Ešte sa ani brány škôl neotvorili a Inštitút ochrany ústavných práv zaregistroval ďalšie prípady učiteliek, ktoré sa stali obeťami mobbingu. Nie je to nič nové, len téma, ktorú sme si na Slovensku vytvorili od roku 1989. Pripomínam: Inštitút ochrany ústavných práv začal zviditeľňovať a skúmať každodennú realitu obetí mobbingu od minulého volebného obdobia. Nebolo to jednoduché preniknúť medzi hyeny, ktoré si z politiky urobili biznis. Rovnako bolo potrebné veľa odvahy a statočnosti Vás, občanov, aby ste sa ozvali a aby sme mohli začať budovať novú politiku pre zotročený národ.
Vážení, stále kolom dokola sa točí scenár opakovaného násilia. Odvážne učiteľky najprv oslovujú štátne inštitútcie. Prosia o pomoc zriaďovateľa, školskú inšpekciu, Inšpektorát práce, Slovenské národné stredisko pre ľudské práva, Verejného ochrancu práv, Ministerstvo školstva SR. Vážení, nové obete prechádzajú peklom štátnej pomoci a stále dúfajú, že im tieto štátne inštitútcie pomôžu. Ale po 2, 3 rokoch v tomto boji získavajú skúsenosti, že tadiaľ cesta nevedie. Nikto im na Slovensku nepomohol. Ani Nové školské odbory na čele s pánom Ľudovítom Sebeledim. Obete strácajú na sile a to je cieľom štátnej politiky akože budovania demokracie.
Oslovili ste poslancov parlamentu? Myslíte si, že poslanci parlamentu by Vám, občanom mali pomáhať ? Koho ste volili v posledných voľbách?
Z nášho výskumu zisťujeme, že volíte SMER, OĽaNO, SAS a potom ich neoslovíte o pomoc. Lebo občan nemá o tom vedomosti, akú náplň práce by mal mať poslanec parlamentu podľa Ústavy SR?
Vážení, mnohí ste už skončili na invalidnom dôchodku a najradšej by ste zabudli na intrigy ešte aj štátnych úradníkov. Ale pozor, páchatelia ostali stále nepotrestaní. A Vy ste sa stali náplňou práce psychiatov. Nič nie je zadarmo. Všade si musíte platiť. V neposlednom rade aj hŕbu liekov.
Vážení, už sa Vám otvárajú oči? Na otázku kto, Vám tu pomaly 30 rokov spôsobil a robil zlo? Predsa my, sami, už len zvolením poslancov. Ale poďme ďalej.
Náš výskum ukázal, že nikto z Vás, občanov, si neosloví o pomoc poslanca parlamentu, ktorého volil. Prečo? Lebo sa nezaujímate o politiku. Máte dosť svojich starostí o prácu a jej udržanie. Na Slovensku sme si vytvorili prežívanie. A to vedel a vie aj Matovič a Hlina, ktorí sa nám teraz rozhodli spojiť politické hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a politickú stranu Kresťansko-demokratiské hnutie a organizovať od septembra 2018 pochody. Takto si môžu robiť svoje rozmary.
Vážení, história nás učí: Kto si pamätá, že Matovič aj Hlina boli v jednom poltickom hnutí? A Hlina po polročných hádkach v klube OĽaNO vystúpil. Prečo? Vari s Matovičom nevedel spolupracovať?
Čo nám tu zase títo dvaja "nedozrelí" chlapci v politike chcú Vám, občanom, priniesť? Prečo sa rozhodli spojiť? Pozor, obidvaja sú zvyknutí na absolútny spôsob "samovládnutia." Obidvaja zneužívajú kresťanské princípy, pomocou ktorých si získali voličov.
"Na stretnutiach klubu sa mal prejednávať program, ktorý zostavoval team managerov, ale keď začala schôdza, po chvíľke sa schôdza zmenila na veľké výmeny názorov, ktoré končili hádkami poslancov Hlinu, Matoviča a k nim sa pridal Viskupič. Hlina od začiatku našich klubových stretnutí chcel presvedčiť Matoviča, aby zmenil poslanie politického hnutia OĽaNO na kresťanské. Ale Matovič si silno držal svoje politické hnutie. Títo traja vždy zabrali počas schôdze veľké množstvo času až do polnoci. A ráno sa zase točilo koleso prijímania zákonov v parlamente."
Ako sa môžu teraz obaja spojiť ? Aké divadlo tu zase občanom budú hrať?
Pripomeňme si z knihy Zápisky z parlamentu:
1.Politici sú všetko, len nie zástancovia ľudu.
2. Nikto z politikov Vám, občanom, nepomôže,
3. Predstavujú zloduchov a využijú všetky prostriedky na to, aby vyslovili svoju vôľu.
Ako to bolo aj v prípade Kaifáša, keď prorocky povedal o Ježišovi: "zomrie za všetkých",
Kaifáš veril, že Kristus prvý vstane z mŕtvych. Kaifáš ako veriaci farizej a zástanca "čistého judaizmu" - on prvý v to veril a mal z toho strach, lebo sa zlomyseľne nádejal, že sa tak nestane, požiadal Piláta,
aby dal strážiť Kristov hrob, vraj, aby sa predišlo podvodom. A dokonca nariadil intrigu a vopred vyhlásil Kristovo zmŕtvychvstanie za podvod. Kaifáš sa bál o svoju kariéru, lebo veril v Kristovo zmŕtvychvstanie.A rovnako je to aj s politikmi. Ak raz okúsia politiku, boja sa o svoju kariéru a potrebujú voličov, aby ich stále posúvali do poslaneckého kresla.
Príkladom sú mnohí politici (nemenujem), ktorí skoro 30 rokov menia politické strany a znovu ich nájdeme sedieť v kresle rokovacej sály. Ale kto z nich sa zaoberá šikanou, či mobbingom na našich pracoviskách?
Šikana na pracovisku je častou osobnou skúsenosťou mnohých zamestnancov. Má zhubné účinky na zdravie zamestnanca, oberá ho o životnú energiu, ničí pracovnú stimuláciu, znižuje celkovú kvalitu života. Jej častým následkom je neodvratné poškodenienajmä psychického zdravia zamestnanca. Napriek tomu, že závažnosť toho problému je nespochybniteľná, existujúce pracovnoprávne úpravy viacerých členských štátov EÚ, medzi ktoré patrí aj Slovenská aj Česká republika, neposkytujú dostatočné právne záruky pre ochranu šikanovaných zamestnancov.
Aj právne úpravy chorôb z povolania vychádzajú z predpokladu, akoby človeku stačilo k existencii, k práci a k holému prežitiu len fyzické zdravie. Ani zjavné poškodenie psychického zdravia následkom šikanovania v práci neupravujú spôsobom, aký zodpovedá zásadám humanity a spravodlivosti v treťom tisícročí.
Prípady mobbingu nám pribúdajú na úradoch práce, na inšpektorátoch práce, na ministerstvách, na školách všetkých stupňov, v súkromnej sfére.....atď.
https://www.mojevideo.sk/video/2dc1e/problemy_zamestnancov_na_urade_prace.html
https://www.mojevideo.sk/video/2dc27/rodinkarstvo_a_korupcia.html
https://www.mojevideo.sk/video/2dab0/otazky_sa_vetrom_siria.html
Aká sme to spoločnosť? Ako si hodnotíme ľudský život?
Agresori týrajú obete, tie následkom ich komplexov, možno sebaukájania, sú viac PN, mnoho ľudí sa takto stáva predčasnými invalidami a nikomu nevadí, že sa vyplácajú dávky, dôchodky mnohým, ktorí takto dopadli za svoju poctivosť, zodpovednosť, usilovnosť, lebo šikanovaní sú väčšinou takíto pracovníci.
ZÁVER: Pozrite si video z 3. medzinárodnej konferencie , ktorá sa konala v Bratislave 15. 11. 2017.
https://www.mojevideo.sk/video/2ba68/3_medzinarodna_vedecka_konferencia_ioup_tema_v_ktorej_zi.html