Lámem si hlavu

robiť jarné upratovanie... v sebe. odhadzujem, krčím, mením za nové. lámem si hlavu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Obrázok blogu
(zdroj: anna wolf)

Naučíme sa s niekým žiť, a potom sa nám nepáči, že je všetko tak, ako má byť. Skoro bezchybné. Je to smiešne. Tragikomickosť. Keď máme to, čo chceme, nemôžeme byť šťastní. Sny musia byť nerealistické. Dôležitá je cesta, nie cieľ.

Rozmýšľam nad týmto naším obdobím, nad tým vtedy, na tie pohľady, keď som nevedela, čo si o tebe myslieť. Neurčitosť. V ten večer si zakričal, nech ešte nejdem domov a ja som šla. Tam niekde sa začali prelínať naše životy.

Párkrát si ma už zabil. Nebaví ma to počítať. Vždy je to krásna smrť. Nie ako vtedy, keď to dievča krútilo hlavou s neskutočne škaredými vlasmi. Mala hladkú pleť, peknú tvár a najotrasnejšie vlasy na svete. Skladačka nezapadajúca do seba. Ľahšie sa určite kreslia škaredí ľudia. Ozajstnú krásu zachytíme len ťažko.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hnevá ma, že sa už neviem poriadne nahnevať. Zmena. 540 stupňov. Točí sa mi hlava. Asi som len dospela. Úbohé! Nechce niekto kus môjho pokoja? Mne sa to akosi nepozdáva. Život ako banálna tvorba, ktorá po čase privodí pocit hanby. Mlčanlivosť.

Páči sa mi môcť všetko. Spoločne. Nájdem si niečo, čo budem môcť dopodrobna rozobrať. Toto neaprílové počasie. Naše chcenie. Cmukanie potichu. Zariadenie v provensálskom štýle. Prítomnú minulosť. Aj to, že pravda neexistuje. Len stanovisko.

Čoraz väčšie okná. Lebo vonku je pekne, lebo treba žiť. Okolo veľa zelenej a potom len čiernočierna tma. Zrazu sú všetci narodení v tomto mesiaci. Pripadá mi to tuctové. Stádovitosť. Aspoň niekto by mohol byť romantickou rybou.

SkryťVypnúť reklamu

Pohrkať vami. Sa preberte! Nech sa už zamyslia nad spôsobom akým žijú. Mohli by vedieť, že slovo nemusí byť vulgárne na to, aby urazilo! Svedomie sa preceňuje. Ak ho niektorí ešte vôbec majú. Treba nájsť niečo bližšie môjmu presvedčeniu. Ľudí, ktorým možno uveriť aspoň pozdrav.

Chodiť po obchodoch zo silnej túžby po niečom, čo bude len tak visieť v skrini, na nás. Neprehĺtať sračky. Bojkotujúca nahota. Nebudem robiť všetko, čo sa odo mňa očakáva. Nie z recesie. Jednoducho preto, že niektoré vaše požiadavky idú naozaj mimo mňa.

Nerobiť veci nasilu. Veci, čo sa nestali a nestanú.

Gabriela Remisova

Gabriela Remisova

Bloger 
  • Počet článkov:  94
  •  | 
  • Páči sa:  0x

smiala si sa a tárala do vetra a ja som cítil, že je to presne to, na čo som tak dlho čakal... (Thákur) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu