Inštitút ochrany ústavných práv v roku 2016 požiadal o spoluprácu všetkých 150 poslancov parlamentu pri zorganizovaní 3. medzinárodnej vedeckej konferenciie Téma, v ktorej žijeme, a to v priestoroch parlamentu v kinosále. Už som o tom na tomto na blogu písala, len zopakujem: Kto nám na našu spoluprácu odpovedal? NIKTO.
Preto sme oslovili Parlamentný inštitút a vedúci Kancelárie Národnej rady SR Ing. Daniel Guspan nám napísal: "Oslovte poslancov parlamentu, oni Vám môžu robiť záštitu a majú k dispozícii kinosálu v parlamente, kde môžete urobiť 3. medzinárodnú vedeckú konferenciu".
Ako a čo robia poslanci parlamentu pre občanov? Vedia vôbec poslanci parlamentu, čo majú robiť? Ale poďme sa pozrieť, ako Vám pomôže poslanec parlamentu, ak zistíte, že výklad zákona prijatého v parlamente je nesprávny?
Dňa 5. marca 2016, teda po skončení volebného obdobia, sa vraciam na pracovisko: "Vy ste skončila spolu s volebným obdobím v parlamente", reaguje právnik nezávislého štátneho úradu. A na personálnom odbore mi hneď podávajú aj Potvrdenie o skončení štátnozamestnaneckého pomeru dňa 5. marca 2016.
Vážený pán právnik, to je Váš výklad zákona, ja mám ešte výpovednú dobu a nárok na vyplatenie dvoch mesačných platov. Táto otvorená diskusia s právnikom ÚRSA mi nepomohla.
Nič iné mi neostávalo len zase dokazovať zákon pomocou nezávislého a nestranného súdu. .Podala som Platobný rozkaz, aby mi vyplatili dvojmesačnú výpovednú dobu. Ale sudkyňa Okresného súdu Bratislava II mi poslala vyrozumenie o prerušení konania. Počká na moju žalobu o určenie neplatnosti skončenia štátnozamestnaneckého pomeru. Zase si tu niekto robí z mojich žalôb dlhoročný "chlebíček".
Možno by mi pomohol nejaký poslanec parlamentu? Ale nakoľko KOMPETENCIA poslancov parlamentu mi je známa, tak NIE, tadiaľ cesta nevedie. Oni sa len hádajú pred občanmi v rokovacej sále parlamentu. A líder OĽaNO ich "naučil", aby robili aj tlačovky v miestnosti pre novinárov.
Vážení poslanci, Vy robíte to isté, ako všetci mocipáni na pracoviskách, ktorým "zachutí šéfovanie". Občania majú stále a stále strach o svoju prácu a vôbec nesledujú Vaše hádky v parlamente. A už vôbec nevedia o Vašej "nijakej" kompetencii. Občan sa od Vás pomoci nedožije.
A čo sa deje v súdnej sieni? Od roku 2016 sa v mojom súdnom konaní uskutočnili tri pojednávania. Ani jeden poslanec neprišiel pozrieť, ako sa aplikujú zákony v súdnej sieni. A bolo by načo pozerať. Pán advokát Kvasňovský sa nám prezentoval, v hereckej postave presvedčiť súd, že skutok sa nestal.
Dňa 17. januára 2018 Okresný súd Bratislava II môj žalobný návrh zamietol. Okamžite som dala podnet na pokračovanie konania vo veci Platobného rozkazu. Ani tie dva mesiace mi URSO nechce zaplatiť. A komu boli na ÚRSE vyplatené dva mesiace mojej mzdy?
A tak sa pýtam: "Páni poslanci parlamentu : na čo Vy prijímate zákony v parlamente?"
Tento môj prípad dávam do Praktickej príručky pre študentov Právnických fakúlt. Lebo dnes nie je dôležité naučiť sa teóriu na vysokej škole. Dnes musíme vyliezť zo škrupiny našich stereotypných slovenských zvykov. Nebojte sa!
Inštitút ochrany ústavných práv okrem iného monitoruje a dokumentuje prípady prenasledovania zamestnancov na pracoviskách. Kuriozitou je prípad pani inžinierky zo Slovenskej technickej univerzity. Ide o mobbing matky po materskej dovolenke. Ide o postupné prenasledovanie na pracovisku s cieľom likvidácie obete. Vážení, ani Inšpektorát práce Bratislava si s toľkou bezprávnosťou nevie poradiť. Ale bojujeme za obete psychického násilia.
https://www.mojevideo.sk/video/2c4b2/ako_sa_mame_ucit_ublizovat_vlastnym_obcanom.html
https://ritomska.blog.sme.sk/c/391040/pani-ritomska-ak-by-sme-pripustili-vasu-zalobu-takych-zalob-by-sme-tu-mali-tisice.html
https://ritomska.blog.sme.sk/c/389150/vyzva-ludom-dobrej-vole.html
https://www.mojevideo.sk/video/2c126/neodbornost_nezodpovednost_nespravodlivost_v_nrsr_.html
https://www.mojevideo.sk/video/2c47f/pravda_ktoru_nikto_nepovie.html
https://www.mojevideo.sk/video/26639/marika_ritomska_mobbing_medzinarodna_konferencia_v_prahe.html
https://www.mojevideo.sk/video/264e2/marika_ritomska_ako_davidko_proti_moberom_goliasom.html
Strach na pracoviskách je veľký, ako to dokazuje aj náš 7 ročný výskum. Máte strach, že prídete o prácu. Máte strach, že navštevujete psychiatra. Máte strach, že Vás psychiater zhodnotí do ústavnej starostlivosti. Máte strach žiť?
Inštitút ochrany ústavných práv má už na Slovensku svoje korene a svoju medzinárodnú spoluprácu v rámci členských krajín Európskej únie. A čo naša vláda, kedy to pochopí?
Ale to nič nemení, že máme prípad v poradí číslo 1700. Prinášam úryvok: "Pani doktorka, ozývam sa Vám po dlhšom čase. Stále som na PN-ke. Od 17. 3. 2018 mám podstúpiť psychoterapiu na tému "ja a môj nadriadený" neviem, či to bude mať nejaký efekt. Stále si hľadám prácu, zatiaľ nemám žiadnu kladnú odpoveď. Ak nebudem mať nové zamestnanie, tak po PN-ke sa vrátim na pôvodné pracovisko.
Som pevne rozhodnutá po nástupe na pôvodné pracovisko, ak budú ataky na moju osobu pokračovať pani riaditeľkou, že s jej konaním oboznámim nášho zriaďovateľa. Som si vedomá toho, že keď toto urobím, musím zo zamestnania odísť, ale lepšie riešenie nemám.
V opačnom prípade, ak proti tomu nič nepodniknem, tak náš zriaďovateľ sa o ničom nedozvie a už vôbec nie o tom, akých zamestnancov má na vedúcich pozíciach. Potom takíto ľudia budú mať stále široké pole pôsobnosti a vždy si nájdu ďalšiu a ďalšiu obeť.
Preto Vás pani doktorka prosím, akým spôsobom, by som mala informovať nášho zriaďovateľa o takomto konaní pani riaditeľky." A my sme boli za zriaďovateľom...o tom v ďaľšom príspevku.
