, ale ani na vnímanie Slovenska ako excelovskej tabuľky, či presviedčanie bývalého výsadkára v maskáčoch o druhom SNP.

Mandát bol jasný, vyčistiť chliev po 12 rokov vlády SMERU. Vidíme to pri zatýkaní sudcov, politikov a čelných predstaviteľov polície.

Štandardné politické strany sú na okraji záujmu a sú vnímané ako korupčné skupiny. Oprávnene, neprešli sebareflexiou, ale sebadeštrukciou (SDKÚ - DS, MOST - HÍD) . Celou historickou líniou Slovenska (okrem pár výnimiek), sa tiahne tieň deštrukcie strany s odchodom lídra. Takýto stav je etablovaných politických strán v západných demokraciách nevídaný. Sebareflexia odchodom predsedu, poznačeného kauzami, kryštalizuje hodnoty v politike a posilňuje dôveru občanov v politické strany a štát samotný.

Súčasná skúsenosť nám ukazuje, že liekom nie je ani nesúrodá masa akože obyčajných ľudí. Ľudí, ktorí nemajú žiadnu skúsenosť s politikou, tvrdiac, že nie sú politici. Tak ako sa nedáme operovať lekárom, ktorý je bez skúseností, nezverujme vládu ľudom bez skúseností s politikou. Politiku vnímajme širšie, nielen ako zákonodarný zbor národnej rady. Má ísť o verejne činné osoby s jasným morálnym profilom a verejnosti známou profesijnou históriou.

Dnešná vládna kríza poukazuje na absenciu štandardných mechanizmov politických strán. Neexistencia vnútrostraníckej diskusie, nastavovanie zrkadla a získavania politickej podpory vo vnútri vlastnej strany podporuje vládu jedného muža!

Osobne vnímam pozíciu politických strán, štandardných, s regionálnymi štruktúrami, výchovou tzv. "kádrov" (rozumej kvalifikovaných a erudovaných politikov) za podstatný aspekt rozvoja parlamentnej demokracie, ktorá bude predvídateľná, dôveryhodná a expertná. Súčasní aktéri vládnej krízy sú tí istí ako v roku 2012. Je rok 2021 poučení minulou skúsenosťou si musia uvedomiť, že ma súboj ich ég doplatí celé Slovensko.

Politika má byť nudná a dôveryhodná!

Skryť Zatvoriť reklamu