Mňa nezastrašíte!

Písmo: A- | A+

Na poslednom mestskom zastupiteľstve v Michalovciach sa spustila na moje meno diskreditačná kampaň s jediným účelom, zastaviť moju politickú činnosť, zastaviť moju snahu očistiť miestnu samosprávu od korupcie a nehospodárnosti.

Skupina politikov, ktorým vadí moje zverejňovanie im nepohodlných vecí používa tú najšpinavejšiu hru a to ublížiť mne, mojej rodine a mojej firme GeCom, ktorá živý 17 Michalovských rodín. Klamstvá a útoky sa stupňujú odo dňa, čo sme spolu s ďalšími aktivistami založili OZ Nové Michalovce a poslanecký klub Nové Michalovce.

Na zastupiteľstve boli porušené spolu 4 zákony o obecnom zriadení a taktiež boli vypovedané veci, ktoré sa nezakladajú na pravde. Neriešili môj výkon mandátu poslanca, ale súkromný život a konanie v mojej spoločnosti GeCom. Samozrejme sa budem proti tomu brániť v trestnoprávnom konaní a podám žalobu na poškodzovanie dobrého mena spoločnosti.

Na špinavý boj použili aj denník Korzár, ktorý uverejnil o mne klamlivý tendenčný článok, účelovo napísaný len s jediným účelom, poškodiť moje meno a vyfarbiť ma ako zlého politika. V článku sú úmyselné zatajené informácie, s tým že redaktor p. Lendel mi nedal priestor na vyjadrenie aj napriek mojej žiadosti na zverejnenie môjho stanoviska k jeho otázkam v plnom rozsahu. Voči denníku Korzár zvažujem taktiež žalobu za poškodzovanie dobrého mena spoločnosti a budem ich žiadať o opravu článku. Chcem podotknúť, že v minulosti v denníku Korzár pracoval poslanec mesta Potocký a aj jeho asistent p. Rokytka, dokonca tento asistent má momentálne dieťa so zástupkyňou šéfredaktora Korzára. Je otázka prečo p. poslanec Potocký v rámci zastupiteľstva mal potrebu upozorniť na tento článok, ktorý sa nijakým spôsobom netýkal správy majetku mesta, ktorá sa rieši na zastupiteľstve. A ako jediný z 25 poslancov nehlasoval za stiahnutie bodu z rokovania, ktorý diskriminoval moje meno a našu firmu GeCom. Podľa môjho úsudku, už nie je slobodný človek a nekoná slobodne v záujme pre občanov, ale v záujme konkrétnych záujmových skupín. Preukázal to pri nečinnosti, keď sa z Michaloviec na najvyššie štátne miesta dosadzovali Bilecová, Bartošová a Kundrátová, no on nezasiahol, dokonca bránil ich bezúhonnosť. Teraz vieme, že obe ženy sú vyšetrované pre podvody a za organizovaný zločin v štátnej správe.

Totiž to môj spor ako konateľa GeCom o „neuveriteľných 153 eur“ so súkromným spoločenstvom vlastníkov bytov V1 na Stráňanoch v článku Korzára, mal zatieniť nehospodárne rozpredávanie majetku mesta v stovkách tisíc eur a zatieniť vyhodnotenie verejných súťaží mesta. Hlavne súťaž na opravu mestskej plavárne v hodnote cez 3.000.000 ktorú má pre nás zabezpečiť p. Výboh, teda osoba na ktorú je podaný medzinárodný zatykač. Áno rozprávame sa o osobe, ktorá mala údajne zabezpečovať pre Pellegriniho vládu úplatky a podiely z vládnych dotácií. Mesto Michalovce dostalo od bývalej vlády práve priamu vládnu dotáciu na rekonštrukciu mestskej plavárne. Aká to náhoda. Taktiež zastupiteľstvo bez verejnej súťaže cez osobitý zreteľ rozdalo zákazky v hodnote 350.000 Eur a majetky mesta na 20 rokov za jedno Euro. Čo tam nejakých 600.000 Eur, ktoré platíme za imaginárne akcie, každý jeden rok nezmyselne firme za verejné osvetlenie, ktoré je nedôstojné, zastaralé a nie v našom vlastníctve. Čo potom, že žijeme v tme. Dokonca pri rozpočte mesta znova museli siahnuť na peniaze z rezervy.

Samozrejme spomínaný Korzár o týchto veciach nenapísal ani len jednu čiarku. Ale čiastka 153 eur je vec na titulku. Čo tam takých „tri mega“ hore dole, nejaké ďalšie stovky tisíc eur, veď to je všetko pre „našich ľudí“. Tento redaktor p. Lendel v blízkej minulosti, zdá sa na zákazku, identickým spôsobom očierňoval aj ďalších ľudí z Trebišova a Košíc, nebudem menovať.

V článku predseda spoločenstva p. Komár, ktorý očierňuje našu spoločnosť GeCom za nelegálne ťahanie telekomunikačných rozvodov v rámci stúpačiek bytového bloku. Celý spor začal v roku 2015, kedy sa tento človek rozhodol ma osloviť že chce on aj jeho spoločenstvo podiely z činnosti našej firmy. Taktiež si svojvoľne vysvetľuje zákony a nerešpektuje par.66 zákona 251/2011 kde náš podnik, ako aj iné telekomunikačné spoločnosti, môžu zriaďovať a prevádzkovať verejné siete a stavať ich vedenia na cudzej nehnuteľnosti. Na bytovom dome V1 neprevádzkujeme na streche žiadne komerčné zariadenia, naopak prevádzkujeme len kabeláž výhradne pre potreby majiteľov bytov v bytovom dome. Tak ako UPC, Telekom, Slovanet, Swan, VSD, SPP, Vodárne a ďalší, ktorí taktiež zo zákona nemajú povinnosť si žiadať súhlas na prevádzku svojich sietí v rámci verejného spoločného priestoru. Tento zákon chráni spoločnosti a obyvateľov práve pred takýmto vydieraním, ku akému od p. Komára dochádza. Každý občan Slovenska má právo na slobodný výber operátora a nikto Vám v tom nesmie brániť. Sloboda na informovanosť je daná ústavou SR. Ba priam podľa ustanovenia par. 43 telekomunikačného zákona, podnik je povinný uzavrieť zmluvu o poskytovaní verejných služieb s každým záujemcom, ktorý o to požiada.

Voči tomuto p. Komárovi, s ktorým vedieme 3 súdne spory, práve prebieha trestnoprávne konanie za poškodzovanie a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. Snažil som sa roky v dobrom dohodnúť s týmto človekom, no márne, chce len jedno, peniaze. Tento pán za peniaze spoločenstva vedie desiatky súdnych sporov s rôznymi spoločnosťami a nás do svojich hier zatiahol taktiež. Nekoná na základe dohody všetkých obyvateľov bytového domu, ale len úzkej skupiny jemu blízkych ľudí, ktorí sa snažia z týchto súdnych sporov ťažiť osobné výhody. Šíri o mne klamstvá, očierňuje moje meno, označuje za zlodeja elektriny, čo prekračuje všetky medze. Tí ktorí ma poznáte osobne, viete že to nie je pravda. Som čestný človek a k týmto čestným hodnotám vediem  aj svoju rodinu, ktorá žije v našom meste. Jeho konanie ma mrzí a ak to nezastaví, budem sa musieť znova brániť ďalšou žalobou. Nechcem sa k tomu viac vyjadrovať, nie je to správne, keďže konanie ani súdy nie sú ukončené.

Naša firma začala poskytovať telekomunikačné služby od roku 2003 na zelenej lúke, bez akýchkoľvek financií, bohatých rodičov, oligarchov alebo cudzích peňazí. Ako prvá priniesla optické káble do nášho mesta, na čo sme nesmierne hrdí a ako priekopníci sme ponúkali vysokorýchlostný internet do domácností. K dnešnému dňu prevádzkujeme cez 700 telekomunikačných zariadení, máme cez 400 odberných miest v rámci Michaloviec, Košíc a regiónu Zemplína, pričom bytový dom resp. spoločenstvo Vežiak je jediným, kde sme zaznamenali takýto druh sporu. Ponúkame služby pre necelých 5000 verím že spokojných rodín. Prakticky v každom jednom bytovom dome Michaloviec máme v interiéri naťahané vnútorné kabeláže, slúžiace pre služby televízie a internetu. Prevádzkujeme terestriálne televízne vysielače TEČKO. Určite nie sme dokonalá firma a nedá sa všetko riešiť na 100% a ja dokonalý človek, ale na čo sme hrdí, firma zamestnáva 17 rodín, všetko domácich z nášho okresu, firma platí transparentné vysoké dane, obrovské poplatky do zdravotnej a sociálnej poisťovne, prispieva do štátneho rozpočtu. Nikdy sme nebrali pôžičku, nikdy nedlhovali peniaze a rozvíjali bezpečnosť mesta v spolupráci s mestskou políciou pri zdokonaľovaní optickej siete pre mestské kamery. Nemáme ani jednu štátnu zákazku a ani sme sa nikdy neorientovali presadiť v korupčnom vládnom systéme, kde aj doteraz vládnu špinavé úplatky, korupcia a trestná činnosť.

Ak si myslia miestni politici zo samosprávy, že v spojení s týmito osobami umlčia moje zverejňovanie, sú na omyle. Aj naďalej budem míňať svoj čas, vedomosti a prostriedky na to, aby som bránil naše mesto, upozorňoval na korupciu, upozorňoval na korupčné správanie miestnych poslancov, ale aj poslancov NR SR. Ale hlavne prinášal riešenia, technologické riešenia pre skvalitnenie nášho životného prostredia. A profesne? Naďalej budeme ponúkať špičkové kvalitné služby za najvýhodnejšie ceny v meste, pretože veľmi dobre vieme, čo každé jedno euro pre obyčajných ľudí znamená a veľmi dobre poznám hodnotu každej jednej zarobenej mince, narozdiel od večných úradníkov, ktorý celý život prerozdeľovali cudzie peniaze.

Pre mňa je dôležité len jedno, moja rodina a všetci občania žijúci v našom krásnom meste Michalovce. Všetka moja politika úprimne patrí Vám.

Vopred Vám ďakujem všetkým za prejavenú podporu. Spoločne vyženieme korupciu z nášho mesta. Bojujme spolu proti klamstvu a dezinformáciám na Internete. Aj preto Vás chcem vyzvať, ak máte akékoľvek podozrenia, alebo informácie z prebiehajúcej korupcii v štátnej správe, alebo v našej mestskej samospráve, kontaktujte ma aj dôverne.

Urobme spoločne z nášho mesta to najlepšie miesto na život.

PS: p.Potocký, odkážte svojmu šéfovi čo Vás platí, že ja neprestanem!

 

všetky informácie o mne a mojej činnosti nájdete na týchto adresách

www.radovangeci.sk

https://blog.sme.sk/radovangeci

https://www.facebook.com/radovan.geci.sas

www.novemichalovce.sk

vecné bremeno v prospech, strana 57

https://kataster.skgeodesy.sk/Portal/api/Bo/GeneratePrfPublic/?cadastralUnitCode=837075&prfNumber=6634&outputType=pdf

Skryť Zatvoriť reklamu