Pán Schutz, čo stále riešite?

Písmo: A- | A+

Na to, že si do nás občas s chuťou kopnete (obzvlášť, keď si zaslúžime) som si zvykol. Avšak nerozumiem, napriek tomu, že dobrých desať rokov čítam vaše komentáre a niekoľko rokov poznám aj Vás osobne, čo sledujete posledné dni.

Na jednej strane v kuse nezabúdate pripomenúť, aká je SaS trpasličia strana a na druhej strane spomínate nás v piatich komentároch len za posledný týždeň. Nemali by ste o čom písať, keby ste sa mali venovať významným stranám?

Viem, že máte na pád vlády odlišný názor ako ja. No na druhej strane musíte uznať, že slovenská politika by zažila kvantový skok vpred, ak by väčšina politikov držala slovo alebo dokonca konala podľa svojho presvedčenia. Aj presne viete, že to boli v prvom rade Dzurindove intrigy, ktoré výrazne zaťažovali koaličnú spoluprácu – najprv nominácia Dobroslava Trnku za generálneho prokurátora, lebo Dzurinda vedel, že Radičová podá demisiu, ak bude Trnka zvolený (nebol, lebo Mikolaja skosila chrípka a Zajac sa stihol vrátiť z Berlína). Potom to bol Daňový úrad Košice, kde ustúpila Iveta Radičová a počuli sme z jej úst také skvosty, ako „nesmie mať člen SDKÚ firmu na Cypre?“. No a do tretice, prišlo hlasovanie o navýšení dočasného eurovalu. Snáď neveríte, že Dzurindovi išlo o nejaký euroval. Ak by sme vtedy cukli, skončíme ako SOP, ANO a SF. Všetko strany rozobraté podľa Veľkej knihy rozoberania politických strán; hádajte kým. Vláda by samozrejme padla tak či tak, len trochu neskôr.

Predpokladám, že máte aj iné výhrady voči nám, bol by som prekvapený, keby ste nemali.

Na druhej strane, Vy viete, že máme poctivé úmysly. Viete, že sme strana najpravdovravnejšia a zrejme uznáte, že je tragédiou našej krajiny, že strana najmenej pravdovravná má najvyššie preferencie. Som presvedčený, že viete aj to, že my žiadne korupčné kauzy nemáme. Že nešli sme do vlády preto, aby sme kradli.

Tiež viete, že my nemáme státisíce eur rozdielu medzi skutočnými a priznanými výdavkami na kampaň a rovnako nemáme za nami žiadnych oligarchov. Za posledných 20 rokov sme jediná strana, ktorá vznikla na zelenej lúke a verte, že sme si prešli (bez akýchkoľvek predošlých skúseností, lebo tie sa vylučujú s "novými tvárami") všetkým možným. Od podlých útokov, cez zosmiešňovanie, až po vlastné chyby. Ale nevzdávame sa, práve naopak. Bojujeme so cťou a s poctivým rozpočtom.

Píšete o kadejakých domnienkach a dohadoch, o nepodstatnostiach, nariekate, že opozícia nemá víziu, ani program, ale AGENDU 2020 alebo Víziu SaS kritike nepodrobíte. Nehovorte, že to nejde, lebo obaja vieme, že to ide.

Nemáme oligarchov, nekradli sme a nekradneme. Zato máme najlepší program, overených ľudí a hovoríme pravdu. Robíme veci o ktorých sme presvedčení, že sú správne, bez ohľadu na naše aktuálne preferencie. Tak Vás chcem touto cestou, pán Schutz, poprosiť, prestaňte do nás kopať. Je to hlboko pod Váš intelekt.

Váš čitateľ Sulík

Skryť Zatvoriť reklamu