Modrý vták

Jeden priateľ mi povedal, že mať očakávania nie je dobré, lebo sa môžeme sklamať. Ale ak spojíme nádej s očakávaním môže vzniknúť niečo nádherné. Môže sa stať, že sa zmýlime, ale prečo myslieť na túto horšiu variantu? Treba dúfať a mať nádej, že každý náš krok je kvôli niečomu dobrý a prinesie nám mnoho nového a dobrého.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pred pár dňami som navštívila aj s priateľmi divadlo, kde sa odohrávalo divadelné predstavenie Modrý vták. Hrali ho študenti, avšak aj keď to neboli profesionálni herci zanechali vo mne stopu. Odohrávalo sa to v mnohých „dimenziách“ a v každej bol symbol: Modrý vták. Dve malé deti ho mali nájsť pre čarodejnicu. Nevedeli ho nájsť, ale keď sa zobudili zo sna zistili, že ho mali pod nosom – u nich doma. Darovali ho človeku, ktorý ho potreboval viac ako oni. Po tomto predstavení sme sa dlho rozprávali pri pivku s priateľmi. Čo symbolizoval ten vták. Niektorí tvrdili, že lásku... Taktiež som si to myslela, avšak počas jednej noci som zistila, že pre každého predstavoval to, čo je pre neho najdôležitejšie. Pre mňa to je nádej. Nádej v konanie dobra, nádej v nové začiatky, nádej vo všetkom čo robíme.
Tento symbol je pre mňa dôležitý už len preto, lebo bez nádeje je život prázdny. Keby sme nedúfali a nemali malú nádej, čo by sme robili? Svet by začal byť pre nás čierny – bez zmyslu. Takto, keď vieme, že niečo nás za ďalším rohom čaká a „nádejáme“ sa, že to bude dobré, máme prečo ísť ďalej. Jeden priateľ mi povedal, že mať očakávania nie je dobré, lebo sa môžeme sklamať. Ale ak spojíme nádej s očakávaním môže vzniknúť niečo nádherné. Môže sa stať, že sa zmýlime, ale prečo myslieť na túto horšiu variantu? Treba dúfať a mať nádej, že každý náš krok je kvôli niečomu dobrý a prinesie nám mnoho nového a dobrého.
Keď máme problémy vo vzťahoch, zdravotné problémy, problémy v rodine a stretáva nás ešte mnoho iného zlého počas každého dňa... Čo máme iné ako nádej, že to zlé sa pominie a nastane niečo nové, ružové a obohacujúce? Treba mať nádej, že život je prechádzka cez raj a nie cez peklo. Treba aj z toho zlého načerpať veľa poznatkov a mať nádej, že boli na niečo dobré. Nie je nič horšie ako človek, čo v nič nedúfa a len tak životom pláva ako škaredá ryba v akváriu. 
Život je krásny, len treba mať nádej! A nezúfať!

Michaela Rerková

Michaela Rerková

Bloger 
  • Počet článkov:  37
  •  | 
  • Páči sa:  0x

"...niečo ako oheň, niečo ako dym. Kde som? Kde som? Kedy poletím? Hučí vo mne more, chcem sa skryť, prepadlo sa do mňa tisíc Atlantíd. Celá Zem mi visí na nohách..." (z poézie Miroslava Válka Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu