Moje meno je strach.

Písmo: A- | A+

Mám už dosť tejto žabo-myšej vojny medzi očkovanými a neočkovanými. Samé útoky a osočovania, nedajbože diskriminácia. Ľudia sa medzi sebou hryzú ako psy. A prečo?

V dobe covidovej žijeme už druhý rok. Videli sme, čo tento vírus dokáže. Zavreli sme krajinu, ľudia prišli o prácu a živobytie. Žili sme v permanentnej súkromnej bubline, bez priateľov a blízkych, len s najbližšou rodinou. Boli sme úplne izolovaní od všetkého, čo sme mali radi. Mali sme paranoju s ľudí, ktorých sme stretli bez rúška. Báli sme sa a veľmi.

     Za rodinný výlet sme mali len povinný test na covid. Všetci sme sa pekne obliekli, skontrolovali sme si doklady a rúška a vyrazili do okresu na výter. Hodiny sme jazdili po okolí a kochali sa okolitou prírodou a tou chýbajúcou slobodou, hľadajúc testovacie miesto s najmenej ľuďmi v rade. Stáli sme potom v označených rozstupoch, neraz v daždi a vetre a verili v negatívny výsledok.

     Na začiatku sme mali ešte rešpekt z neznámej choroby, ktorá nám obrátila život na ruby. Nie len my Slováci, ale celý svet sa zbláznil a my sme bláznili s ním. Nebol liek, nebola vakcína, len hnusná ruská ruleta s našimi životmi. Tisíce ľudí zomrelo na chorobu, o ktorej pred tým nikdy nepočuli a nemohli sa na ňu nijak pripraviť a odvrátiť tým nevyhnuteľné.

     Prešiel nejaký čas a covid je stále tu. My sme však ďalej a máme vakcíny, ktoré nám umožnia žiť aspoň polo-hodnotný život aj v tejto ťažkej dobe, ktorá môže trvať ešte roky. Už nemusíme zatvárať krajinu a podniky, nemusíme prepúšťať ľudí z práce, nemusíme sa zbytočne obmedzovať a uzatvárať sa aj pred susedmi, nemusíme viac umierať na covid.

     Momentálne je na bojisku ešte kľud. Málo novo-nakazených a hlavne min. úmrtí. To je presne čas, kedy vyliezajú vypočítaví politici, aby trošku spolarizovali spoločnosť. Tu míting, tam protest, tu dlažobná kocka a nakoniec reč presne šitá pre sfanatizovaný dav, ktorý zámerne blokuje ulice mesta, že ani sanitke nedovolí prejazd do nemocnice.

     Neviem sa presne vžiť do mentality týchto ľudí, nie som radikál, ani idiot. Ale nie som ani hlúpa ovca, ktorá na slovo počúva skoro odsúdených politikov, ktorí povedia hocičo, len aby sa zapáčili. Nechcem sa dotknúť všetkých amatérskych lekárov a virológov, ktorých v tom dave blokovačov bolo asi dosť. Skôr sa riadim svojim sedliackym rozumom, nepotrebujem schizofrénne sci-fi motanice tých úbožiakov na pódiu. Ale to som celý ja, logický človek.

     Prichádza jeseň, začne opadávať lístie zo stromov a ochladí sa. Čo s nami bude, nikto nevie. Ľudia sa vracajú z dovoleniek, zgrupujú sa na protestoch a kašlú na všetko a aj sami na seba. Blokujú hranice a blokujú cesty. Aspoň to skúšajú, viď. Idioti blokujú cestu. Ale prečo?

     Všetko o vakcínach bolo povedané a vysvetlené, pre pomalších viackrát. Neveríte? Nevadí.

      Ako hovoril môj otec, s hlupákom sa nenahádaš a už vôbec nie, ak má volebné právo.

      Príde ďalšia vlna a po nej ďalšia. Ľudia budú umierať po tisícoch a budú to aj vaši známy a aj vaši kamaráti z protestov. Na smrteľnej posteli v nemocnici budú prosiť o vakcínu, ale už bude neskoro. Zvýši sa počet infikovaných, hlavne v neočkovanej skupine a príde to náhle. Zrazu bude o vakcínu veľký záujem, ale veľkokapacitné centrá zavreli a nebude to také jednoduché, ako vykrikovať hlúposti na námestí.

Až strach zo smrti prinúti ľudí prehodnotiť situáciu.

     Vystúpite potom ako chlapi a priznáte vinu? Že ste svojimi hoaxovými, neoverenými názormi uviedli do omylu státisíce ľudí? Zriadi vaša svätá trojka – Pelé, Kotleba, Fico fond, z ktorého budú odškodňovať ľudí, ktorí naivne verili vašej ziskuchtivej propagande a následne zomreli na covid, ako neočkovaní?

     Asi nie, v Karibiku pošta moc nechodí.

Skryť Zatvoriť reklamu