Naša výskumná úloha príčin nezamestnanosti na medzinárodnej spolupráci pokračuje. Prvý medzinárodný prípad poľskej obete mobbingu, ktorá pracovala v Čechách, nás presvedčil, že ak má niekto moc a nevie riadiť, tak máme pred sebou „pandúra“ z čias feudalizmu. Jeho odpoveď nášmu českému kolegovi je vyhrážanie sa tým, ako si to zamestnanec vôbec dovolil ozvať sa a poukázať na „násilie“, ktoré tam on vykonáva. My mu ukážeme. Podáme trestný čin ohovárania. Naši českí kolegovia sa nezľakli a zviditeľnili zamestnávateľa.
Teraz dáme do pozornosti, aby si u tohto zamestnávateľa nikto nehľadal prácu, aby nedopadol ako mladá Poľka na trvalom invalidnom dôchodku.
Kultúra našich národov sa vždy prejavovala na vzájomných vzťahoch porozumenia. Ale naše prípady svedčia, že kultúra národov nám unikla do histórie. Kto už dnes vie, čo to je?
Pani riaditeľka na škole sa postavila proti učiteľovi - mužovi. Ja som sa rozhodla zničiť Vás, ak neposlúchnete môj príkaz riaditeľky, tak Vás donútim dať výpoveď.
Nie, aby sme boli radi, že v prefeminizovanom školstve máme mužov učiteľov. Tu nie je ospravedlnením, že pani riaditeľka má komplexy a sociopatické sklony.
Naše upratovačky v materskej škôlke chodia z práce uplakané, ich práca sa vrchnosti nepáči. Aj keď sa snažia, ako najlepšie vedia, aj tak sa nájde dôvod, že ich práca nie je dobrá. (Snáď by pomohlo, aby sme v našej krajine zaviedli aj školenie pre upratovačky?) A aby toho nebolo málo, tvrdo idú proti nim všetci „kolegovia“ na pracovisku, ba dokonca sám zriaďovateľ materskej škôlky - starosta obce.
Zdá sa Vám, že je to moderné? Páni právnici, advokáti, sudcovia nasmerujete svoj zrak na firemnú kultúru pracoviska, skúmajte, posudzujte a dokazujte, aká je kultúra na našich pracoviskách. Potrebujeme Vás, máme pre Vás prácu dodržiavať spravodlivosť a právo. A pre budúcnosť je to práca vhodná pre každého absolventa práva.
Na pracovisku sa stalo zvykom zneužívať, sabotovať, ponižovať upratovačku, šoféra, závozníka, robotníka na stavbe, úradníka na štátnom úrade, učiteľa v materskej škôlke, učiteľa v základnej škole či na strednej škole, docenta, či profesora na vysokej škole.....
V poslednom týždni sa v parlamente vyzdvihovalo Rakúsko ako krajina s nízkou nezamestnanosťou. Ale kto vie, že naši kolegovia - bojovníci proti mobbingu v Rakúsku už dávno pochopili rivalitu veľkých zamestnávateľských spoločností na trhu práce a ich obchodovanie s pracovnými miestami. A podľa toho aj chránia svojich občanov.
Úradníci nás volali, aby sme prišli na úrad, kde pracujú, lebo nemajú žiadnu prácu. Zamestnávateľ sa smeje, na čo ste prišli, aj tak Vám nič nepridelím. Aj to je gazdovanie štátu.
Prosím Vás, pomôžte mi, riaditeľka ma chce vyštvať z pracoviska. Oslovujeme zamestnávateľa, myslíte si, že sa nám prizná, že je moderným „pandúrom“ na pracovisku? Myslíte si, že sa prizná, že bije svojich zamestnancov.
Naša výskumná úloha pokračuje hľadáme zamestnávateľa, ktorý má dobrú firemnú kultúru. Nie cez médiá, tie si vyberajú svojich politikov na škandály pre občanov.
Pomoc nám ponúkli nezávislé školské odbory, ktoré sa podujali na prvý historický krok:
Nové školské odbory (NŠO) Vás pozývajú na konferenciu s témou „Bossing a mobbing v slovenskom školstve“ dňa 14. 06. 2013 o 10:00 hodine v hoteli Garni (Doprastav) Košická 52 v Bratislave s nasledovným programom:
1. Otvorenie, PaedDr. Ľudovít Sebelédi, predseda NŠO
2. Mgr. Mário Micenko, člen predsedníctva NŠO
3. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva
4. JUDr. Jana Dubovcová, Verejná ochrankyňa práv
5. JUDr. Mária Ritomská, predsedníčka OZ Práca a vzťahy
6. Doc. Soňa Kariková, PhD., prodekanka UMB BB
7. Otvorené ministerstvo, o. z.
8. Slovenská komora učiteľov
9. Šikanovaní učitelia v súdnom spore
10. Diskusia
11. Záver