Vďaka tomu, že patril k poslaneckej väčšine mal a mohol skutočne plniť vôľu občanov celkom ľahko a bez problémov. Je otázkou, či niekomu aj skutočne pomohol. Hneď v prvý rokovací deň marcovej schôdze parlamentu sa na chodbách pohybovalo množstvo novinárov. Kauza poslanca SMERu rezonovala. A tu div divúci. Aj za mnou pribehla mladá novinárka a odvážne sa pýta: Aký máte názor na konanie poslanca Smeru Vladimíra Jánoša? Pri pohľade na novinárku som si uvedomila, že mňa novinári neoslovujú. Veď by im šéf zabránil písať o mojej téme mobbingu. To by tak bolo, aby ľudia vedeli v akom "bahne" žijú. Ale mladá novinárka to myslela vážne a hrdinsky držala mikrofón. "Ja sa na každého poslanca pozerám ako na kolegu, s ktorým by sa dalo spolupracovať v téme mobbingu. Oslovila som poslanca Jánoša, aby mi pomohol pri založení Komisie proti násiliu pri Výbore pre ľudské práva a národnostné menšiny. Nie, teraz nie, povedal mi. A utekal predo mnou. Ešte v roku 2012, teda po príchode do parlamentu som chcela založiť Komisiu proti násiliu. Mala sa zaoberať násilím, ktoré sa v našej krajine vyskytuje vo veľkom množstve. Oslovili ma mimovládne organizácie, ktoré chceli byť členmi tejto komisie.
Mali by ho potrestať za jeho konanie? pokračuje novinárka ďalšou otázkou Poslanci SMERu majú svoje predpisy, podľa ktorých môžu a majú konať aj vo vzťahu k zodpovednosti za svoje konanie každého poslanca a to aj poslanca Jánoša. Novinárka sa poďakovala a ja som zvážila, či dokáže presadiť u svojho zamestnávateľa zverejnenie mojich odpovedí.O to viac by to bolo zaujímavé, lebo máme tu tretí rok môjho pôsobenia v parlamente. Ak sa obzriem späť, vidím obrovské skúsenosti pôsobenia v parlamente a s tým spojené aj obrovské nedostatky poslancov volených zástupcov ľudu. Autentické záznamy môjho výskumu prinášam v knihe o našej bezprávnej spoločnosti.. Hneď od začiatku som sa pustila do práce. plniť môj volebný program a dosiahla som aj sľub od vlády, že mi pomôžu pri antimobbingovom zákone. Dnes už je to historický sľub našej vlády.
"Vážená pani poslankyňa, pán minister Ján Richter ma požiadal, aby som zareagoval na email, ktorý ste mu poslali 30. 10. 2012 ohľadom zákonnej úpravy v oblasti boja proti mobbingu. Táto problematika spadá do oblasti pracovných vzťahov, ktoré v rámci kompetencií štátnych tajomníkov MPSVR SR gestorujem ja. Už predtým som mal od p. riaditeľa odboru prac. vzťahov informáciu o vašom stretnutí. Samozrejme, že vítam Váš záujem o túto problematiku, ktorá sa naozaj stala vážnym problémom pracovných vzťahov v SR. Aj vedenie MPSVR SR si uvedomuje nevyhnutnosť prijať reálne opatrenia, ktoré by mobbingu na pracoviskách bránili. Otvorili sme túto tému okrajovo aj v súvislosti s prípravou novely Zákonníka práce, avšak vzhľadom na priority sociálnych partnerov sme sa ňou v tejto fáze viac nezaoberali. Chceme sa však na ňu zamerať v najbližšej budúcnosti. Naše ministerstvo zadalo Inštitútu pre výskum práce a rodiny na r. 2013 výskumnú úlohu zameranú práve na problematiku mobbingu. Okrem toho oslovujeme sociálnych partnerov a našim zámerom je vytvoriť pracovnú skupinu, ktorá by sa problematikou zaoberala v priebehu budúceho roka s tým, že by výsledkom jej práce mali byť konkrétne návrhy, a to aj legislatívne. Vážená pani poslankyňa, navrhujem Vám, aby ste sa aj Vy stali členkou tejto pracovnej skupiny. Viem, že sa problematike mobbingu venujete už dlho, preto radi využijeme Vaše skúsenosti a poznatky. Vytvorenie spomínanej prac. skupiny bude mať na starosti p. riaditeľ, takže po nomináciách za ďalších partnerov by Vás on oslovil. Verím, že toto riešenie Vám bude vyhovovať a naša spolupráca bude mať reálny pozitívny význam pre ľudí na Slovensku."