Europarlament bude mať po májových voľbách 751 poslancov a možnobudeme veľmi prekvapení, koľkí z nich budú kriticky nastavení vočibruselskému socializmu a koľkí budú požadovať skutočné reformy, menejregulačného šialenstva a viac slobody v podnikaní. Preto aj považujemza logické, že ja ako kritik socialistických pomerov v EÚ kandidujem doeuroparlamentu. Lebo práve tam sa budem spolu so spojencami z iných krajínsnažiť o rozsiahle reformy bruselskej mašinérie a najmä o viacslobody.
O Slovensku sa vo veľkej miere rozhodujev Bruseli. Zažili sme to pri eurovale, kedy bola väčšina slovenského parlamentu degradovaná na bábkovédivadlo a zažívame to pravidelne pri preberaní smerníc. Jedno o akúhlúposť ide, slovenskí poslanci odmávajú všetko, čo z Bruselu príde, leboodmávať musia.
Nehovorím, že každá jedna smernica, každé jedno bruselskéopatrenie je škodlivé. Nehovorím ani, že by Slovensko malo vystúpiť z EÚ.Hovorím však, že viac ako 70 percent slovenských zákonov je ovplyvnenýcheurópskymi smernicami. A tiež hovorím, že za záujmy Slovenska treba aktívnebojovať. V Bruseli.
Ostávam na Slovensku!
V žiadnom prípade sa nechystám do Bruselu odsťahovať,mať tam byt, vziať so sebou rodinu, nech sa deti jazyky naučia a môžupožívať privilégia bruselskej nomenklatúry. Európsky parlament má o niečomenej rokovacích dní ako ten slovenský a tak ako som dnes predsedom SaSa poslancom NRSR, budem po mojom prípadnom zvolení predsedom SaSa poslancom europarlamentu (pripomínam, že zo zákona nie je dovolený súbehmandátov v europarlamente a v NRSR).
To, že dnes o slovenských europoslancoch takmernepočujete, súvisí s tým, že bruselský systém ich doslova učičíkal.Napríklad bol prehlásený každý jeden deň za deň rokovací a vtedy jepríplatok 304 eur za každý podpisna prezenčke. Samozrejme, že sa potom všetci zašívajú v Bruseli,aj keď to vôbec nie je potrebné. Skutočný dôvod je 304 eur denne.
Lenže peniaze nie sú mojou motiváciou kandidovať do Bruselu.Vďaka predaju mojej firmy mám z čoho žiť a to ma robí skutočnenezávislým. V Bruseli budem vtedy, keď to bude potrebné. Okrem toho, do eurovolieb kandidujeme ako tím (Oravec,Nicholsonová a ja) a máme aj ďalších kandidátovschopných sa prekrúžkovať. Našim cieľom je viac ako jeden mandát, prácu si tedapodelíme.
Avšak kolegov mám aj doma. Naša generálna manažérka Jana Kiššová,obidvaja podpredsedovia, Ľubo Galko a Jozef Mihál, šéf komunikácie IvanŠtulajter... to všetko sú ľudia, na ktorých sa viem stopercentne spoľahnúť.Preto, neopúšťam SaS. Nikdy by som nič také neurobil, aby som ako zakladateľa predseda navodil jej zánik. Mimochodom, boli by ste prekvapení, koľkípredsedovia iných európskych strán kandidujú do europarlamentu.
V Bruseli budeme hľadať spojencov!
Európsky parlament je niečo ako Achillova päta bruselskejmašinérie, lebo tam sú poslanci volení priamo občanmi. Všade inde (Európskakomisia, ECB a pod.) sa eurohujeri poriadne zabarikádovali. Aj preto imteraz lepí, ako dopadnú eurovoľby, lebo cítia a vedia, že ľudia začínajúich fantazmagórií o Socialistických Spojených Štátoch Európskych mať plnézuby.
Predpokladám, že počet europoslancov, ktorí odmietajúbruselský socializmus po 24. máji výrazne narastie a práve medzi nimibudeme hľadať spojencov pre odvážnejšie reformy a pre to, aby členskékrajiny na Brusel nedoplácali.
Ako možno už viete, SaS je strana postavená hodnotách – sme liberálna (viac osobných slobôd), pravicová (viac ekonomických slobôd) a neskorumpovaná (žiadne korupčné kauzy)strana, poctivo bojujúca za záujmy Slovenska a za zdravý rozum. Smestranou, ktorá patrí na slovenskú politickú scénu. Nebojíme sa povedať nášnázor a na rozdiel od iných, odmietame kroky, ktoré Slovensku škodia.Práve preto je v eurovoľbách dňa 24. mája SaS tou správnou voľbou. Lebovšetci za Brusel, my za vás.
Prosím sledujte nás na www.eurovolby2014.sk.