
Volebnú kampaň politické strany rozbehli. Ktorá z nich má vo svojom programe násilie na pracoviskách? Prinášam snímku z historicky 2. medzinárodnej konferencie o násilí na pracoviskách, ktorá sa konala 12. novembra 2014 v Košiciach za účasti aktivistov z Nemecka a z Rakúska. Naši občania sa stali svedkami pokračujúceho boja proti násiliu, ktorý sa šíri vo všetkých krajinách Európskej únie. Aká je situácia rok po nej? Množiace sa prípady poukazujú, že správanie sa ľudských bytostí nemá svoje hranice. Dnešný prípad z Ministerstva spravodlivosti SR svedčí o odvahe zamestnancov, ktorí sa stali obeťami psychického násilia tam, kde by sme to najmenej očakávali, na pracovisku našej spravodlivosti..Aj tu sme svedkami pokračujúcej neistoty občanov, strachu o svoju prácu.
Ani politické strany, ktoré sme dosiaľ volili do parlamentu, nechránili občanov našej krajiny. Aké tragické udalosti sa musia odohrať, aby sme sa konečne zobudili a uvedomili si, že politická šľachta v podobe politických subjektov, ktoré dostali svoje čísla pre nastávajúcu volebnú kampaň, neprinášajú občanom ochranu proti mobbingu.
Aj práve sa končiace volebné obdobie ukázalo, aká je politická stratégia moci a ako rýchlo zabudnú poslanci na voličov., občanov. Príkladom je aj politické hnutie OĽaNO, ktoré nemalo jednotu, silu a rozhodnosť plniť to, čo občanom pred voľbami sľúbilo. Poslanci zapadli do kolesa predkladania a prijímania zákonov. Len, aby nevytŕčali z radu.
Dodnes tak v našej krajine pretrváva politický boj politických štruktúr, ktoré si z občanov spravili figúrky na šachovnici. Ak by to nebola pravda, nešírili by sa mediálne správy o zvyšovaní či znižovaní nezamestnanosti. A tak stále dokola radoví poplatníci prispievajú do štátneho rozpočtu a nevidia, kam miznú peniaze. Cieľom tejto politiky sa stalo napätie a strach, beznádej a nestabilita. Boj na tomto hnojisku nevzdávame. Boj za práva našich občanov pokračuje za pomoci politickej strany Priamej demokracie ideme do parlamentných volieb pod číslom 22.