Slobodný otrok - 1

Na to, na čo by súdny človek potreboval jedného zamestnanca, niekde potrebujú piatich. Súhlasíte, ak je to z našich daní.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Začneme príbehom Slobodného otroka zamestnaného v štátnej firme, ktorá funguje z peňazí nás všetkých. Pôjde o príbehy toho istého človeka zamestnaného stále v tej istej firme. Verím, že vám to pripomenie váš príbeh z vášho pracoviska, ktorý ste si prežili alebo vášho kolegu, či príbuzného... Jeho príbehy si budeme číslovať.

Jedného nepekného dňa prišiel nový vedúci a oznámil, že zamestnanci mu nemajú zahlcovať PC služobnými mailikmi a telefonovať, je veľmi zaneprázdnený na novej funkcii.

Po nejakom čase zvolal poradu ohľadom novelizácie smernice. Jednalo sa o činnosť, ktorú vykonávali u firmy s celoslovenskou pôsobnosťou len 2 zamestnanci a jedným z nich bol náš Slobodný otrok. Dosť ho to prekvapilo, nakoľko nemal problém novelizovať smernicu sám. Mal na to vzdelanie, skúšku, skúsenosti, prax a bol pri tvorbe pôvodnej. Presne vedel, čo bolo potrebné po čase novelizovať. Prirodzené by bolo, s čím aj rátal, že funkčne mladší kolega na tej istej funkcii bude spolupracovať. Na porade však vedúci vytvoril tím štyroch ľudí pod jeho vedením. Slobodný otrok dostal voľnú ruku na novelizáciu, ale nemohol byť uvedený ako spracovateľ smernice, v kolektíve spracovateľov, na ktorej by odpracoval najväčší podiel práce. „Nemáš vysokoškolské vzdelanie a predsa na smernici nemôžu byť piati spracovatelia“ dôvodil vedúci. Ak uvážime, že z kolektívu 5-tich ľudí jediný Slobodný otrok nemá žiadne pozadie, tak je logické, že do „grupky“ nezapadol. Skoro 40-ročná prax mu je nanič a preto to vzdal.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Smernica bola po dvoch rokoch schválená. Novelizoval ju funkčne mladší kolega Slobodného otroka bez vysokoškolského vzdelania, ale s "predpokladmi" príbuzný nadriadeného nášho vedúceho. V tomto prípade stačil jeden „novelizovateľ“. Dostal výnimku zo vzdelania? Nebola potrebná. Zostal jediný v tíme, čo mohol k téme niečo povedať. Zapojil sa aj vedúci, absolvent renomovanej univerzity. Opravil napr. v texte Slobodný otrok ďalej SO, všade v texte SO späť na Slobodný otrok.

Smernica je zavedená do praxe aj s nedostatkami, ktoré sa ukážu až pri kontrole.... Je niekde problém? Zatiaľ nie... do dňa kontroly nadriadeným orgánom. Nový vedúci si to určite odborne zdôvodní a možno nie... Na to, aby zainteresovaný tím na čele s vedúcim prišiel na to, čo mali novelizovať, potrebujú skúsenosti. Na to, aby metodicky nadriadený orgán prišiel na chyby v predpise, ktorý im schválil príde až pri kontrole v teréne...

SkryťVypnúť reklamu

Náš slobodný otrok má skúsenosti a peklo na pracovisku. Ale o tom v inom čísle...

Aj takto si žijeme v štátnej firme... A vy ako? Zdraví vás Slobodný otrok a Mária Reptová 

Motto dňa:

Pozor na praktizovanie skrytého vytláčania z pracoviska! Myslieť si, že časom to bude v poriadku je mylné. Väčšinou si to uvedomíte až keď sa dostavia zdravotné problémy. 

Ponúkame riešenia na zmenu v Priamej demokracii strana č. 22

Mária Reptová

Mária Reptová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vitajte!!! Zaujímam sa o problémy okolo seba. Každá veková skupina rieši niečo iné. Rada by som prispela k ich riešeniu na parlamentnej pôde. Idem do volieb ako kandidát č. 69 za Priamu demokraciu strana č. 22 priamo z ľudu. Ďakujem za záujem. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu