Dokument a diskusia k nemu odhaľujú rozdielnosť právnych systémov a právnej praxe vo veciach ľudských práv, práv detí a ich rodičov v súvise s odobratím detí matke, ich násilnou a vynútenou adopciou a ďalších podobných 39-tich prípadov, ktoré eviduje ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny. Odhaľuje zároveň cynizmus, lajdáctvo, neohrozenú aroganciu, beztrestnosť a nepoučiteľnosť úradníckych persón vo verejnej a štátnej správe pri výkone služby.
Deti sú už dva roky mimo matky. Úrady a súdy majú konať tak, aby deťom, v danom prípade Samuelovi a Martinovi, v záujme ktorých sa koná, bola spôsobená čo najmenšia ujma a aby konanie bolo rozhodnuté na ich prospech. Z psychologického hľadiska sa deje opak. Je týraním a štátnym terorom. Množstvo komplikácií a umelých prekážok kladených stretnutiam matky s deťmi, zákaz ich vzájomnej komunikácie v slovenčine (materinský jazyk detí), finančné náklady, majú za cieľ psychicky zničiť matku.
Sexuálne zneužívanie detí nebolo preukázané.
Deti patria domov, na Slovensko, patria ich matke. A o tom majú rozhodnúť slovenské, nie britské súdy v rámci slovenského právneho systému. Britský je iný, nekompatibilný (kultúra, tradícia) so slovenským (je preň bežný „studený odchov" detí). Uzurpuje si neuzurpovateľné a má mnohé, pre nás a najmä pre naše, slovenské deti neprijateľné nedostatky aj v práci sociálnych pracovníkov. Debata poukazuje na neakceptovateľné závažné nedostatky aj v práci našich sociálnych pracovníkov vo veciach starostlivosti o rodinu a deti. Právne systémy vo veciach starostlivosti o rodinu a deti je potrebné zosúladiť v rámci celej európskej únie.
Absurdné a pohoršujúce na odobratí detí pani Boórovej je, že tá žena je držiteľkou viacerých certifikátov oprávňujúcich ju opatrovať deti!
Diskusia zároveň odhaľuje faloš a formalizmus vo veciach ochrany ľudských práv na Slovensku od úradov, cez ľudskoprávne organizácie až po parlamentný výbor pre ľudské práva.
Lucia Nicholson mala dnes na ministerstve vykonať poslanecký prieskum. Koľko spisov a spisových položiek bude zistených ako chýbajúcich, neúplných, alebo nevybavených, či zmätočných?
Na slovenskom stole sa hromadia nezaplatené účty a faktúry dávno po dobe splatnosti. Je tu zlo. Veľké ZLO. Slovensko je totálne demoralizované.
Zjesenieva sa. Letnými horúčavami unavené hlavy chladnú a prebúdzajú sa. Chcem veriť, že príde zúčtovanie a náprava už ďalej neudržateľného stavu.
Ním sú aj pokračujúce nevyšetrené a nevyšetrované zmiznutia osôb, katastrofické deficity evidencie obyvateľstva a detí, rastúce napätie medzi majoritnou a neprispôsobivou rómskou menšinou a nárast otvorených ohnísk konfliktov.
Oplatí sa nedeľňajší dokument i debatu zo stredy pozrieť. Jeho vzhliadnutie pomôže odhaliť obraz stavu slovenskej spoločnosti, ktorá nemá reálny a úprimný záujem o svojich občanov a ochranu atribútov rodiny a rodičovstva.
Vláda „istôt" sa zaoberá len rozpočtovým deficitom. Ostatné problémy slovenskej spoločnosti a jej jednotlivcov sú pre ňu vedľajšou a takmer žiadnou agendou.
Česť málu ľudským výnimkám.
http://www.joj.sk/noviny-special/noviny-special-archiv/2012-09-16-skutocny-pribeh-bez-deti-neodidem.html
http://www.joj.sk/noviny-special/noviny-special-archiv/noviny-plus-diskusia.html
http://www.cas.sk/clanok/233156/odobrate-deti-ivany-v-britanii-tato-zena-im-mohla-pomoct.html