
resp. zamestnanci, ktorí prišli o prácu. Už ma vôbec neprekvapuje ako ľahko a podlo naši advokáti klamú priamo v pojednávacej sieni. Klamú na pojednávaniach s priamym úmyslom a neváhajú navádzať na klamstvo aj navrhnutých svedkov. Je im jedno že ich konanie má znaky skutkovej podstaty trestného činu. Advokáti neváhajú pre biznis a lukratívne peniaze sfalšovať dôkazy a zavádzať sudcov.
Vážení občania, stali ste sa lukratívnym prostriedkom zárobkovej činnosti pre advokátov a sudcov. Inštitút ochrany ústavných práv robí už šiesty rok výskum priamo na pojednávaniach. A máme výsledok.

Je to fascinujúci pohľad na prácu advokáta, ktorý Vás zastupuje, keď Vám zamestnávateľ vezme prácu. Naše advokátske kancelárie ukazujú svojím klientom prestíž na ceste k vyhratému sporu. Každá z nich chce dosiahnuť prvenstvo medzi advokátskymi kanceláriami. Ak získajú prvenstvo, potom dostanú aj lukratívne peniaze.
A tak advokáti neváhajú za vidinou získania veľkých obnosov peňazí priamo v pojednávacej sieni pred sudcom, či sudkyňou predkladať falošné dôkazy, a neváhajú navádzať svedkov klamať. Bola by to hanba, ak by svojho zamestnávateľa neuspokojili.
Ale tým, že advokátov nikto netrestá, rozhodli sa ožobračovať občanov, ktorým vzali prácu. Aj za cenu marenia spravodlivosti.

Nechceli by ste, aby bol každý advokát taký kreatívny ako podvodníci ? Práve tu si treba uvedomiť, prečo fandíme advokátom, ktorí sa schýlili k podvodom.
Tak ako zimu vystrieda jar Inštitút ochrany ústavných práv sa zaujíma o podvody advokátov a bude ich zverejňovať. Rovnako je zaujímavý výskum prečo sa na súdoch tak dlho súdime. Prinesieme poznatky a informácie:
Prečo naši sudcovia nevedia ukončiť prípady na jednom pojednávaní. Prečo procesy umožňujú v dlhodobej perspektíve stále väčších podvodov a získanie tvrdého zisku pre našich advokátov. A to všetko na úkor občana, ktorému vzali prácu.
Ale toto už nie je odbornosť ani múdrosť advokáta, ktorý má právnické vzdelanie.
