Koľko nových pracovných príležitostí by prinieslo .......

zavedenie antimobbingového zákona? Najskôr uvediem nasledovnú správu zo slovenských médií: Vláda je podľa premiéra Róberta Fica aj naďalej pripravená bojovať o každé pracovné miesto a využívať chce na to aj také stimuly, ktoré napríklad udržali americký U.S. Steel v Košiciach či pritiahli nemecký Continental do Púchova.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pán premíér, aj my tu  bojujeme o každé pracovné miesto. Ale nevoláme americký U.S. Steel v Košiciach či nemecký Continental.

Riešime nedostatky 23 ročného vládnutia mocipánov. V jednom z posledných prípadov nám ponúkli pomoc aj odbory. Dohodli sme sa na termíne stretnutia. Tešili sme sa, že konečne zavládne kultúra na pracovisku aj pre obeť mobbingu.

Ale deň pred stretnutím prichádza správa z odborov, že sa termín stretnutia ruší, lebo nie je „vôľa“....ale, ale bolo a je nám to jasné, predsa nie je také jednoduché po 23 rokoch zmeniť kultúru na pracovisku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo nám to tu tak bohato spôsobilo, že ľudia sú bez práce?  Po roku 1989 začal parlament prijímať nové a nové zákony. Ešte sa ani nestihli aplikovať, už sa vyskytol nedostatok, resp. „diera“ v zákone a bolo treba zákon novelizovať. Moc prenikala stále viac a novelizácie zákonov na vzniknuté "diery" nestačili.

Ľudia si vždy robili zle, ale teraz sa to mohlo aj pod zákonom. Ten slabší a ten, za ktorým nikto nestál a nestojí nemá šancu.

Na Slovensku je to tak, choďte z toho pracoviska, nájdite si niečo iné. Áno aj ja som sa napočúvala tejto vety od šéfky. Rovnako ju počúvali aj nezamestnaní po roku 1989, keď sa prišli evidovať na úrad práce, lebo si nič nenašli.  Na pracoviskách sa začalo „obchodovať“ s pracovnými miestami. Ale veď sme na Slovensku stále sa tu nič nezmenilo? Vláda moci sa premenovala na demokraciu po slovensky.

SkryťVypnúť reklamu

Ak sa našiel a nájde niekto, kto bojoval a bojuje za právo a spravodlivosť, bolo ho treba zoťať.  

Tu to nezmeníte, koho chcete zachrániť? takto som počúvala odborníkov na právo. A na pracoviskách „veselo“ prinášali nové a nové organizačné zmeny. Trpiacemu slovenskému ľudu neostávalo nič iné len si na to zvyknúť.

V spomienkach našich rodičov, ktorí zažili na pracovisku slušnosť a ochotu pomáhať, ostávala na perách otázka. Kto Vám to vládne na pracoviskách? To je demokracia?

A hop zase prišli organizačné zmeny, nová organizačná štruktúra, to je vývoj,  treba to zase všetko zmeniť a sťahovať štátne úrady, sťahovať kancelárie, meniť koberce aj dvakrát do roka.

Nech sa niečo deje a médiá, nech "masírujú" ľudí novými a novými informáciami. Doneste mi to, skôr ako Vám to zverejnia v novinách, nech to scenzurujem. Žurnalisti to nikdy nemali jednoduché.

 Aká je to teda demokracia? Slovenská, na starý zaužívaný spôsob vládnutia toho, kto má moc. Bez žiadnej opory zákona pre tých najslabších, trpiacich, ktorí tu nemajú žiadnu moc.

Jeden politik vymyslel na odstraňovanie nezamestnanosti, že treba odsťahovať štátny úrad na východ. Druhý zase vymyslel nové a nové pracovné miesta. Prišli si títo politici niekedy pozrieť, ako sa ich myšlienka realizuje v praxi? Ktorý z politikov za svoje nápady zodpovedá? A komu?

Hlboko sme klesli aj v parlamente, kde politici predvádzajú divadlo moci. Neexistuje spolupráca, vypočutie druhého a už vôbec tu neexistuje žiadne riešenie. Podrazy aj vo vlastných radoch, nezávisle či je to strana či hnutie.

Je čas na zmenu aj v parlamentnom systéme.

A ako funguje spravodlivosť na súde? Sudca otvára pojednávanie žalobkyňa žiada ako náhradu škody spôsobenej  nedodržaním zásady rovnakého zaobchádzania a za zníženie ľudskej dôstojnosti, spoločenskej vážnosti, spoločenského uplatnenia dlhodobým, systematickým, psychickým nátlakom, postupnou izoláciou, neochotou spolupracovať, intrigami a šikanovaním v nadväznosti na podmienky vykonávania štátnej služby, vzdelávanie, príležitosť na funkčný postup na úrade. A reakcia ochrancu práva a spravodlivosti: „Vy sa chcete súdiť, keď ste v parlamente?“ Tak týmto smerom sa na Slovensku nič nezmení. Len zapustíme ďalšie korene.

SkryťVypnúť reklamu

Ako sa aplikuje Smernica Rady 2000/78/ES, ktorá ustanovuje všeobecný rámec pre rovnaké zaobchádzanie v zamestnaní a povolaní a Ústava SR, ktorá slúži  na ochranu pracovníkov  proti svojvoľnému prepusteniu alebo inému nepriateľskému zaobchádzaniu zamestnávateľa???

Dnes už sme 9 rokov členmi Európskej únie a ako sa dodržiavajú ľudské práva občanov? Ktorá inštitúcia slúži na pomoc a ochranu ľudských práv? Skôr sme tu izolovaní od informácií, že krajiny Európskej únie si chránia svojich občanov, ich ľudskú dôstojnosť na pracoviskách aj pomocou legislatívnej úpravy antimobbingového zákona.

 Nebojme sa !!!!

Mária Ritomská

Mária Ritomská

Bloger 
  • Počet článkov:  635
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Zaujímam sa o život okolo nás, o ľudí, ktorí potrebujú pomoc a hľadajú cestu k láske, hľadajú zmysel života, lebo každý môže, a teda aj ja, malými skutkami zmeniť tento svet. Skúsenosti z parlamentu mi ukázali, že poslanci v parlamente neriešia problémy občanov tejto krajiny a svojimi populistickými rečami ukazujú len svoje ego. Preto máme novú spoluprácu, nový cieľ a nové riešenia v našom novo-založenom Inštitúte ochrany ústavných práv. Správy Vám budeme prinášať na facebooku a na mojom blogu. Zoznam autorových rubrík:  PríbehyNezaradené

Prémioví blogeri

Karol Galek

Karol Galek

115 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

141 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

90 článkov
Roman Kebísek

Roman Kebísek

105 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
INESS

INESS

108 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu