Zrušme koncesionárske poplatky!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (130)

http://www.referendum2008.sk/

Koncesionárske poplatky vo výške 1 680 Sk ročne musia platiť všetci, bez ohľadu na to, či pozerajú STV, či vôbec majú televízor, či sú chudobní, či bohatí, či majú veľa detí alebo žiadne. Koncesionárske poplatky preto nie sú poplatkami (tie sú dobrovoľné, nepravidelné a majú protihodnotu) ale daňou (tá ja vynútená, pravidelná a bez protihodnoty). Sú tou najmenej solidárnou daňou - daňou na hlavu

Väčšina domácností platí nižšiu daň z príjmu ako koncesionárske poplatky, to veru nie je sociálne.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koncesionárske poplatky sú prežitok z minulého storočia, kedy bola iba jedna televízia a nie všetci mali televízor. Vtedy sa dalo hovoriť o poplatku. Dnes je to už len zdieranie ľudí bez ohľadu na to, či vôbec televízor majú - po novom má poplatky platiť každý, kto má elektrickú zásuvku, to naozaj nie je spravodlivé. Až má niekto pochybnosti o absurdnosti, nech si len predstaví, že by si musel kúpiť diaľničnú známku len preto, lebo má vodičák.

Od apríla majú platiť koncesionárske poplatky aj zamestnávatelia a síce za každého svojho zamestnanca. Kde okrem Slovenskej televízie (a práve tá je oslobodená!) je dovolené počas pracovnej doby pozerať STV? Prečo treba platiť za zamestnancov ešte raz? Veď oni už raz platia - ako súkromné osoby za svoju domácnosť.

SkryťVypnúť reklamu

No a prečo je to všetko tak? Lebo základné hodnoty v našej spoločnosti, akými sú spravodlivosť a solidarita pri tvorbe nového zákona nehrali žiadnu rolu. Lebo tvorcom išlo len o peniaze. Lebo tento zákon pripravovali diletanti.

Preto chceme zrušiť koncesionárske poplatky. Ale nechceme zrušiť STV a SRo. Chceme, aby politici našli spôsob financovania, ktorý bude spravodlivejší, solidárnejší a sociálnejší. Napríklad financovanie zo štátneho rozpočtu ako pevné percento z HDP. Štát by vyčlenil 0,2% HDP na financovanie STV a SRo zo svojho rozpočtu a okrem iného by ušetril 160 mil. Sk na výber koncesionárskych poplatkov. My to však navrhnúť nesmieme, pretože Ústava nepripúšťa otázky týkajúce sa štátneho rozpočtu.

SkryťVypnúť reklamu

Sme výlučne občianska iniciatíva a žiadame vás o podporu. Pomôžte prosím zdravému rozumu presadiť sa. Vytlačte podpisový hárok, vyplňte ho a pošlite na adresu uvedenú na hárku. Pokiaľ chcete urobiť viac, oslovte vašich známych, priateľov, rodinu, vyplňte hárok viacerými menami a automaticky sa stávate našim zberačom. Najlepších zberačov odmeníme cenami, ktoré sa nedajú kúpiť.

Pošlite prosím túto výzvu ďalej. Petičný výbor Vám ďakuje.

Richard Sulík

Richard Sulík

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  158
  •  | 
  • Páči sa:  516x

Rozhliadnite sa. Vidíte snáď na Slovensku niekoho iného, kto nemá žiadny korupčný škandál, kto drží slovo, kto má program zostavený naozajstnými expertmi, kto má viac ako 10 rokov skúseností, ako tieto konkrétne riešenia pre ľudí presadiť, kto sa neriadi ideológiou, ale zdravým rozumom a kto má úprimnú chuť postaviť tú najlepšiu možnú budúcnosť pre Slovensko? Všetci, ktorí nám veria, menia hru s nami. Nenechajú sa podplatiť rozhadzovaním, ktoré budú splácať naše deti. Už majú dosť chaotických amatérov. Zaujímajú ich konkrétne zmeny, pre ktoré sa mladým oplatí zostať na Slovensku. Chcú už konečne reálne výsledky. A chcú sebavedomé Slovensko, ktoré najlepšie vie, čo potrebuje. Sme SASKA a meníme hru. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Pavel Macko

Pavel Macko

188 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

315 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu