Stále sa rozširujúce monitorovanie zamestnancov, ako aj jeho formy v aplikačnej praxi spôsobujú na strane zamestnancov pracovný stres a môžu veľmi negatívnym spôsobom ovplyvniť aj celkovú psychiku zamestnanca, a následne aj negatívne pôsobiť na kvalitu pracovného výkonu.
Už len samotný pocit permanentnej sledovanosti pri každom úkone zamestnanca počas pracovného času môže byť pre zamestnanca psychicky neznesiteľný.
S týmto problémom sa na mňa obrátili občania, a preto som počas trojtýždňového rokovania v parlamente využila na hodine otázok možnosť podeliť sa o názor priamo s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Poradie som mala určené, stačilo čakať, ale nedočkala som sa.
Podľa môjho názoru zamestnávateľ musí pri takomto zásahu dodržať predovšetkým právo na ľudskú dôstojnosť. V opačnom prípade budú pribúdať v právnej praxi komplikované súdne spory a časť z nich môže skončiť pred Európskym súdom pre ľudské práva
Pán minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR ocenil vznik nášho OZ Práca a vzťahy a vyzval nás na spoluprácu. Posielame mu ešte touto cestou ako aj všetkým úradom práce informáciu, že hlavnou príčinou, prečo sme založili Občianske združenie Práca a vzťahy je nedostatok odbornej pomoci zo strany štátu. Viedli nás k tomu aj nedávne prieskumy o pracovných podmienkach, ktoré upozorňujú na zvýšené psychologické a zdravotné problémy našich občanov.
Podarilo sa nám zorganizovať tlačovku v Bratislave v Dome novinárov dňa 19. júla 2012, ktorá mala byť akýmsi začiatkom osvety a statočnosti pre občanov pri odhaľovaní porušovania firemnej kultúry na pracovisku , ako aj nahrávku relácie pre občanov v TV Bratislava.
Tiež chystáme ďalšie tlačovky pre občanov na strednom a východnom Slovensku. Aby pomohli ku kvalite antimobbingového zákona, ktorý bude musieť byť založený na dobrých pilieroch. Aby nedochádzalo ako dnes k rôznym výkladom zákonov, prijatých v parlamente, na štátnych úradoch, či v celej verejnej správe.