Čikovský v ňom opisuje, že Pente zákaz zisku poisťovní neublíži - viac TU a odvoláva sa na starú legislatívu, ktorá umožnila, že BOHáč boháčom ostane a BOHáč boháčovi oko nevykole.
Keďže som len pekár a v legislatíve sa nevyznám, bolo by dobré zistiť kedy a kto prijal zákon, ktorý umožnil, že Pente zákaz zisku poisťovní neublíži, ako píše K. Čikovský ?
Nedalo mi a tak som sa pozrel na net a zistil toto. Na oficiálnej stránke penty je ich príbeh. Na wikipedii je zoznam, kto určoval smer vládnutia na Slovensku. Urobil som prienik a zistil som, že PEnťákov nám "stvorili" dvaja páni.
Predseda vlády SR V. Mečiar (1. január 1993-14. marec 1994), V. Mečiar (13. december 1994 - 29. október 1998) - alias HáZeDéS
a jeho politický súputník a predseda vlády SR M. Dzurinda (30. október 1998 - 4. júl 2006) - alias eSDéKáU
Stručný výcuc príbehu Penty z ich webu a moje doplnenie o toho, kto bol pri moci, keď v krajine, kde sa voda sypala a piesok lial, išla karta poniektorým vyvoleným tak dobre, že z chudobných chlapcov sa ako v americkom sne, po dlhoročnej poctivej práci BOHáči stali:
Zazačali obchodovať na rozvíjajúcom sa trhu s cennými papiermi. Na konci roku 1993 založili firmu Penta Brokers - obdobie vlády HZDS
2. ZLOMOVÝ OBCHOD
V roku 1996, keď NAV firmy dosahovalo okolo 50 mil. Sk, presvedčila Penta britský Regents Fund, aby sa pokúsil kúpiť kontrolný balík akcií najväčšieho investičného fondu na Slovensku VÚB Kupón, s hodnotou aktív okolo 9 mld. Sk. V priebehu nákupu akcií sa zakladajúca banka VÚB začala brániť. Britský Regents Fund sa rozhodol z transakcie exitovať. V tomto kľúčovom momente sa Pente podarilo presvedčiť VÚB Banku, aby jej predala svoj podiel a prefinancovala aj nákup akcií, ktoré už získal britský fond. Penta ovládla VÚB Kupón pri priemernej cene nákupu akcií na úrovni približne 20 percent ich reálnej trhovej hodnoty. Akvizícia VÚB Kupón otvorila Pente cestu k tzv. prvej miliarde zisku - obdobie vlády HZDS
3. REŠTRUKTURALIZÁCIE
V roku 1999 Penta reštrukturalizovala svoje podnikanie do holdingovej podoby s materskou spoločnosťou na Cypre.
V nasledujúcich štyroch rokoch sa jej podarilo uskutočniť viacero úspešných reštrukturalizačných a investičných transakcií na Slovensku. Išlo predovšetkým o: VSŽ, Slovenskú poisťovňu, Slovnaft, Elektrovod, Drôtovňa Hlohovec, či Sanitas. Úspech v týchto obchodoch bol založený na odhodlaní ísť aj do právne komplikovanejších projektov (napr. VSŽ) a na schopnosti reštrukturalizovať firmy (napr. Drôtovňa, neskôr ZSNP) - obdobie vlády SDKU.
Ak si dobre pamätám, Dôvera patrila do portfólia VSŽ.
Ak si dobre pamätám, štát počas vládnutia SDKU predal akcie VSŽ finančným žralokom.
Pamätáte? V posledných sekundách na burze...
Takže BOHáčov začalo tvoriť HáZeDeS. eSDeKáU pokračovalo s BOHáčmi a pomáhalo im bohatnúť viac a viac. Kruh BOHáčov akoby uzatváral Smer.
Keďže v Smere sú najmä, nie však iba pohrobkovia HáZeDeS, je viac ako isté, že BOHáč boháčom ostane a BOHáč boháčovi oko nevykole.
Ibaže by...