Štrajk zdravotných sestier.

Písmo: A- | A+

K dnešnému dňu prestali pracovať na svojich oddeleniach stovky zdravotných sestier. Či to bolo správne rozhodnutie, alebo nie, ukáže len čas.

 Čo ma však zaskočilo, bolo tvrdenie ministra zdravotníctva, čo celý čas opakoval ako papagáj, že to je OK, že sú na túto situáciu pripravení, a že sa v podstate nič nedeje. Veď už prijali neviem koľko nových zdravotných sestier a žiadna nemocnica nie je priamo ohrozená štrajkom.

 Presne týmito vyjadreniami celý čas masírovali všetky sestry a tie chuderky potom vzali svoje výpovede späť. Ja sa im nečudujem, v tomto sociálnom štáte môžeš byť rád, keď si zamestnaný. A ten nenormálny tlak, ktorý na nich vyvíjalo vedenie, je veľmi podobný tomu učiteľskému štrajku. Hold, vedenie, či už v nemocniciach, alebo v školách berie trošku iné peniaze, ako radoví zamestnanci. Tí vás veru v štrajku nepodporia, na to nemajú manuály.

 Ale na jedno sú dobrí. Ich platy sa perfektne hodia na spriemerovanie vašich mzdových tabuliek. Razom je každému jasné, že beriete nad pomer. Ale ministrom výpočty sedia, percentá nepustia.

 Jednu vec pánovi Mr. zdravotníctva uprieť nejde. Rieši krízu tak, ako by mal. Toho pajáca nezaujíma, ako to momentálne so zdravotníctvom na Slovensku vyzerá, ako by to mal zmeniť, ako priniesť trošku ľudskosti a slušnosti do svojho rezortu.

 Pán minister to rieši ako pištoľník zo siedmych statočných - podáva trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy. No nie je zlatý?

 Ministerstvo v rozklade, čo sľúbil, to nedodržal, nespokojné sestry, lekári, zdravotníci, ľudia sa boja chodiť do nemocnice, aby tam nedostali ešte niečo horšie, ako už majú, a ten minister podáva trestné oznámenie?

 Pán minister, naozaj je toto všetko, čo dokážete urobiť pre Slovensko? Ste kompletný?

Skryť Zatvoriť reklamu