Hudobná reportáž: Chiki Liki Tua a Sps get explode

Neviem ako v iných slovenských mestách, ale v Košiciach hudobný fanúšik nevie, čo skôr. Napríklad minulý týždeň som sa i s kamerou zastavil hneď na troch hudobných podujatiach a o zážitky nebola núdza....

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V stredu večer nielen študenti zaplnili do posledného miesta plochu pred pódiom Bažant Cassofestu, ktorého ôsmy ročník sa konal pri internátoch na Medickej. Ťahákmi večera bol najmä vychytený Majk Spirit, Horkýže Slíže a Puding pani Elvisovej. Osobne ma zaujali košickí Parentals a najmä energické vystúpenie členov projektu Get Explode z Bratislavy. Predviedli vynikajúcu, žánrovo nezaraditeľnú, pódiovú show - klasické disko striedal elektropunk či drum&bass:

Následne som v piatok Festivalovú atmosféru zamenil za kompletne iný žáner. Českí punkeri SPS neboli v Košiciach po prvý raz, pre mňa to však bola premiéra. Rockový klub Collosseum bol o 19.00, kedy sa koncert mal začať, úplne prázdny. Až som sa začal obávať, či nejaký koncert bude. Skalní návštevníci však zrejme vedia lepšie ako to v Collosseu chodí, takže o pol desiatej už bol klub plný do posledného miesta. Tridsaťcentimetrové číra zdobili hlavy punkerov všetkých vekových kategórií, od 16 ročných babypunkerov až po 50-ročných klasikov. SPS hrali odhadom dve hodiny a publikum udržiavali (s pomocou množstva alkoholu) v totálnom vare. Niektorí fanúšikovia boli viacej na pódiu ako pod ním, kapelu to, zdá sa, nijako nerušilo. Vo videu uvidíte, že ani také atrakcie ako stage diving neostali na tomto koncerte zabudnuté. Musím povedať, že v piatkový večer v Collosseu som sa cítil veľmi dobre a určite tam zájdem na podobné skupiny častejšie:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Do Tabačky chodím najčastejšie na rôzne hudobné subžánre, v sobotu som sa ale zastavil na prešovskú kapelu Chiki Liki Tu-a, ktorú mám veľmi rád. V Tabačke práve prebiehal nejaký medzinárodný meeting, takže gitarista Ľubo Petruška sa publiku prihováral angličtinou. Už len pre jej originalitu sa na koncert oplatilo zájsť. Publikum bolo v pohybe od začiatku do konca, vyskytli sa dokonca i extatické váľania sa po zemi, skrátka vynikajúca atmosféra. Chiki liki, thank you very many!

Rasťo Gallo

Rasťo Gallo

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Tatranec žijúci v Košiciach, strojár, fotograf a snaživý gitarista. https://www.facebook.com/mengaartphotography/ Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromnéPoryvy

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu