Kto vie, aká je a koho bude zase pravda

Dňa 30. októbra 2018 sme sa zúčastnili na medzinárodnej konferencie Zodpovednosť za náboženskú slobodu vo svete. V jednotlivých paneloch sa nám predstavili pozvaní poslanci, europoslanci, senátori, biskupi a informovali

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

o ľudských právach v oblasti ochrany náboženskej slobody a tiež o pomoci a podpore prenasledovaným kresťanom v krajinách Blízkeho východu. Zaujímalo nás, ako sa postupne aplikovala téma - Bruselom finančne podporená - pomáhať prenasledovaným kresťanom pre náboženské presvedčenie v dnešnom svete. Všetci, ktorí v tejto téme pracujú, majú šíriť nedzi - náboženský dialóg. Otázkou bolo a je, ako je informovaný občan. LEBO: Ako aj samotní prednášatelia prednášali k politike štátov Blízkeho východu je dôležité zdôrazniť - Neberte nám kresťanov do Európy, oni majú žiť tu u nás - o tom občan nepozná a nevie, kto tu má pravdu.  LEBO:  vláda SR hlása niečo iné a na konferencii ani nebol jej zástupca.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Lajcak-Prijatie-syrskych-sirot-si-Slovensko-moze-dovolit-306276?utm_source=browser&utm_medium=push_notification&utm_campaign=PushCrew_notification_1541237157&pushcrew_powered=1

Vari sa náboženstvo stalo nástrojom a snahou bojovať o moc. A dobre plateným nástrojom. Kam sa len ten svet uberá? 

Inštitút ochrany ústavných práv monitoruje, že Človek ako ľudská bytosť akoby znova prežíval džungľový boj o prežitie. Ale dnes nepoužíva pri tom tesáky a pazúry, ale používa intrigy, sabotáže, ohovárania, ponižovania a iné slovné útoky. 

Téma Náboženská sloboda vo svete v porovnaní s našou témou psychického teroru je len časťou boja za práva človeka s veľkým Č v dnešnom 21. storočí. Zopakujme száklady, o ktorých sme hovorili na 1. medzinárodnej konferencii dňa 13. 11. 2013 v Národnej rade Slovenskej republiky. Od prvej polovice 20. storočia je známy pojem mobbing. Zaviedol ho viedenský profesor prírodovedec Konrád Lorenz, etologicky definoval inštinktívne formy správania a tiež aj sociálne formy správania zvierat, ktoré aplikoval na človeka ako sociálne správanie človeka. 

SkryťVypnúť reklamu

Mobbingom nazývame všetky komunitné formy prenasledovania jedného člena spoločenstva. Prenasledovanie zaháji jeden člen komunity (obvykle vodca), následne vznikajú a pokračujú fyzické útoky zo strany ostatných členov komunity, ktorí sa striedajú a vždy útočí iba jeden, ale podstata je v submisívnom pridávaní sa na stranu demonštratívne „silného jedinca“ (vodcu). Obeť mobbingu vo zvieracej komunite spravidla uhynie. V ľudskej komunite to býva podobné, obete mobbingu trpia tzv. exogénnou, resp. situačnou depresiou. Pokles nálady, pokles motivácie, príčinou je situácia. A človek sa stáva pacientom psychiatrických odborníkov.

SkryťVypnúť reklamu

Každému, kto preštudoval texty našich Zborníkov z troch konferencií (2013, 2014, 2017) je určite nad slnko jasnejšie, že najdôležitejšie poslanie v živote Človeka je potreba zákona, ktorým by sme sankcionovali mobbing. Následky mobbingu na poškodenom občanovi sme uviedli v Zborníku z 1. konferencie v roku 2013. Mobbing je pre mobbéra rovnako, i keď skryto zhubný aj pre mobbéraPotreba žiť ako človek nie je dôležitá iba pre zamestnanca, ale aj pre zamestnávateľa. Každý kto pácha zvieracie zlo sa znižuje na úroveň zverstva a následne to dolieha na jeho nervový systém. Obsah týchto našich blogov sa používa pre všeobecné informácie, vzdelávanie, šírenie poznatkov o šikanovaní, o dynamike mobbingu a jeho celom priebehu. Predchádzanie šikanovaniu a vytváranie právnych zlepšení v súvislosti so sankcionovaním mobbingu - Mobbing ako trestný čin. Rovnako ako informácie o osobných, sociálnych, rodinných, zdravotných, finančných dôsledkoch šikanovania a psychického násilia.

SkryťVypnúť reklamu

Prečo nám taký zákon stále chýbaAj toto sme zaznamenali do histórie: Každý poslanec je komunikatívny s voličmi len dovtedy, kým sa posadí do vytúženého poslaneckého kresla. Poslanecké kreslo je „diablov pekáč“ a každý poslanec si na ňom „pečie“ svoje lobistické chúťky vyhrabané zo svojho malého pôžitkárskeho „smetiska“. Parlamentní štagmasti nám ,občanom, zostali a zostávajú stále dlžní. Lebo nikto z nich nám, občanom, nepovie pravdu.

LEBO: Aj poslanci sú radi, že majú prácu. A preto sa po každých voľbách veľmi radi zaradili a POZOR znovu zaradia do pozície krikľúňa bez skutkov takpovediac s náplňou práce štekajúceho strážného psa. A to stále dokola od roku 1989.

Prečo si nikto z občanov nedal otázku, či je dnes poslanec s takouto náplňou práce potrebný pre občanov? 
Náš výskum ukazuje, že prax je takáto: Psychologický moment zničenej existencie a reálny nedostatok peňazí nezamestnaného je skutočná prekážka a zdeptaný občan má po krk úradovania, ktoré ho ďalej iba deptá – úradovanie okolo svojho stavu nezamestnaného vníma ako pokračujúce prenasledovanie. Východiskom a riešením bolo a stále je to, čo malo byť už dávno zriadené (o tom sme hovorili a písali - pozri si 1. 2. 3. medzinárodnú konferenciu) Mobbing, bossing je psychoterorizmus a masívne bremeno s dramatickými následkami pre tých, ktorí sú priamo postihnutí, a pre celé pracovné prostredie. Nedostatky v organizácii práce a v správaní vedúcich pracovníkov môžu byť príčinou šikanovania, ale sú aj východiskovými bodmi pre preventívne opatrenia. 

Kto nedokaže niekoho intelektuálne prerásť, tak sa ho snaži potopiť. Nikto z nás nie je dokonalý a hádzať špinu na niekoho a zatratiť ho je to najjednoduchšie.

4. medzinárodná konferencia dňa 15. 11. 2018 je zameraná na Človeka, ako ľudskú bytosť na občana, na voliča, na zamestnanca, na zamestnávateľa. Je tu zvierací model práce ešte aj tá Pozvánka na facebooku stále zmizne.

Inštitút ochrany ústavných práv Vás pozýva na 4. medzinárodnú konferenciu , ktorá sa bude konať dňa 15.11.2018 vo Vysokoškolskom internáte Družba v Bratislave. Informácie na ioup.riesenia@gmail.com 

Mária Ritomská

Mária Ritomská

Bloger 
  • Počet článkov:  635
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Zaujímam sa o život okolo nás, o ľudí, ktorí potrebujú pomoc a hľadajú cestu k láske, hľadajú zmysel života, lebo každý môže, a teda aj ja, malými skutkami zmeniť tento svet. Skúsenosti z parlamentu mi ukázali, že poslanci v parlamente neriešia problémy občanov tejto krajiny a svojimi populistickými rečami ukazujú len svoje ego. Preto máme novú spoluprácu, nový cieľ a nové riešenia v našom novo-založenom Inštitúte ochrany ústavných práv. Správy Vám budeme prinášať na facebooku a na mojom blogu. Zoznam autorových rubrík:  PríbehyNezaradené

Prémioví blogeri

Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

90 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

222 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu