Ktorý pako nariadil kontrolovať mäkčene?

Zdá sa, že Daňové riaditeľstvo sa rozhodlo totálne znechutiť tých podnikateľov a živnostníkov, ktorých od podnikania neodradili Kažimírové nahlúple zmeny v zákone o dani z príjmov. Nijak inak sa nedá vysvetliť najnovšia buzerácia, ktorú si ctení kontrolóri z daňových úradov vymysleli – kontrola mäkčeňov. Určite sa poteší nejeden slovenčinár, ale do štátnej kasy kontrola mäkčeňov neprinesie ani cent navyše, skôr naopak.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (115)

Podľa platnej legislatívy musí byť na bločku z registračnej pokladnice uvedená presná identifikácia podnikateľského subjektu – názov, adresa, IČO, DIČ, IČ DPH. To všetko je ok, no daňoví úradníci začali kontrolovať aj úplne zbytočnosti, napríklad, akými písmenami je napísaný názov firmy. Ak má niekto v obchodnom registri zapísané Firma s.r.o., nech ho boh chráni, ak na bločku mu daňový kontrolór nájde FIRMA s.r.o. (samozrejme aj v prípade, že IČO, DIČ a IČ DPH sedia).

Rovnako hrozí mastná pokuta, ak má niekto na bločku napísané „Predajna“ a nie „Predajňa“. Ale pozor, kto vstúpi do modulu a opraví mäkčeň, riskuje tiež pokutu. Za neoprávnený zásah do modulu. Riešením je kúpiť nový modul za 50 euro a ten nechať nainštalovať odborne spôsobilou osobou za ďalších 50 euro...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podnikatelia sú donútení každých pár rokov meniť pokladne, lebo štátni úradníci si pod vplyvom lobingu jednej dodávateľskej firmy vymýšľajú stále nové a nové požiadavky (naposledy to bol fiškálny modul). Výsledok sú zbytočné náklady, kontroly, hroziace pokuty, avšak toto všetko nerieši podstatu problému a tou je nevystavenie bločku.

Namiesto toho, aby sa kontrolóri zamerali na tých, ktorí predávajú a inkasujú bez bločku, buzerujú tých, ktorí bločky vystavujú. Zrejme si neuvedomujú, že na výplaty ctených úradníkov robia práve tí, ktorých oni dusia svojimi nezmyselnými kontrolami.

V tejto veci podávam dnes na Daňové riaditeľstvo v rámci infozákona dotaz, čo všetko sú daňoví úradníci povinní kontrolovať. Ak máte aj vy neblahé skúsenosti s buzerovaním zo strany daňového úradu, napíšte mi prosím na richard@sulik.sk.

Richard Sulík

Richard Sulík

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  148
  •  | 
  • Páči sa:  13x

Som predsedom strany Sloboda a Solidarita a od mája 2014 aj europoslancom. So SaSkou sme zažili raketový vzostup, pád vlády, pád preferencií, vnútorný konflikt, intrigy, špinu, spravili sme začiatočnícke chyby a nie málo. Ale nespreneverili sme sa našim hodnotám, nenechali sme sa vydierať, nemáme problém s financovaním a nekradli sme. Navyše, dnes sme omnoho skúsenejší.V posledných voľbách voliči rozhodli, že SaS má byť najsilnejšou opozičnou stranou. Po rokoch existencie a budovania SaSky sme pripravení po najbližších voľbách čestne a zdatne spravovať Slovensko. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

62 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu