Pán Schutz mal zrejme potrebu si uľaviť

Ľahký fet, ako píše Peter Schutz vo svojom komentári bol zrejme v hre aj pri jeho písaní. Teda, pri všetkej úcte, skôr ako o komentár sa jedná o spleť domiešaných postojov k asi desiatim veciam.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (100)

Dobre, možno ľahký fet nebol v hre, možno len alkohol a v každom prípade znížená príčetnosť spôsobená zo straty istôt doteraz arogantne vládnucej kaviarne.

Dozvedám sa, že som posadnutý nevraživosťou k EÚ, čo by logicky muselo viesť k mojím snahám o vystúpenie z tohto spolku. To však nie je pravda. Namiesto vystúpenia volám po reformách a reformy EÚ skutočne a nutne potrebuje. A áno, zároveň vravím, že EÚ nikdy nebola a nie je spolok milosrdných. Svoje záujmy si musí chrániť v prvom rade samotná krajina (za toto som si od kaviarne vyslúžil nadávku nacionalista).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A treba to na rovinu povedať. Treba skončiť s tou pomýlenou politickou korektnosťou a rozhodne treba skončiť s tým falošným argumentom „lebo geopolitika“. Dodnes nechápem, ako mohol Ivan Mikloš zblbúť polovicu národa a Ivetu Radičovú, že kvôli geopolitike sme poslali dve miliardy eur do Grécka (vo forme neodvolateľných a bezpodmienečných záruk). Namiesto toho, aby sa Schutz zaujímal o to, kam odišiel kus diaľnice dodnes chýbajúci medzi Bratislavou a Košicami, mňa obviňuje z nevraživosti voči EÚ.

Niečo podobné je to s USA. Kto povie pol slova voči USA, je rusofil. Samozrejme, že bude lepšie, ak sa USA budú menej hrať na policajta. Nie, nemám na mysli NATO. Tam nech si pekne plnia všetci svoje záväzky, vrátane Slovenska. Mám na mysli krajiny ako Afganistan, Irak, Egypt, Líbya, Sýria... kam sa USA rozhodli vniesť demokraciu, vniesli chaos. Toto som hovoril dlho pred Trumpom a hovorím to aj teraz. Výsledok sú milióny migrantov a tisícky utopených, ak toto nepovažujem za dobro, som podľa Schutza extrém.

Richard Sulík

Richard Sulík

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  151
  •  | 
  • Páči sa:  224x

Som predsedom strany Sloboda a Solidarita. So SaSkou sme zažili raketový vzostup, pád vlády, pád preferencií, vnútorný konflikt, intrigy, špinu, spravili sme začiatočnícke chyby a nie málo. Ale nespreneverili sme sa našim hodnotám, nenechali sme sa vydierať, nemáme problém s financovaním a nekradli sme. Navyše, dnes sme omnoho skúsenejší. Po rokoch existencie a budovania SaSky sme pripravení po najbližších voľbách čestne a zdatne spravovať Slovensko. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
SkryťZatvoriť reklamu