Démon

Maminka ma vychovávala k tomu aby som nerobila druhým to čo nechcem aby mne robili. Možno som sa tým hneď neriadila, no postupom času som dospela, vyrásltla z puberty a čím ďalej tým viac sa touto vetou riadim.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Maminka ma vychovávala k tomu aby som nerobila druhým to čo nechcem aby mne robili. Možno som sa tým hneď neriadila, no postupom času som dospela, vyrásltla z puberty a čím ďalej tým viac sa touto vetou riadim. Dalo by sa povedať, že sa stala mojim životným krédom. No na druhej strane sa mi to akosi nevracia.

Dalo by sa povedať, že sa idem roztrhať, aby som každému vyhovela. Chcete sa so mnou hádať, že sa to nedá?! Skutočne je to náročné, no dá sa to, len musíte zabudnúť na to, že vaše túžby budú splnené. Čim dalej tým mám silnejší pocit, že skutočne dnes si nik nedokáže vážiť dobrotu. Stále mám pocit, že klamári a zlodeji sa majú lepšie ako poctiví.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na jednej strane mi sice celkom robí dobre robiť iným dobre a starať sa o to aby boli šťastní ostatní, aj keď je to nekonečná misia, lebo nikomu nikdy nestačí, čo má. No na druhej strane by som rada vrátila tým, ktorí mne ublížili tie údery, ktoré mi uštedrili. No bojím sa toho, že keď som dobrá a deje sa mi toto, čo sa mi bude diať, ak budem zlá?

Každý máme v sebe zlého démona, no niektorí z nás ho nechávajú spať, lebo keby sa prebral bol by ako tornádo. Možno práve preto, že tak dlho spí a Vy všetci, čo páchate všade naokolo seba zlo, okrádate a pod. Vy v podstate nie ste ani zlí, alebo áno? Je zlo horšie, keď je páchané pre akési dobro, dobrý život mňa a mojej rodiny, či blízkych, alebo je zlo keď niekto potrestá tých ktorí si zaslúžia trest, no zákon je na nich prikrátky? Je zlé zabiť vraha? Je zlé utírať tyrana, ktorý utíral tisícky nevinných zvieratiek?

SkryťVypnúť reklamu

Čo je horšie, úkladná vražda nevernej manželky, alebo úkladná vražeda, človeka, ktorý zabil aby sa obohatil? Myslím, že zákon by ich potrestal rovnako, ak teda samozrejme vrah nevernice by nedostal miernejší trest.

Na jednej strane chápem prečo nemôže hocikto rozhodovať o trestoch, no na tej druhej strane nechápem, prečo práve tí, ktorí rozhodujú majú právo takto rozhodovať....

Myslím, že nie som jediná kto pochybuje o kompetencii týchto ľudí, hlavne, keď všade sa píše o korupcii a zneužívaní moci. Náš štád nazývamé demokrarívnym, ale keby sme mali skutočne demokraciu, kam by sme sa dostali??? Volíme si parlament pričom na tých zlodejov nadávame alebo im závidíme, lebo my nemôžeme toľko kradnúť. Fakt mám pocit, že nám netreba žiadnu ani len takzvanú demokraciu, ale diktatúru. Jedna pevná ruka, ktorá nás bude viesť ku kvalitnému životu. Ruku, ktorá rozbije hubu klamárovi, rozkrája tyrana a pohladí utíraného.

SkryťVypnúť reklamu

Niekoho, kto sa bude skutočne riadiť tým, čo mňa moja maminka učila.

Úplne teraz počujem ako všetci kričia, že o čom tu potím, že všetci chcete mať možnosť voliť si, rozhodovať sa sami, ale načo Vám táto možnosť je, kď ju nevyužívate?! Aj tak ste v podstate ovce, ktoré idú za nejakým bôžikom, ktorého si postavíte na piedestál. Ľudia si nezaslúžia to, čo majú.. Nik si nezaslúži to, čo si nedokáže vážiť.

Ono hlavne je len otázkou času, kedy tí všetci zneužívaní a nevážení dobráci preberú démona a budete mať po fieste....

Zuzana Ridzoňová

Zuzana Ridzoňová

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som cholerik (vraj), vietor a čo je hlavné, milujem prírodu a kopec ďalších vecí Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu