'Weather update' ohľadom Ja a SHMÚ...

čo sa vyvinulo od 12.4. - od vydania predošlého článku o finančných suchotách ústavu a o mojom návode na ich riešenie

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Tá najdôležitejšia vec - prítok peňazí - sa samozrejme nevyvinula (zatiaľ prišlo presne nulá celá nula jurášov ... kto už by chcel serióznu vec, bez cici a rici, všakže).

Pred pár týždňami sa objavili správy, že nejaké peniaze ministerstvá (ž.p. a fin.) ústavu predsalen poskytnú .. znelo to však dosť neurčito a doteraz nevieme, ako to naozaj bude.

Takže som nejaký update priniesol aspoň ja, a síce na stránke
meteorologia.sk
Tamojší text nadväzuje na spomínaný aprílový článok a trochu tie vtedajšie informácie rozširuje.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ideálne by bolo, keby sa hneď vzápätí dostal pred zraky všetkých slovenských milionárov (aspoň tých legálnych), bánk či investorských zoskupení, nech sa vec(financie pre štart) rýchlo porieši a nech sa môže hneď začať so samotnou robotou (prípravou toho webu a všetkým čo s tým súvisí)
a aj
pred zraky všetkých pracovníkov ústavu (žeby si -v osobnom záujme boja o udržanie svojich pracovných miest resp. platov- každý z nich spomenul, či náhodou niekoho movitého nepozná),
no ale
veci samozrejme fungujú inakšie, vždy presne naopak než by fungovať mali.

Jj, skepsa a sarkazmus zo mňa doslova až srrššší :D

SkryťVypnúť reklamu

Ono... celkom rád bych zhynúť od únavy (mysleno obrazne).
Celou vetou: zahynúť od strašnej unavenosti z práce. Práce na chode toho projektu. Alebo iných obdobných projektov (v hlave mám aspoň tri-štyri, z rôznych oblastí, každý z nich by sa mohol stať členom špičky vo svojom odbore).

Od únavy síce hyniem, ale únavy z niečoho úplne iného :-/
Z čakania, kým sa veci konečne obrátia z hlavy na nohy - napr. že investori začnú konečne podporovať nie rôzne cooool pitch'o'winki, ale zmysluplné seriózne veci.
Tieč z čakania, kedy sa moji ctení osobní páchatelia konečne po rokoch uráčia vrátiť mi, oč ma boli bývali okradli .. a kedy si uvedomia, že ošklbať človeka s podlomeným zdravím (depresia sama osebe dokáže človeka zlikvidovať, aj bez prítomnosti nejakých okradcov) nebolo kuuul, ale že to bolo sprosté.
Z čakania, kedy si štát uvedomí, že uplácať prichádzajúce mega-giga-tera-firmy obrovskými stimulmi (v desaťtisícoch peňazí na 1 zamestnanca!) je choré a mal by radšej podporovať stredné a malé podnikanie (nie prispievať k rozvíjaniu molochov).
Atď.
atď.
Takéto zdroje nasmrtnej únavy som si veru nepredstavoval a už ma veru sakra nebavia!

SkryťVypnúť reklamu

Takže... opäť raz sa mi priamo na blogu, nechtiac, podaril jeden poriadne nervný článok (čo už) ... ále tak aspoň že ten externý text - na meteorologia.sk - je myslímže pomerne racionálny, relatívne neutrálneho tónu, že jo :)
.

nuž a ako vravia klasici: p l s , SDIELAJŤE KÍM NESMAŠÚ !!

čiže - zdieľajte ozlomkrky prosím tú meteorologiu. díkes :)

odmenou vám budú seriózne správy o počasí - kľudne poviem že na evrópskej úrovni ;-) .... no a ešte k tomu jedna neskolabovaná štátna inštitúcia ako milý vedľajší dôsledok iniciatívy jedného drobného človeka.

.

( článok je v systéme smeblogu nastavený ako tzv. súkromný
a
je možné, že ho po čase vymažem, keďže je skôr len pomocný (odkazovací) než samonosný )

SkryťVypnúť reklamu

.

Jano Richter

Jano Richter

Bloger 
  • Počet článkov:  137
  •  | 
  • Páči sa:  446x

nedávno som si s prekvapením uvedomil: Som vpodstate Upratovač/ka - snažím sa vykydať bordel, a to hneď v niekoľkých oblastiach zároveň. Ak mi s tým hilfnete, bude šanca že sa nám to aj naozaj podarí. ....... No a keď Dočistíme, tak sa znovu budem môcť stať tým, čím som chcel byť (a čiastkovo aj bol) odjakživa - technikom / konštruktérom / vymýšľačom, programátorom, filmárom / fotografom, fyzikom / matematikom / astronómom, a tak podobne, z každého trochu :) - - - - - - - - - - - - - lórem i psům, dolórez amulet .... skákal pes přes oves ... testujem aká dlhaaaa môže byť táto sekcia Omne .... no comment .... dezoláty všechných krajín spojte sa.. a páľte to hlbokého péčka!!! ... nepokradneš, nezabiješ, pomiluješ bližného svého .... skúška linkovania pomocou html: <a href="http://mnt.sk/">linkword</a> Zoznam autorových rubrík:  FacsimileProtikorupčnéKoronaOrbitalMapyHey, Stupid !Audio VideoDJ JRsamuel vraždaSúkromnéNezaradenéPaddockVoľba šéfa RTVS

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Roman Kebísek

Roman Kebísek

106 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu