Súboj ég, na ktoré doplatí Slovensko

Po páde vlády Ivety Radičovej nastalo v spoločnosti silné rozčarovanie, až také, že na 4 roky na Slovensku vládla jedna strana. Po 89 to bolo prvýkrát a následky vládnutia Smeru sú dnes stíhané.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu
(zdroj: web)

Jankovská, Kočner, mafia v blízkosti vtedajšieho premiéra Fica. Voľbami 2020 katarzia začala. Vďaka tomu má súčasná vláda silný mandát od občanov - ústavnú väčšinu 93 poslancov. Nezískali ju na presadzovanie interrupcií, riadenie krajiny cez statusy, ale ani na vnímanie Slovenska ako excelovskej tabuľky, či presviedčanie bývalého výsadkára v maskáčoch o druhom SNP.

Mandát bol jasný, vyčistiť chliev po 12 rokov vlády SMERU. Vidíme to pri zatýkaní sudcov, politikov a čelných predstaviteľov polície.

Štandardné politické strany sú na okraji záujmu a sú vnímané ako korupčné skupiny. Oprávnene, neprešli sebareflexiou, ale sebadeštrukciou (SDKÚ - DS, MOST - HÍD) . Celou historickou líniou Slovenska (okrem pár výnimiek), sa tiahne tieň deštrukcie strany s odchodom lídra. Takýto stav je etablovaných politických strán v západných demokraciách nevídaný. Sebareflexia odchodom predsedu, poznačeného kauzami, kryštalizuje hodnoty v politike a posilňuje dôveru občanov v politické strany a štát samotný.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Súčasná skúsenosť nám ukazuje, že liekom nie je ani nesúrodá masa akože obyčajných ľudí. Ľudí, ktorí nemajú žiadnu skúsenosť s politikou, tvrdiac, že nie sú politici. Tak ako sa nedáme operovať lekárom, ktorý je bez skúseností, nezverujme vládu ľudom bez skúseností s politikou. Politiku vnímajme širšie, nielen ako zákonodarný zbor národnej rady. Má ísť o verejne činné osoby s jasným morálnym profilom a verejnosti známou profesijnou históriou.

Dnešná vládna kríza poukazuje na absenciu štandardných mechanizmov politických strán. Neexistencia vnútrostraníckej diskusie, nastavovanie zrkadla a získavania politickej podpory vo vnútri vlastnej strany podporuje vládu jedného muža!

SkryťVypnúť reklamu

Osobne vnímam pozíciu politických strán, štandardných, s regionálnymi štruktúrami, výchovou tzv. "kádrov" (rozumej kvalifikovaných a erudovaných politikov) za podstatný aspekt rozvoja parlamentnej demokracie, ktorá bude predvídateľná, dôveryhodná a expertná. Súčasní aktéri vládnej krízy sú tí istí ako v roku 2012. Je rok 2021 poučení minulou skúsenosťou si musia uvedomiť, že ma súboj ich ég doplatí celé Slovensko.

Politika má byť nudná a dôveryhodná!

Ján Raclavský

Ján Raclavský

Bloger 
Politik
  • Počet článkov:  119
  •  | 
  • Páči sa:  61x

Odborník na verejnú správu, štátnu správu a samosprávu. Zaujímajúci sa o dianie, problémoch a procesoch na ministerstve vnútra. Nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva v rokoch 2010-2018.Raclavský JánPropagujt Zoznam autorových rubrík:  Verejná správaDolný KubínPolitikaSpoločnosťNezaradené

Prémioví blogeri

Karol Galek

Karol Galek

116 článkov
INESS

INESS

108 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

104 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

319 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu