Kandidáti na prezidenta: prečo sa tak derú do kresla?

Som obyčajná žena a v politike sa nevyznám. Nerozumiem kvetnatým rečiam, ktoré politikom plynú úst a zároveň nimi nič nepovedia. Nerozumiem prázdnym sľubom, lebo za ne si nič nekúpim. Apropó, ale veď nemusia toľko hovoriť! Mne stačia výsledky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Ako každý občan so záujmom sledujem mediálnu kampaň k voľbám nášho prezidenta. A nestíham otvárať oči od údivu. Vo vzduchu lietajú urážlivé slová, státisíce eur za mraky billboardov, kandidáti sa v televíznych dueloch predbiehajú v tom, ktorý je krajší, lepší, silnejší, sociálnejší, pripravenejší. Dnes na facebooku kolovala výzva od pána Kisku, čo by mal povedať Ficovi. A vzápätí zase video od strany „Ficovcov“, že Kiska vyhodil na ulicu 48 ľudí.

Prečo to všetko robia? Tak veľmi nám chcú kandidáti pomôcť, že im nerobí problémy jeden druhého ohovárať, kydať na seba, vyťahovať nechutnosti?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Akí sú len obetaví, že toho toľko v mene pomoci pre nás, úbohých občanov, vydržia...

Pán Fico hovorí, že je pripravený pre Slovensko. Ako? V čom? Čo KONKRÉTNE chce pre Slovensko urobiť? Veď je v politike už mnoho rokov, počas ktorých mohol ukázať, ako je pripravený pre Slovensko. Ako prezident bude mať malé právomoci na to, aby vôbec niečo mohol zmeniť. Ako politik však môže (mohol) niečo urobiť. Áno, uznávam, dal nám pár istôt: istotu, že máme viac nezamestnaných. Istotu, že dôchodcovia nedostanú 13 dôchodky. Istotu, že máme takmer najnižšie platy v Európe. Človek by sa z toľkých istôt mohol od radosti zblázniť.

SkryťVypnúť reklamu

Pán Kiska zase hovorí, že má rozum, cit, charakter. Že má dobré srdce. Nerozumiem tomu. Ak chce pomáhať ľuďom, prečo nepokračuje vo svojej charitatívnej činnosti? Prečo chce byť prezidentom, ktorý má málo právomocí a takmer nič nezmôže? Prečo si robil prieskum, či ho ľudia poznajú a vrážal do neho tisíce eur? Prečo vráža tisíce eur do kampane? Tak veľmi chce nám, obyčajným Slovákom pomôcť? Prepáčte, ale nejako tomu nemôžem uveriť. Ak chce pomáhať, nemohol peniaze na kampaň dať radšej rovno chudobným alebo neziskovkám? Tak mohol pomôcť priamo.

Som unavená z tých rečí a sľubov.

Ale vlastne, všetci sme unavení...Z toho, že sa nám len sľubuje a nič sa nedeje. Istý mediálny analytik v televízii rozprával, že pán Kiska má slabú rétoriku a vidieť, že nemá prax v politike. Ale prečo voľby vyhráva ten, kto má lepšiu rétoriku a viac nasľubuje?

SkryťVypnúť reklamu

Nemalo by to byť tak, že ľudia volia prezidenta pre to, že ho chcú, lebo vedia, že pre nich niečo urobil? Že konečne dal urobiť diaľnicu do Košíc? Konečne zjednodušil byrokraciu? Konečne vyškolil úradníkov, aby sa na klientov usmievali a ich žiadosti promptne vybavovali? Znížil dane, zlepšil zdravotníctvo, školstvo?

Ak sa taký vyskytne, budem ho voliť a je mi úplne šum a fuk, z akej bude politickej strany.

Budem ho voliť nie preto, že je zelený, biely, červený alebo onaký. Nie preto, že dal peniaze do kampane. Že nasľuboval. Že chcel mať moc.

Ale pre to, že niečo urobil...

Ale to je asi utópia..

Veď vravím, som len obyčajná žena. A tá sa predsa politike nerozumie...

Soňa Rebrová

Soňa Rebrová

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Spisovateľka, bývalá novinárka, aktuálne sa už osem rokov venujem charite - plním sny ťažko chorých detí. Občas veselá, občas rezignovaná. Ale vždy s úsmevom, lebo ŽIJEME LEN RAZ a preto život treba žiť naplno, aj keď sa nedarí. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu