Tento článok bude o laboratórnych váhach.
A skôr ako rozčúlene zavriete stránku a začnete si klopať na čelo, odporúčam prečítať si aspoň tento odsek do konca. Celá vec totiž nie je vôbec taká nezmyselná, ako sa na prvý pohľad zdá. Predpokladám, že každý z vás vie, ako také laboratórne váhy vyzerajú. Taká tyčka, na nej vahadlo a ňom dve misky. A takisto predpokladám, že väčšina z vás na týchto váhach aj vážila. Ak áno, v tom prípade viete, že vahadlo býva často nakrivo, a je potrebné obnoviť rovnováhu týchto misiek.
To sa dá urobiť dvomi spôsobmi:
1. Môžeme to vahadlo pridržiavať, a keď sa nám ruka unaví, pustíme ho, celé zariadenie sa nám rozsype a budeme musieť riešiť ďalší problém.
2. Môžeme zohnať nejaké maličké ľahké závažia, ktoré položíme na ľahšiu misku tak, aby sa celé zariadenie dostalo do rovnováhy, a vec je vyriešená.
A čo má toto všetko spoločné s vierou?
My ľudia sme boli stvorení tak, aby v nás všetko fungovalo, ako má, ale skončili sme ako tie vykrivené váhy. Rozum chce to, čo nechce telo, vôľa bojuje proti rozumu, duša sa búri proti obidvom z nich...proste, niečo nie je v poriadku.
Otázka znie: "Čo s tým robiť?" Takisto ako v prípade váh máme dve možnosti: alebo sa budeme násilím nútiť, aby sme robili správne veci, a jedného dňa sa z toho zosypeme a už nebudeme vládať ďalej, alebo urobíme niečo radikálne, čo dá naše váhy do poriadku. Urobíme to, že dovolíme Bohu, aby nás "dal do poriadku" ... aby nás premenil do podoby, pre akú sme boli pôvodne stvorení. Nejde tu o nič iné, len o to, aby sme Mu dovolili urobiť nás šťastnými...a vyváženými.
9. dec 2007 o 13:13
Páči sa: 0x
Prečítané: 580x
Viera a laboratórium
Ak si myslíte, že budem písať o vzťahu viery a vedy, tak sa mýlite...Hoci aj to je zaujímavá téma, nasledujúci článok bude o niečom úplne inom.
Písmo:
A-
|
A+
Diskusia
(1)