Pán Fico, na slovíčko

Všimol som si nový príspevok na Vašom blogu a skôr než sa k nemu vyjadrím, zopár slov porozumenia od Vášho politického súpera. Chápem, že Vás musí hrozne, ale neskutočne hrozne štvať táto hra na chudobného. Ste ako Robinson na ostrove, ktorý má množstvo dukátov, ale všetky sú mu na nič. Vaše celoživotné príjmy stačia na to, aby ste mohli slušne žiť, ale ani len zďaleka nestačia na všetky tie luxusné veci, ktorými sa obklopujete a ktoré tak príjemne pomáhajú liečiť komplexy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (274)

Hodinky na vašej ruke majú hodnotu Vášho ročného príjmu (a možno päťročného príjmu Vášho priemerného voliča) a že ste si ich riadne kúpili by vám nikto neveril. Preto musíte tvrdiť, že Vám ich darovala manželka.

Auto, na ktorom sa vyvážate, stálo tri vaše ročné príjmy a preto musíte Vašim voličom tlačiť do hlavy báchorky o tom, aký ste Vy testovací pilot (aby bolo akože predvádzacie a lacnejšie) a ako Vám Vaša strana nakoniec to auto kúpila. Od národnej rady máte k dispozícii dve AUDI A8, ale chudáčikovi predsedovi musí kúpiť strana hračku, lebo on so svojimi oficiálnymi príjmami môže o nej akurát tak snívať. Ale chápem, lebo tučné auto rieši špecifický druh komplexov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

O stavebnom pozemku v lukratívnej časti Bratislavy musíte tvrdiť, že ste ho kúpili ako vinicu za 50 korún na meter, lebo zaplatiť jeho skutočnú cenu by ste si s vašimi oficiálnymi príjmami nikdy nemohli dovoliť. Mimochodom, kúpiť stavebný pozemok v lukratívnej časti Bratislavy za 50 Sk/m2 a mne vyčítať kúpu priemyselného pozemku za 2600 Sk/m2, to je aký kabaret.

Byt na Napoleonovom vŕšku, ktorého hrdým obyvateľom čoskoro budete, je dokonca nad vaše celoživotné oficiálne príjmy. Ten zas musí pre Vás niekto prenajať. Medzi rečou, pomer medzi Vašim a mojim majetkom, samozrejme len oficiálnym, je možno 1 ku 10, ale ja by som na byt v odhadovanej cene 2 milióny Euro ani len nepomyslel. No... keby že mám toľko peňazí, že neviem čo s nimi, tak možno pomyslel.

SkryťVypnúť reklamu

Na založenie SMERu ste podľa očitého svedka museli zobrať od sponzorov 300 miliónov v čiernych peniazoch a teraz máte strach z hlasu podobnému Ficovi a musíte urobiť všetko vrátane úbohého divadla, aby ste zabránili zvoleniu prokurátora, ktorý nezametie kauzy financovania SMERu pod koberec.

Vidíte, v tomto je ten veľký rozdiel medzi nami. Zatiaľ, čo Vy ste išli do politiky s holým zadkom, ja som si najprv zarobil dostatok peňazí, aby som nemusel visieť nikomu na šnúrke od gatí. Strana, ktorú som založil ja, na rozdiel od strany, ktorú ste založili Vy, má krištáľovo čisté financovanie a pozadie a keby náhodou nemala, tak by ste si na nás dávno zgustli.

SkryťVypnúť reklamu

Lenže Vy na nás nemáte vôbec nič. Môžete nás očierňovať koľko chcete, nič to nemení na skutočnosti, že sme strana čestných ľudí a to vás škrie možno ešte viac, ako to, že sa musíte hrať na chudobného. SaS je pre Vás oveľa väčší problém ako ostatné strany a preto skáčete len do nás a to chápem tiež.

Totiž, potom ako ste udupali Vašich bývalých koaličných kolegov (inak škoda, lebo tí sa hodnotovo a morálne k Vám hodili), potrebujete s niekým vládnuť. Máte síce parádne preferencie ale neveríte si, že budete vládnuť sám.

A teraz k Vášmu blogu. Keďže už po niekoľký raz vyťahujete pozemok OLO, všetko som dávno riadne vysvetlil (Zbabelec Fico a pozemok OLO) a preto na záver iba jedna poznámka: Keby sa FaxCopy nezúčastnila verejnej súťaže, OLO by inkasovalo o 2 milióny korún menej.

Richard Sulík

Richard Sulík

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  148
  •  | 
  • Páči sa:  13x

Som predsedom strany Sloboda a Solidarita a od mája 2014 aj europoslancom. So SaSkou sme zažili raketový vzostup, pád vlády, pád preferencií, vnútorný konflikt, intrigy, špinu, spravili sme začiatočnícke chyby a nie málo. Ale nespreneverili sme sa našim hodnotám, nenechali sme sa vydierať, nemáme problém s financovaním a nekradli sme. Navyše, dnes sme omnoho skúsenejší.V posledných voľbách voliči rozhodli, že SaS má byť najsilnejšou opozičnou stranou. Po rokoch existencie a budovania SaSky sme pripravení po najbližších voľbách čestne a zdatne spravovať Slovensko. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

44 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

62 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu