Tí starí a tí noví

Politická scéna nespí ani počas letných horúčav. Opozičné strany sa spolu s organizátormi protestov Za slušné Slovensko stihli poosočovať na tom, kto má väčší nárok organizovať 17. novembra na námestí SNP v Bratislave.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Obrázok blogu
(zdroj: web)

Kým v závetrí SNS nastoľuje spoločensky citlivé témy, ako je napr. sprísnenie interupcií alebo robí potichu miliónové nákupy v obrane. Koaličná zmluva čochvíľa končí a mi môžeme očakávať búrlivú diskusiu v parlamente a silnejúcu prestrelku v médiách. Vidíme to aj na delení politickej scény. V parlamente sa stiera deliaca línia koalície a opozície. Hlavne nesystémové strany Kotlebovcov a Kollárovcov sú ochotné hlasovať s koalíciou. Tichý partner koalície pomáha vždy, keď je potrebné a koaličným stranám počty nevychádzajú.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Z politiky sa postupne vytrácali hodnotové témy, ktoré zo Slovenska spravili povestného tigra Európy, a nahradili ich témy ako to, či budeme mať o tri metre vyšší stožiar ako pred parlamentom v Budapešti, či to koľko členov musia mať politické strany alebo kto má väčší nárok organizovať pripomienku novembra '89 na námestí SNP v Bratislave. Prejavy politikov patria do kategórie cirkusových vystúpení prejavom, oblečením, ale, žiaľ aj témami.

Na širšej politickej scéne sledujeme snahu o nové delenia. S heslom onálepkovania „nepriateľa“, vidíme začínajúcich politikov rozdeľovať tých druhých podľa dĺžky pôsobenia na politickej scéne.

SkryťVypnúť reklamu

Noví a starí politici, tak predstavujú mantru, novovznikajúcej opozície. Akoby toto malo pre voliča výraznú výpovednú hodnotu. Služobne starší politici majú byť a priori neschopní, skorumpovaní, ako sa nás o tom snažia presvedčiť novovznikajúce strany. Nehľadiac, že aj vo vlastných štruktúrach majú dlhoročných funkcionárov strán, poslancov a exekutívnych nominantov. Snaha o bezobsahové odlíšenie strán, bez programovej ponuky sa vypomstí. Gazda pravice by sa o tom vedel rozhovoriť. Za kratší koniec ťahajú strany, kde stranícka politika nefunguje, neexistujú tímy odborníkov a sú tvorené virálnym svetom dneška. Politické strany majú svoje dôležité miesto v demokratickej a pluralitnej spoločnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Ďakujem za podporu aj na VYBRALI.SME.SK

Ján Raclavský

Ján Raclavský

Bloger 
Politik
  • Počet článkov:  116
  •  | 
  • Páči sa:  30x

Odborník na verejnú správu, štátnu správu a samosprávu. Zaujímajúci sa o dianie, problémoch a procesoch na ministerstve vnútra. Nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva v rokoch 2010-2018.Raclavský JánPropagujt Zoznam autorových rubrík:  Verejná správaDolný KubínPolitikaSpoločnosťNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu