Ďalšia otázka pre ministra

V ostatnom čase nie sú zriedkavosťou prípady, že zamestnávatelia monitorujú svojich zamestnancov v priebehu pracovného času, aby zistili nielen využívanie pracovného času, ale aj kvalitu výkonu práce, či dodržiavanie pracovnej disciplíny,alebo možný únik informácií v prospech tretích subjektov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

 Stále sa rozširujúce monitorovanie zamestnancov, ako aj jeho formy v aplikačnej praxi spôsobujú na strane zamestnancov pracovný stres a môžu veľmi negatívnym spôsobom ovplyvniť aj celkovú psychiku zamestnanca, a následne aj negatívne pôsobiť na kvalitu pracovného výkonu.

 Už len samotný pocit permanentnej sledovanosti pri každom úkone zamestnanca počas pracovného času môže byť pre zamestnanca psychicky neznesiteľný.

S týmto problémom sa na mňa obrátili občania, a preto som počas trojtýždňového rokovania v parlamente využila na hodine otázok možnosť podeliť sa o názor priamo s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Poradie som mala určené, stačilo čakať, ale nedočkala som sa.

Podľa môjho názoru zamestnávateľ musí pri takomto zásahu dodržať predovšetkým právo na ľudskú dôstojnosť. V opačnom prípade budú pribúdať v právnej praxi komplikované súdne spory a časť z nich môže skončiť pred Európskym súdom pre ľudské práva

Pán minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR ocenil vznik nášho OZ Práca a vzťahy a vyzval nás na spoluprácu. Posielame mu ešte touto cestou ako aj všetkým úradom práce informáciu, že hlavnou príčinou, prečo sme založili Občianske združenie Práca a vzťahy je nedostatok odbornej pomoci zo strany štátu. Viedli nás k tomu aj nedávne prieskumy o pracovných podmienkach, ktoré upozorňujú na zvýšené psychologické a zdravotné problémy našich občanov.

SkryťVypnúť reklamu

Podarilo sa nám zorganizovať tlačovku v Bratislave v Dome novinárov dňa 19. júla 2012, ktorá mala byť akýmsi začiatkom osvety a statočnosti pre občanov pri odhaľovaní porušovania firemnej kultúry na pracovisku , ako aj nahrávku relácie pre občanov v TV Bratislava.

Tiež chystáme ďalšie tlačovky pre občanov na strednom a východnom Slovensku. Aby pomohli ku kvalite antimobbingového zákona, ktorý bude musieť byť založený na dobrých pilieroch. Aby nedochádzalo ako dnes k rôznym výkladom zákonov, prijatých v parlamente, na štátnych úradoch, či v celej verejnej správe.

 

 

Mária Ritomská

Mária Ritomská

Bloger 
  • Počet článkov:  635
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Zaujímam sa o život okolo nás, o ľudí, ktorí potrebujú pomoc a hľadajú cestu k láske, hľadajú zmysel života, lebo každý môže, a teda aj ja, malými skutkami zmeniť tento svet. Skúsenosti z parlamentu mi ukázali, že poslanci v parlamente neriešia problémy občanov tejto krajiny a svojimi populistickými rečami ukazujú len svoje ego. Preto máme novú spoluprácu, nový cieľ a nové riešenia v našom novo-založenom Inštitúte ochrany ústavných práv. Správy Vám budeme prinášať na facebooku a na mojom blogu. Zoznam autorových rubrík:  PríbehyNezaradené

Prémioví blogeri

Anna Brawne

Anna Brawne

103 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,072 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

765 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

316 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu