Mobbingový syndróm

Gratulujem Vám, vážení kolegovia z krajín Európskej únie, konečne sme na stránkach http://leymannspirit.eu/?page_id=872, zaviedli medzinárodnú diskusiu o obetiach mobbingu, ktoré sú postihované zo strany svojich nadriadených. Cením si Vaše aktivity a pripájam sa aj ja za našich slovenských občanov na pomoc trpiacim, ktorí sú zneužívaní zo strany svojich nadriadených. Cieľom týchto diskusií budú kultivované medziľudské vzťahy na pracovisku a tzv. vzťahová patológia (šikanovanie, mobbing, bossing.)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (23)

Svojím príspevkom ma zaujala Sandra z Nemecka, ktorá porovnala riadenie dnešných manažérov s riadením motorového vozidla. Ak pri riadení motorového vozidla porušíme predpisy, môžeme prísť aj o vodičský preukaz.

A rovnako by to malo byť,  ak  niekto riadi firmu, či úrad a porušuje predpisy slušnosti a kultúry na pracovisku, resp. správa sa voči ľuďom horšie ako k zvieratám, mal by byť potrestaný aj trestom odňatia slobody v trvaní od jedného do dvoch rokov.

Najprv som si myslela, že je to prehnané. Ale keď som spoznala niekoľko prípadov, ktoré mi vzali dych, jednoducho to, čo tu zanechali predchádzajúce politické strany, je potrebné aj sankcionovať.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zamestnanci v sebe dusia nespokojnosť so systémom a komunikácia s vedením zlyháva na plnej čiare, neriešenie veľkých problémov a odbavovanie sa na zamestnancoch, trestanie z pozície nadriadeného, to všetko sa bude stále  len prehlbovať.

Súhlasím, že otázka šikanovania a násilia na pracovisku je o ľudských právach. Zo šikanovaného zamestnanca sa stáva pacient a z pacienta niekedy aj invalidný dôchodca.

Nebojte sa, oslovili sme zamestnávateľa, chceme Vám len pomôcť a urobiť niečo účinné proti šikanovaniu, ktoré máte na pracovisku. Môžeme sa stretnúť a spolu riešiť problém. Nie sme proti tomu, aby ste riadili zamestnancov na pracoviskách. Sme za to, aby ste zachovávali základné ľudské práva a slobody našich občanov.

SkryťVypnúť reklamu

Vedeli ste, že v krajinách Európskej únie sa už dávnejšie venujú sociálnemu fenoménu tejto doby, akým je mobbingový syndróm? Túto otázku som položila ministerke zdravotníctva Slovenskej republiky po mojom návrate z medzinárodnej konferencie Schutz vor mobbing z Nemecka.

Naša realita je taká, buď nevieme, čo sa deje v krajinách Európskej únie alebo to nechceme vedieť, aby sme si nenarobili robotu navyše. Nie je možné stále utekať pred problémami tejto krajiny. Konečne ich musí začať riešiť aj súčasná vláda.

Doterajší vývoj vyzerá: čo na tom, že máte strach z pracoviska, čo na tom, že namiesto, aby ste v práci pracovali, musíte znášať "výkriky svojho sociopatického šéfa".

SkryťVypnúť reklamu

Ale nikto z nás nechce chodiť do zamestnania s pocitom strachu z nadriadeného alebo z možnej finančnej straty bez svojho pričinenia len preto, že sa niekomu znepáčil. A preto veľmi rada si naše problémy prekonzultujem medzinárodne. 

Mária Ritomská

Mária Ritomská

Bloger 
  • Počet článkov:  635
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Zaujímam sa o život okolo nás, o ľudí, ktorí potrebujú pomoc a hľadajú cestu k láske, hľadajú zmysel života, lebo každý môže, a teda aj ja, malými skutkami zmeniť tento svet. Skúsenosti z parlamentu mi ukázali, že poslanci v parlamente neriešia problémy občanov tejto krajiny a svojimi populistickými rečami ukazujú len svoje ego. Preto máme novú spoluprácu, nový cieľ a nové riešenia v našom novo-založenom Inštitúte ochrany ústavných práv. Správy Vám budeme prinášať na facebooku a na mojom blogu. Zoznam autorových rubrík:  PríbehyNezaradené

Prémioví blogeri

Karol Galek

Karol Galek

115 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

141 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

90 článkov
Roman Kebísek

Roman Kebísek

105 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
INESS

INESS

108 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu