Richard Sulík
„Miro proti Mikimu“ alebo Keď dohody neplatia
Z hociktorého konca sa na to pozriete, vždy vypadne len to, že dohody treba dodržiavať.
Som predsedom strany Sloboda a Solidarita. So SaSkou sme zažili raketový vzostup, pád vlády, pád preferencií, vnútorný konflikt, intrigy, špinu, spravili sme začiatočnícke chyby a nie málo. Ale nespreneverili sme sa našim hodnotám, nenechali sme sa vydierať, nemáme problém s financovaním a nekradli sme. Navyše, dnes sme omnoho skúsenejší. Po rokoch existencie a budovania SaSky sme pripravení po najbližších voľbách čestne a zdatne spravovať Slovensko. Zoznam autorových rubrík: Súkromné, Nezaradené
Z hociktorého konca sa na to pozriete, vždy vypadne len to, že dohody treba dodržiavať.
Celý život sa držím jedného pravidla: keď sa už na niečom dohodnem, dodržím to. Vždy.
Je to dlhé, ale oplatí sa.
Človek si myslí, že v tejto džahmárii ho už neprekvapí nič a predsa len sa niekedy objaví správa, kedy len nechápavo krútim hlavou nad tou strašidelnou chamtivosťou a kriminálnou energiou.
V septembri 2015 narobila Angela Merkelová Nemecku veľké problémy – pozvala migrantov („Wir schaffen das“) a toto milé pozvanie využilo vyše milióna z nich a doslova sa dovalili do Nemecka.
Ľahký fet, ako píše Peter Schutz vo svojom komentári bol zrejme v hre aj pri jeho písaní. Teda, pri všetkej úcte, skôr ako o komentár sa jedná o spleť domiešaných postojov k asi desiatim veciam.
Pri včerajších teroristických útokoch zahynulo vyše 30 nevinných a náhodných ľudí. Už to nie je redakcia satirického mesačníka, kde si niektorí povedali „veď nemali toľko provokovať“.
Do Košíc chodím pomerne často, mám tam svoju poslaneckú kanceláriu a pri mojej poslednej návšteve som si všimol, že nekončiaca rekonštrukcia električkových tratí v Košiciach,
Migrantská kríza nespadla z neba. Už v roku 2013 prišlo do Európy viac ako 150 tisíc migrantov, toto číslo bolo alarmujúce, no Európska komisia spala sladkým spánkom.
Prvý začal večne sympatický chlapík Béla. Prekvapivo a bez akejkoľvek núdze zahlasoval za Ficovu akože protiteroristickú novelu ústavy v skrátenom konaní.
Vladimír Baláž je pomerne často citovaný ekonóm a predvčerom poskytol denníku SME rozhovor o Grécku a o tom, ako dobre spravíme, keď pre Grékov vystavíme ďalšie záruky. Pre eurohujera krásne čítanie,
Na to, že si do nás občas s chuťou kopnete (obzvlášť, keď si zaslúžime) som si zvykol. Avšak nerozumiem, napriek tomu, že dobrých desať rokov čítam vaše komentáre a niekoľko rokov poznám aj Vás osobne, čo sledujete posledné dni.
Začiatkom mesiaca som písal o spôsoboch podnikania poslanca košickej VÚC, Štefanovi Dučovi. O tom, ako tento pán nabral eurofondy, navyšoval cenu faktúrovaním sám sebei a o jeho kamošovi, poslancovi NRSR Róbertovi Pucim.
Žijeme v dobe, kedy ľudia, ktorí nikdy žiadne hodnoty netvorili, uplácajú svojich voličov sociálnymi almužnami. Morálny hazard ako vyšitý, no veľká časť ľudí neprotestuje, lebo sa nachádza v konflikte záujmov.
Možno si spomínate na priam hysterické reakcie Roberta Fica, keď pred tromi rokmi bol na Finančnej správe zavádzaný informačný systém KONS. V žiadnom prípade nechcem obhajovať tento systém, jeho chybovosť nijak nespochybňujem.
Cirkusové predstavenie, inak sa nedá nazvať to, čo Robert Fico včera predviedol na výbore pre európske záležitosti. Že vraj, ak máme odpustiť Grécku časť dlhu, musí byť najprv referendum. To znie na prvé počutie pekne demokraticky, no v skutočnosti je to alibizmus toho najhrubšieho zrna.
Pred pár dňami sme predstavili niekoľko našich myšlienok, ako zvýšiť volebnú účasť, najmä v eurovoľbách. Ako je známe, Slovensko drží smutný rekord z mája 2014, kedy účasť v eurovoľbách dosiahla 13,65%. To je historicky najnižšia účasť, vo všetkých krajinách a vo všetkých voľbách od roku 1979. No, skratka hanba.
Len zdokumentované prípady, ak viete o ďalších, pošlite, doplním. Odkaz pre tých, ktorí si myslia, že všetci politici kradnú alebo kradnú rovnako: Skúste zostaviť takýto zoznam pre SaS. Vo vláde sme boli takmer rok a pol, to sú dve tretiny z toho čo trvá druhá Ficova vláda. Ak tu je 82 prípadov, my by sme ich mali mať aspoň 50.
CT-ečko drahšie o milión, úplatky v kauze Pandúr, topánky za päť tisíc zo štátneho pre nominanta SMERu a desiatky ďalších káuz. Rozkrádačka za rozkrádačkou. Máte toho plné zuby? V sobotu to môžete dať najavo.
Vo vzťahu k daňovému systému existujú medzi prvou a druhou vládou Roberta Fica tri podstatné rozdiely: Po prvé, počas prvej vlády mal Robert Fico voči dobre fungujúcemu daňovému systému určitý rešpekt, dnes ho už nemá. Po druhé, počas prvej vlády robil dlhy, ako by neexistoval zajtrajšok, dnes mu to už EÚ nedovolí. A po tretie, v osobe Petra Kažimíra našiel poslušného vykonávateľa aj tých najzvrátenejších socialistických predstáv.