Robert Fico, Vy úbohý frajer, teraz zaplatíte 30 mega z Vašich?

Pán Fico, až ste si náhodou nevšimli, včera zablokoval luxemburský súde takmer 30 miliónov Eur, ktoré patria slovenským daňovníkom. O tieto peniaze prídu kvôli Vám, lebo ste vo Vašej obmedzenej socialistickej ideológii chceli zakazovať zisk.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (332)

Veľmi dobre si pamätám, ako ste machrovali, že ak sa zdravotné poisťovne chcú ťahať za prsty, ste pripravený na takýto súboj. Rovnako si pamätám, ako ste pri Privilégiu (Vaša ministerka Tomanová tam robila manažérku) vykrikovali „napíšte to na mňa". Vtedy prišli slovenskí daňovníci o 2 milióny korún, teraz prídu o 30 miliónov Eur.

Dnes vieme, že zdravotná poisťovňa Union a jej majiteľ, spoločnosť Achmea, sa za prsty nielenže ťahať chcú, ale už to žiaľ aj celkom úspešne robia. Konkrétne to znamená, že vyhrali medzinárodnú arbitráž a včera dosiahli na luxemburskom súde zablokovanie slovenských účtov. Na toto si najali kvalitných právnikov, ktorým zaplatili slušné peniaze, 3 milióny eur, ktoré tiež budeme musieť zaplatiť. Zato Vaša vláda zaplatila právnikom približne 20 miliónov eur, teda 7 krát viac (mimochodom, slušný tunel, akých sme za vašich vlád zažili množstvo).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Celková vzniknutá škoda je tak na úrovni 50 miliónov eur, ktoré by boli užitočné pri zvýšení platov sestier, či učiteľov a teraz, práve kvôli Vám, skončia niekde v zahraniční, resp. u kamošov ako odmena za skvelé právne služby.

Čo teraz? Toto nie je o tom, kto nasúka tisíc klikov, Vy úbohý frajer. Nie je to ani o šaškovaní v červenom plášti a ani o priživovaní sa na nešťastí druhých v Modrom z neba. Toto je o zodpovednosti a o slove chlapa.

Vyzývam Vás, aby ste sa prvý krát v živote postavili ku škode, ktorú ste spôsobili, zodpovedne a teda ju slovenským daňovníkom nahradili. Môžete predať niekoľko vašich 30-tisícových hodiniek, ktorých ako správny sociálny demokrat máte dostatok. Alebo môžete predať tú skromnú chajdu dvojmiliónovú, v ktorej bývate. Ako poľahčujúcu okolnosť môžete uviesť, že ste nikdy v živote nič poriadne nerobili a celý život žili len z peňazí slovenských daňovníkov. Alebo poproste nejakých sponzorov.

Richard Sulík

Richard Sulík

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  148
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Som predsedom strany Sloboda a Solidarita a od mája 2014 aj europoslancom. So SaSkou sme zažili raketový vzostup, pád vlády, pád preferencií, vnútorný konflikt, intrigy, špinu, spravili sme začiatočnícke chyby a nie málo. Ale nespreneverili sme sa našim hodnotám, nenechali sme sa vydierať, nemáme problém s financovaním a nekradli sme. Navyše, dnes sme omnoho skúsenejší.V posledných voľbách voliči rozhodli, že SaS má byť najsilnejšou opozičnou stranou. Po rokoch existencie a budovania SaSky sme pripravení po najbližších voľbách čestne a zdatne spravovať Slovensko. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu