Hneď v úvode chcem napísať, že v prípade udelenia danej ceny sa jej preberania zúčastním a prostriedky, ktoré patria k danej cene darujem na verejnoprospešné ciele. Ponechám si iba patentové práva ;-).
Ale po poriadku.
Minulý týždeň som bol ubytovaný v jednom nemenovanom penzióne (kvôli reklame neuverejňujem meno), kde vo večerných hodinách bola na izbe kosa (prekladový slovník - zima). Keďže je vedeckým skúmaním už dávno dokázané (Dr. Jakub Hnilička & kolektív - 1976), že nižšia teplota pracovného prostredia stimuluje bunky v ľavej polovici mozgu k vyššej aktivite a tým pádom k vyššiemu výkonu, tak som začal hľadať riešenie ako zvýšiť teplotu v danej izbe, samozrejme za čo najnižšie možné vstupy energie.
Ako väčšina svetových, revolučných riešení aj toto moje zistenie je vedľajším produktom pátrania k vyriešeniu problému.

V momente, keď sa moje mozgové centrum vplyvom veľkého náporu rozmýšľania dostalo nad teplotu 37,5 st.C, stratil som ( v mozgu ) práve rozoberanú úlohu, čo ma doviedlo k záveru, že musím nejakým spôsobom zvýšiť výkon chladenia ( môjho mozgu ), lebo chlad v izbe už nestačil dostatočne chladiť. ( Kto používa NB na kolenách, tento problém pozná )
V tom momente boli možné (a v danej dobe jednoducho zrealizovateľné) dve riešenia:
1. Mohol som si na hlavu priložiť studený obklad (dočasné riešenie a iba lokálne chladenie)
2. Mohol som z izby odísť na cigaretu do vonkajšieho prostredia, kde sa teplota hýbala okolo - 5 st.C (celoplošné chladenie celého HW z čoho plynie dlhšia účinnosť)
Ako vedecky zmýšľajúci človek som sa rozhodol pre možnosť č.2. Síce som na toto riešenie musel vynaložiť viac energie, ale s podstatne dlhším účinkom chladenia a okrem toho som si na dvore dal aj jednu/dve cigaretky ;-)
Podotýkam: Na dvore bola riadna kosa/zima, siný vietor a sneženie, ale v rámci vedy a chladenia som na dvore vydržal cca 10 minut (orientačný údaj vzhľadom na teoriu relativity).
A potom to prišlo.

V momente návratu na izbu som POCHOPIL,
že v danej izbe je teplo až prekúreno.
Záver: Ak Vám je v izbe zima, doporučujem (na základe môjho výskumu) v pravidelných intervaloch odchádzať do priestoru, kde je teplota nižšia o viac ako 20 st.C.
Nevýhody: Časom sa intervaly chodenia do chladnejšieho priestoru skracujú a v prípade, že sa daný interval priblíži 15 minútam, doporučujem zaliezť pod perinu a tam vyčkať rána.
Verím, že ste sa pobavili (ja áno).
Ak nie, tak kliknite tu, ak áno tak tiež kliknite tu :
T r o c h a s r a n d y n e z a š k o d í