Súťaž o najkrajšiu nevestu začala

Prvý začal večne sympatický chlapík Béla. Prekvapivo a bez akejkoľvek núdze zahlasoval za Ficovu akože protiteroristickú novelu ústavy v skrátenom konaní.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (76)

Slovensku síce žiaden teroristický útok nehrozí a už vonkoncom nebol dôvod pre skrátené konanie, ale takú skvelú príležitosť ukázať flexibilitu v postojoch si večný sympaťák Béla predsa nemohol nechať ujsť.

Robert Fico iste ocení tak lojálneho potenciálneho partnera. Teda, dúfajme. Lebo konkurencia nespí. Minulý štvrtok sa prihlásil k slovu gazda, s výrokom, že v prípade pomeru síl 28 (SMER) ku 22 (SIEŤ) percent si tiež vie predstaviť vládu so SMERom. Avšak, nech si dávajú pozor tí, ktorí zvažujú byť malicherní. Hádam sa nebudeme chytať za slovíčka a riešiť, či to bolo 28 a 22 percent alebo 38 a 12 percent. Jednoducho, ako hovorí klasik, tam, kde je vôľa, je aj cesta a v tomto prípade je vôľa mimoriadne vysoká.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Lenže je tu jeden drobný problém, Ficovi nielenže stačí jeden partner do koalície (veď kto by kŕmil toľko hladných krkov, aj smerácke potrebujú nažrať), on to už aj vyhlásil. Pre SMER je ideálna dvojkoalícia – SMER a niekto vyvolený. Dostávame sa tak ku klasickému výberovému konaniu, záujemcovia sa môžu hlásiť. Podmienky sú nasledovné: po prvé, musí ísť o takzvanú „štandardnú“ politickú stranu, zmienka v Gorile alebo aspoň v Krajňákovej Bande zlodejov vylepšuje kádrový profil. Po druhé, uchádzač musí preukázať flexibilitu v názoroch a po tretie, musí chápať vedúcu úlohu strany a stotožniť sa s ňou.

SkryťVypnúť reklamu

Súťaž odštartoval Béla už spomenutým hlasovaním a latku nastavil veru vysoko. Biť sa za migrantov, napomínať k rozvahe a zrazu hlasovať za zbytočnú zmenu ústavy lebo si to želal SMER, to je naozaj husársky kúsok. Tu si bude musieť gazda ešte niečo vymyslieť a veru už aj vymýšľa – vlaky zadarmo, do neba volajúcu kravinu, by strana SIEŤ nezrušila. Ak pridá ešte tie autobusy, Bélu dobehne a súťaženie o predsedovu priazeň bude fakt napínavé.

KDH síce momentálne trochu zaostáva, ale netreba mať obavy. Pravidelné koalície so Smerom vo VÚC voľbách naznačujú, že KDH vie zabojovať. Treba ale povedať, že potom, čo si predseda KDH Figeľ ešte ako minister dopravy dovolil nakupovať diaľnice za príliš nízke ceny, upadlo KDH do nemilosti. Lebo nakupovať diaľnice lacno je hrubý prešľap. To „štandardné“ strany skratka nerobia.

SkryťVypnúť reklamu

Situácia sa vyfarbuje ako pred voľbami 2012. Pravicové „štandardné“ strany pomaly varia svojho voliča na vládu so Smerom. Bude to však smrtonosná koalícia pre ne samé i pre štát. Brať pravicovému voličovi nádej na reformnú vládu a staviť na vládu, ktorá bude na vlne populizmu rozdávať sociálne balíčky, strašiť teroristami a tunelovať verejný majetok, je podľa mňa katastrofa.

Preto strana SaS pripravila Deklaráciu zodpovednosti za Slovensko, aby zneistení voliči získali viac istoty, že ak vláda bez Smeru-SD bude možná, bude aj reálne zostavená. SaS, OĽaNO, NOVA, OKS sa k deklarácii prihlásili. Na ostatných sa čaká. No obávam sa, že sa nedočkáme. Takže dnes, 82 dní pred parlamentnými voľbami, značná časť pravicových voličov reálne riskuje, že ich hlas skončí v koalícii so SMERom.

Richard Sulík

Richard Sulík

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  151
  •  | 
  • Páči sa:  224x

Som predsedom strany Sloboda a Solidarita. So SaSkou sme zažili raketový vzostup, pád vlády, pád preferencií, vnútorný konflikt, intrigy, špinu, spravili sme začiatočnícke chyby a nie málo. Ale nespreneverili sme sa našim hodnotám, nenechali sme sa vydierať, nemáme problém s financovaním a nekradli sme. Navyše, dnes sme omnoho skúsenejší. Po rokoch existencie a budovania SaSky sme pripravení po najbližších voľbách čestne a zdatne spravovať Slovensko. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

287 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu